ASDEP Alımları Ne Zaman? Başvuru Şartları Nedir?


67
654 Paylaşım, 67 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili en merak edilen konulardan birisi, ASDEP alımı ile ilgili olarak ne zaman açıklama yapılacağı. İşe girmek isteyenler, başvurular ile ilgili detayları bekliyorlar. Bu yazımızda ASDEP Alımları Ne Zaman? Başvuru Şartları Nedir? Sorularına cevap vereceğiz.

ASDEP alımları ile ilgili yapılacak açıklama, bir süredir merakla bekleniyor. Başvuruda bulunmayı düşünen adaylar ise başvurunun ne zaman olacağı, şartlarının ne olacağı ve ilanın ne zaman yayınlanacağı sorularını sormaya başladı.ASDEP NEDİR?

ASDEP, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işe alınan bir sosyal personel kadrosudur. Bu kadroda işe girenler Aile Sosyal Destek Personeli olarak görev yaparlar. ASDEP alım başvurusunda bulunan adaylar, Sosyal Hizmetler, sosyal Çalışmalar, Sosyoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, Aile ve Tüketici Bilimleri ve Çocuk Gelişimi alanlarına işe girme hakkına sahiptir.

KİMLER ASDEP ALIM BAŞVURUSUNDA BULUNABİLİR?

Kimler ASDEP başvurusunda bulunabilir sorusuna şu şekilde yapılabilir;

 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak
 • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak
 • 65 yaşını bitirmemiş olmak
 • 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak

ASDEP BAŞVURUSUNDA EĞİTİM ŞARTI VAR MIDIR?

ASDEP, başvurusunda bulunacak olan adaylarda eğitim şartı da aranmaktadır. ASDEP eğitim şartı şu şekilde söylenebilir;

 • En az lise düzeyinde eğitim almak
 • Sosyal Hizmet
 • Sosyal Hizmetler
 • Sosyal Çalışmalar
 • Psikoloji
 • Sosyoloji
 • Çocuk Gelişimi
 • Aile ve Tüketici Bilimleri
 • Rehberlik
 • Psikolojik Danışmanlık

ASDEP BAŞVURUSUNDA KPSS ŞARTI VAR MIDIR?

ASDEP Başvurusunda KPSS şartı var mıdır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; ASDEP başvurusunda bulunacak olan adayların mutlaka KPSS sınavına girmiş olması gerekir. Adayların süresi dolmamış KPSS sınavından B grubu puanından Lisans seviyesinde P3 puan türünden puana sahip olması gerekir.

ASDEP başvurusunda bulunacak olan adayların KPSS baraj puanına sahip olması şartı aranmamaktadır. ASDEP başvurusunda bulunacak olan adayların işe alımları en yüksek KPSS puanından başlayarak gerçekleştirilecektir.

ASDEP ALIMLARI NE ZAMAN?

ASDEP Alımları Ne Zaman? Sorusu özellikle son dönemde işe girmek isteyen adayların en merak ettiği konuların başında geliyor. ASDEP alım zamanı ile ilgili olarak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Geçen yıllarda ASDEP alım başvuru ekranı Kasım ayında adayların kullanımına açılmıştı. Ancak bu sene henüz ekranın açılması gibi bir durum söz konusu olmadı. ASDEP başvurusunda bulunmak isteyen adayların ilanları takip etmesi gerekiyor.

ASDEP ALIMLARI BU YIL ERTELENEBİLİR Mİ?

Corona virüs salgını nedeniyle birçok alanda sınavlar ve işe alımlar ertelenmek zorunda kaldı. ASDEP alım ilanlarının gecikmiş olması nedeniyle adayların aklına alımların bu sene ertelenip ertelenmeyeceğini sorusu gelmeye başladı.

ASDEP alımları bu yıl ertelenebilir mi? Sorusuna da ne yazık ki net bir cevap vermek mümkün değil. Alımlar virüs salgını nedeniyle ertelenebileceği gibi Aile Bakanlığı’ nın çalışmaları sonucunda bir anda alımlar hız da kazanabilir. Alımlar ile ilgili bilgi almak için adayların takipte kalması gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir