Artık Abonelikler E Devlet Üzerinden İptal Edilebilecek


72
704 Paylaşım, 72 points

İnsanlar günlük hayatlarını sürdürebilmek için birçok alanda abonelik sağlamak zorunda. Elektrik, su, doğalgaz ve telefon gibi abonelikler başta olmak üzere birçok konuda abonelik üzerine kullanım hakkı sunuluyor. Ancak aboneliği çok kolay olan birçok işlemin abonelik iptali oldukça uğraştırıcı olabiliyor. Bu konuda şikayetçi olan vatandaşlar için müjdeli bir haber geldi. Bu yazımızda Artık Abonelikler E Devlet Üzerinden İptal Edilebilecek başlığının detaylarını anlatacağız.

Abonelik sistemi ile hizmet veren sektörler, abonelik işlemlerini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirirken genel olarak abonelik iptallerinde vatandaşlara birçok zorluk sunuyorlar. Bir aboneliğini iptal ettirmek isteyen vatandaşlar, birçok detay ile boğuşmak zorunda kalıyor.ARTIK ABONELİKLER E DEVLET ÜZERİNDEN İPTAL EDİLEBİLECEK

Milyonlarca insanı ilgilendiren yeni karar kısa bir süre önce devreye girdi. Vatandaşların abonelik işlemleri ile ilgili yaşanan zorlu prosedürler artık mümkün olmayacak. İnsanları canından bezdirip abonelik iptali kararından bile vazgeçecek duruma getiren firmalar, yeni düzenleme ile artık abonelikleri hemen iptal etmek zorunda olacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan yeni karar kapsamında bundan sonra abonelik iptali isteyen vatandaşların işlemleri kısa sürede gerçekleştirilecek. Aboneliğini iptal ettirecek olan vatandaşlar yeni düzenleme sonrasında artık firmalar ile muhatap olmak zorunda olmayacak.

E DEVLET ÜZERİNDEN ABONELİK İPTALİ NASIL YAPILACAK?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan yeni karar kapsamında abonelik iptal işlemleri artık e – devlet sistemi üzerinden yapılacak. Herhangi bir konudaki aboneliğini iptal etmek isteyen vatandaşlar, e – devlet sistemi üzerinden işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler.

E devlet üzerinden abonelik iptali nasıl olacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bir kurum üzerinden abonelik sağlamış ve artık aboneliğini iptal ettirmek isteyen vatandaşlar, e – devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş taptıktan sonra abonelik işlemini iptal ettirebilecekler.

Abonelik iptal işleminin alınmasının ardından vatandaşların aboneliği herhangi bir sıkıntı yaşanmaksızın 24 saat içerisinde iptal edilecek. Bu sayede vatandaşların abonelik iptali için firmaya gitmeleri ya da evrak hazırlayıp sunmak zorunlulukları tamamen ortadan kalmış olacak.

ABONELİK İPTALLERİ TEMASSIZ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan bu yeni kararın iki önemli nedeni bulunuyor. Bu nedenlerden birisi vatandaşların özellikle Corona virüs döneminde abonelik iptali için firmalara giderek insanlar ile temasını ve riske girmelerini kesmek, diğeri ise abonelik iptali sırasında firmaların sunmuş olduğu zorlukların önüne geçmek ve iptal işlemlerini kısa sürede gerçekleştirmek.

İşletmeler, aboneliğini iptal etmek isteyen abonelerinin devir, nakil ve hat dondurma gibi taleplerini e – devlet sistemi üzerinden takip ederek en kısa sürede işlemlerini sonuçlandırmak zorunda olacaklar. Bu sayede vatandaşların firmalara gitmesi ya da uzun uğraşlar sonucunda abonelik iptal işlemi yüzünden büyük sıkıntılar yaşamasının da önün geçilmiş olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir