Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


55
534 Paylaşım, 55 points

Arsa kredisi veren bankaları, bu bankalardan kredi çekme yollarını, bankaların şartlarını, tamamlamanız gereken belgeleri sizler için derledik. Arsa kredisi için bankaların faiz oranları, başvuru şartları ve hesaplama şeklini anlaşılır biçimde sizler için bir araya getirdik. Kredi seçerken sadece faiz oranlarına takılı kalmayın. Oranlar dışında ödeme yöntemleri, dosya masrafları ve diğer masrafları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Arsa Kredisi Nedir?

Yatırım yapmanın en sağlam yöntemlerinden birisi hiç kuşkusuz arsa satın almaktır. Hep duymuşsunuzdur zamanında şu arsayı satın alsaydık şimdi milyoner olmuştuk sözlerini. Şehirleşmeyle birlikte işyerleri, evler, gökdelenler ve alışveriş merkezlerinin sayısı gittikçe artmaya başladı. Büyük şehirlerde boş arsa iyice azaldı. Azalan arsalar da değerini 2 ye 3 e katladı. İyi bir noktada bulunan arsa gelecekte değerlenecektir.

İyi bir analiz yaparak arsa almak size ileride büyük kazanç sağlayabilir. Arsa almak için nakit paranız yoksa bankalardan arsa kredisi alabilirsiniz. Arsa kredileri bankalar arasında farklılık gösterir. İmarlı arsa ve imarsız arsa olmak üzere arsalar 2 ye ayrılır. İmarsız arsalar tarla vasfında olup bu arsalar üzerine ev yapamazsınız. İmarlı arsalar üzerine inşaat yapabilirsiniz. Arsa kredisi veren bankalar imarlı arsalar için kredi vermekte olup imarsız arsalara kredi vermez.Arsa Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar

Arsa kredisine başvurmadan önce banka sizden bazı evraklar isteyecektir. Genel olarak bankaların arsa kredisi öncesi istediği evraklar şunlardır:

  • Bankalara ait kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdan fotokopisi (sürücü belgesi ya da pasaportta olabilir)
  • Belgelenebilir gelir tablonuz (maaş bordrosu, emekliler için emekli maaş dökümü, kira geliri elde edenler kira gelir belgesi)
  • Serbest meslek ile uğraşanlar bağlı oldukları meslek odasına ait üyelik belgesi
  • Tüzel kişiler ortağı olduğu şirkete ait ticaret sicil gazetesi
  • Sarın alınmak istenen arsanın fotokopis

Arsa Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Banka AdıMaksimum VadeKredilendirme Oranı
TEB60 AyEkspertiz değerinin %60’ı
Ziraat Bankası60 AyEkspertiz değerinin %50’si
İş Bankası60 AyEkspertiz değerinin %50’si
Albaraka60 AyEkspertiz değerinin %100’ü
Şekerbank120 AyEkspertiz değerinin %45’i

Arsa kredisi faiz oranları genel manada konut kredi oranlarıyla orantılıdır. Bu kredi türü için her bankanın farklı uygulamaları söz konusudur.

TEB (60 Ay Vade)

Türkiye Ekonomi Bankasından Arsa kredisi almak için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evinizin ekspertiz değerinin %60’ına kadar Kredisi kullanabilirsiniz. Arsa kredisi için 60 aya kadar vade imkânından faydalanabilirsiniz.

İş Bankası (60 Ay Vade)

İş Bankası satın alacağınız arsanın acil satış değerinin azami %50’sine kadar kredi kullanmanız mümkün. 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.

Albaraka (60 Ay Vade)

Albaraka şubelerinin yer aldığı belediye sınırları içinde satın alacağınız imarlı arsalar için finansal destek imkânı sunulm aktadır. Arsa ekspertiz değerinin %100’üne kadar TL olarak kullanabileceğiniz finansmanı 60 aya kadar taksitlendirmeniz mümkün olacaktır.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi (60 Ay Vade)

Ziraat bankasından arsa kredisini 60 ay vadeli çekebilirsiniz. Kredi olarak alacağınız arsanın değerinin % 50 sine kadar kredi çekebilirsiniz. 400.000 liralık bir arsayı almak için 200.000 lira kredi çekebilirsiniz. Arsanın imara açık ve belediyenin il sınırları içinde olmalıdır. Teminat olarak arsaya ipotek konulur.

Şekerbank Arsa Kredisi (120 Ay Vade)

Şekerbank arsa kredilerinde 120 ay vade seçeneği sunar. Kredi miktarı arsanın yarısı kadardır. Tüzel kişiler bu krediyi kullanamaz. 50 bin lira krediyi 3-24 ay arası çekecekseniz 1.86 faiz oranı ile 25-120 ay arası çekiyorsanız 1.96 faiz oranı ile çekebilirsiniz. 50 bin lirayı 120 ay sonunda 130.284 lira olarak ödersiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir