Annelere Devletten 10 Bin 745 TL Destek! İşte O Yardımlar!


74
734 Paylaşım, 74 points

Anneler, devletten birçok farklı konuda yardım alma şansına sahip oluyor. Doğumdan başlayarak sağlanan bu yardımlar kapsamında annelere toplamda 10 bin 745 TL devlet yardımı yapılıyor. Bu yazımızda Annelere Devletten 10 Bin 745 TL Destek hakkında bilgi vereceğiz.

Çalışan anneler, doğum yaptıkları zaman devletten birçok yardım alma hakkı kazanıyorlar. Süt parasından doğum yardımına, iş göremezlik ödeneğinden yarı zamanlı çalışma hakkına kadar birçok destek sunuluyor.ANNELERE DEVLETTEN 10 BİN 745 TL DESTEK!

Anneler, devletten birçok yardım alma hakkına sahip oluyor. Ancak birçok anne yararlanacağı haklar hakkında bilgi sahibi olmuyor.   Devlet tarafından verilen yardımlar kapsamında çalışan anneler birbirinden özel desteklerden yararlanma şansına sahip oluyor.

Annelere Devletten 10 Bin 745 TL Destek yardımları şu şekilde sıralanır;

  • Çalışan annelere doğum yardımı
  • Çalışan annelere emzirme parası
  • Çalışan annelere doğum parası ödemesi
  • Çalışan annelere yarı zamanlı çalışma desteği

ÇALIŞAN ANNELERE DEVLETTEN DOĞUM YARDIMI ÖDEMESİ

Çalışan annelere devletten doğum yardımı ödemesi, doğum sayısı ve çocuk sayısına göre belirlenmektedir. Çalışan annelere doğum yardımı ödemesi şu şekilde yapılır;

  • Birinci çocuğa: 300 TL
  • İkinci çocuğa: 400 TL
  • Üçüncü ve sonraki çocuklara: 600 TL

ÇALIŞAN ANNELERE DEVLETTEN EMZİRME PARASI ÖDEMESİ

Çalışan annelere devletten emzirme parası ödemesi, 200 TL olarak gerçekleştirilir. Bir kereye mahsus olarak verilen emzirme ödemesi, annenin kendisine yapılmaktadır. Çocuk sahibi olan anneler emzirme ücretini doğumdan hemen sonra alabilirler.

ÇALIŞAN ANNELERE DEVLETTEN DOĞUM PARASI ÖDEMESİ

Çalışan annelere devletten doğum parası ödemesi, 7 bin 324 TL olarak yapılmaktadır. SSK’lı çalışan annelere yönelik olarak verilen bu yardım doğum izni süresinde verilmektedir. İş göremezlik özelliği olarak da bilinen bu ödeme, tüm çalışan annelere sunulmaktadır.

ÇALIŞAN ANNELERE YARI ZAMANLI ÇALIŞMA DESTEĞİ ÖDEMESİ

Çalışan annelere yarı zamanlı çalışma desteği ödemesi, doğum yapan annenin yar zamanlı çalıştığı dönemde verilen ödemelerden birisidir. Annenin bebeği ile ilgilenmek için yarı zamanlı çalışmasına karşılık devletten 2,920 TL ödeme yapılmaktadır. Annenin çalıştığı zamanın ücreti işveren tarafından ödenirken çalışmadığı sürenin parası ise devlet tarafından karşılanıyor.

Çalışan annelere yönelik olarak devlet tarafından hazırlanmış tüm yardımlar bir araya geldiğinde, doğum yapmış bir çalışan anneye toplamda 10 bin 745 TL devlet yardımı yapılıyor. Devlet tarafından çalışan annelere yönelik verilen bu yardımlardan yararlanmak için anne adayının başvuruda bulunması ve doğum belgesini sunması yeterli oluyor. Bazı devlet yardımları banka ya da PTT şubeleri üzerinden alınabilirken bazı yardımlar elden de gerçekleştirilebiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
734 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
63
Şaşkın
Başarısız Başarısız
26
Başarısız
Komik Komik
13
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir