Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


60
615 Paylaşım, 60 points

Bankalardan kredi çekmek için belirli bir miktarın üzerinde ücret almak gerekmektedir. Kişinin geliri ne kadar yüksek olursa, çekeceği kredi miktarı da o kadar yüksek olacaktır. Bununla birlikte asgari ücret alanların da bazen kredi ihtiyaçları olabilir. Bu yazımızda asgari ücret alanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Asgari ücret alanların çekecekleri kredi miktarı da aldıkları ücrete göre belirlenecektir. Asgari ücretle çalışan kişilerin giyinme, barınma ve gıda masrafları zaten oldukça yüksek olacaktır. Geriye kalan parayla kredi ödemeleri çok mümkün olmayacağı için bankalar da bu konuda kendilerini garantiye alacaktır.

Asgari Ücrete Kredi Veren Banka Var mıdır?Asgari ücretle geçimin oldukça zor olduğu günümüzde, bu ücreti alanların çoğu kredi için bankalara başvuruda bulunur. Asgari ücretlinin kredi başvurusundaki temel neden, biraz daha iyi şartlarda yaşayabilmektir. Asgari ücrete kredi vermek sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Kredi notu yüksek olan kişiler, asgari ücret alsalar bile bankalardan sorunsuz şekilde kredi alabilecektir.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Asgari ücrete kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • TEB
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Burgan Bank
  • Vakıfbank

TEB

Türkiye Ekonomi Bankası, dijital hizmet veren bankalardan birisidir. Bu bankadan asgari ücretli olanlarda kolaylıkla kredi alabilmektedir. %1,69 faiz oranı ile kredi fırsatı sunan TEB, 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır.

Akbank

Asgari ücretlilere banka şubesine gitmeden internet üzerinden başvuru fırsatı sunan Akbank, %1,69 faiz oranı ile 36 ay vadeli olarak 10 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. 10 bin TL tutarındaki kredi için geri ödeme 12.799 TL olarak gerçekleştirilecektir.

Halkbank

Düşük gelirli kişilere en fazla kredi veren bankalardan birisi Halkbank’tır. Halkbank, asgari ücretli çalışanlara 3 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. %1,02 faiz oranı ile verilen bu krediye 10 ay vade yapılmaktadır. Banka, 3 bin TL tutarındaki kredi için 200 TL faiz almaktadır.

Burgan Bank

Asgari ücretlilere 10 Bin TL ve altında kredi sunan Burgan Bank, bu kredilerde sunacağı faiz oranlarını ise tamamen müşteriye göre belirlemektedir. Kredi kullanacak kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa, faiz oranı da o kadar düşük olacaktır.

Vakıfbank

Kredi kampanyaları ile dikkat çeken Vakıfbank, asgari ücretli çalışanlara aylık %1,15 faiz oranı ile 36 ay vadeli kredi vermektedir. Kredinin en üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Asgari Ücretli Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Asgari ücretle çalışanların kredi ihtiyaçları durumunda dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kredi çekecek kişi öncelikle bankaların faiz oranlarını incelemelidir. Kredi faizleri ne kadar düşük olursa, geri ödeme de o kadar az olacaktır. Şu anda en düşük kredi faiz oranını sunan banka Halkbank olarak bilinmektedir.

Bankaların asgari ücretliye verdikleri kredi tutarı belirli bir seviyenin altında tutulmaktadır. Genel olarak bakıldığı zaman 3 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Bunun üzerinde kredi çekmek için biraz araştırma yapmak faydalı olacaktır. Bu aşamada kişinin maaş aldığı bankadan kredi çekmesi en akıllıca hareket olacaktır. Maaş garantisine sahip olan banka, en uygun faiz oranıyla en yüksek kredi tutarını sunacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
615 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
90
Başarısız
Komik Komik
75
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
27
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir