Asgari Ücretle Geçinen Ailelere Kırtasiye Yardımı Ve Eğitim Ödeneği


89
879 Paylaşım, 89 points

Asgari ücretle geçinmek zorunda olan ailelerin çocuklarına devlet yardımları gelmeye devam ediyor. Okulların açıldığı dönemlerde gerekli olan kırtasiye masraflarının ve eğitim giderlerinin karşılanabilmesi için, asgari ücretle çalışan ailelerin çocuklarına belirli miktarlarda ödeme yapılıyor. Bu yazımızda asgari ücretle geçinen ailelere kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği hakkında bilgi vereceğiz.

Asgari ücretle çalışan kişiler, aldıkları maaş ile ev geçimini anca sağlayabiliyorlar. Özellikle son yıllarda ekonomik şartların daha zorlayıcı hale gelmesi, asgari ücretle geçim şartlarını daha da zorlaştırmaya başladı. Hele bir de çocuk sahibi olmak masrafların daha da artış göstermesine neden oldu.ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNENLERE KIRTASİYE YARDIMI VE EĞİTİM ÖDENEĞİ NEDİR?

Devlet, asgari ücretle geçinmeye çalışan ailelerin okula giden çocukları için her türlü yardımı yapmak için ödenekler çıkartıyor. Alınan kararlar kapsamında asgari ücretle hayatını devam ettiren ailelerin okula giden çocukları için kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği verilecek.

Kırtasiye masraflarının oldukça pahalı olması ve eğitim için çok masraf yapılması, bu konuda devlet yardımını gerekli bir hale getirdi. Bu kapsamda asgari ücretle kıt kanaat geçinmek durumunda kalan ailelerin çocuklarına devlet tarafından ödeme yapılması kararı alındı.

ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNENLERE KIRTASİYE YARDIMI VE EĞİTİM ÖDENEĞİ NE KADAR VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından asgari ücretle geçinenlere kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği verilecek. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren bu karar kapsamında ailesi asgari ücretle geçinmek zorunda olan çocuklara okul ihtiyaçlarını karşılamak için ödeme yapılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı tarafından sunulan teklif kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan öğrencilere kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği verilecek. Bu ödemeden tüm asgari ücretle geçinen aileler yararlanabilecek.

Kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği olarak verilecek olan yardımın ne kadar olacağı henüz kesinleşmiş değil. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda okul ile ilgili olan masrafların 650 TL’yi geçtiği ve devlet tarafından yapılması gereken ödemenin bu tutar göz önünde bulundurularak ayarlanması bekleniyor.

KIRTASİYE YARDIMI VE EĞİTİM ÖDENEĞİNİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI VERECEK

Asgari ücretle geçinenlere kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek. Her yıl Eylül ayında okulların açılması ile yapılacak olan ödemeler ile çocukların okulda kullanacakları her türlü malzemenin kolaylıkla alınması sağlanacak.

Yeni düzenleme ile ilgili olarak asgari ücret alan ailelerden %20 vergi kesintisi olması durumunda kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği yardımının bir miktar daha eriyebileceği ve 650 TL’den biraz daha düşük olabileceği düşünülüyor.

Devlet tarafından yapılan yardımlar arasında en gereklilerden birisi olarak görülen kırtasiye yardımı ve eğitim ödeneği, şimdiden asgari ücretle geçinmeye çalışanları heyecanlandırmaya yetti. Asgari ücretle geçinenlerin gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek müjdeli haberlere çevrilmiş durumda.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

89
879 Paylaşım, 89 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
88
Şaşkın
Başarısız Başarısız
55
Başarısız
Komik Komik
38
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
106
Helal Olsun!
lol lol
125
lol
Aşk Aşk
111
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
86
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
50
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir