Avon Temsilcisi Girişi Ekranı Kolay Giriş


57
564 Paylaşım, 57 points

Avon üzerinden satış yapmak için öncelikle Avon temsilcisi olmak gerekmektedir. Avon Temsilcisi olan kişiler, sistem üzerinden giriş yaparak aldıkları siparişleri girebilmektedir. Bu yazımızda Avon temsilcilerinin nasıl temsilci girişi yapabilecekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Avon Temsilciliği Nedir?

Katalog üzerinden satış yapan kişiler Avon temsilcisi olarak bilinmektedir. Avon temsilcileri, katalog üzerindeki ürünleri çevrelerinde bulunan kişilere göstererek sipariş almaktadır. Alınan bu siparişler Avon’ a ait resmi internet sitesindeki sistem üzerinden giriş yapılarak firmaya gönderilmektedir.Avon Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Avon temsilci girişi için öncelikle internet sitesine girmek gerekmektedir. Sipariş girişi için kullanılacak olan site; https://www.avon.com.tr olarak bilinmektedir. Bu site üzerinden Avon temsilci girişi yaparak sipariş vermek mümkündür. Avon temsilciliği için bilgisayar, telefon ve Facebook üzerinden giriş yapılabilmektedir.

Avon temsilcilerinin giriş yapmak için izlemesi gereken adımlar vardır. Bu adımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Avon internet sitesi açılır
 • Site içerisinde Temsilci girişi bölümüne tıklanır
 • Bu bölümden temsilci numarası ve temsilci şifresi yazılır
 • Temsilci numarası, Avon üyesi olduktan sonra kişinin cep telefonuna gönderilecek olan numaradır.
 • Temsilci numarası 8 haneden oluşmaktadır. Bu numara ve şifre ile sisteme giriş yapılabilmektedir.
 • Sisteme giriş yapıldıktan sonra sipariş sayfasına gelinerek istenilen ürünler işaretlenir ve ardından sipariş tamamlanır.

Mobil Uygulama Üzerinden Avon Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisi, mobil uygulamaların artış göstermesi ile Avon temsilcilerine de bu uygulama üzerinden giriş yapma hakkı verilmektedir. Akıllı telefon üzerinden uygulama mağazasına girerek ‘Avon’ uygulaması indirilmelidir. İndirme işleminin ardından açılan uygulamada temsilci girişi yazan kısım tıklanır. Açılan sayfadan temsilci numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra sipariş bölümünden istenilen ürünler seçilerek işlem tamamlanacaktır.

Facebook Üzerinden Avon Temsilci Girişi Nasıl Yapılır?

Son yılların en popüler sosyal medya sitelerinden birisi olan Facebook üzerinden de Avon temsilci girişi yapmak mümkündür. Facebook üzerinden temsilci girişi yapmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page adresine giriş yapılmalıdır.
 • Açılan sayfa üzerinden temsilci numarası ve şifre girmek yerine Facebook ile giriş yap seçeneğine tıklanır
 • Giriş yapmak için kişi Facebook sayfasına yönlendirilen temsilci, Facebook girişi yaptıktan sonra buradan Avon girişi yapma hakkına sahiptir.
 • Giriş yaparken sistem kişiyi izin sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfadan Avon’ a giriş izni vermek gerekir.
 • İzin verilmesinin ardından Facebook üzerinde görünen isim ile sisteme giriş yapılacaktır.

Avon Temsilci Girişi Yapamıyorum Ne Yapmalıyım?

Avon temsilcileri bazen hangi yöntemi kullanırsa kullansın, sisteme giriş yaparken zorluk yaşayabilmektedir. Bu durumun nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Üyelik iptal olması
 • Geçersiz şifre girişi

Üyelik İptal Olması

Avon temsilcisinin sisteme giriş yapamamasının nedenlerinden birisi, üyeliğin iptal olmasıdır. Bir temsilci, 3 kampanya boyunca sisteme sipariş girişi yapmazsa, üyeliği otomatik olarak iptal edilmektedir. Bu durumda temsilci giriş yapma şansına sahip olmayacaktır.

Geçersiz Şifre Girişi

Geçersiz şifre nedeniyle temsilci girişi yapamamanın iki farklı nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden ilki, şifrenin üst üste birden fazla kez hatalı girilmesinden dolayı bloke olmasıdır. Diğer seçenek ise şifrenin eksik giriliyor olmasıdır. Avon temsilci şifresinin başında mutlaka A harfi bulunmaktadır. Birçok kişi bu harfi görmeden sadece rakamlar ile giriş yapmaya çalışmaktadır. Bu durumda şifre hata verecek ve temsilci sisteme giriş yapamayacaktır.

Avon Temsilci Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Bunların dışında şifreyi unutan bir temsilci de giriş yapma hakkına sahip olmayacaktır. Bu durumda ‘şifremi hatırla’ kısmına tıklayarak yeni bir şifre oluşturmak gerekecektir. Yeni şifre ile temsilci girişi yapılabilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
564 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir