Animasyon Film Önerileri, Çocukların En Çok Sevdiği 30 Animasyon Filmi…


92
904 Paylaşım, 92 points

Animasyon filmler çocuklar başta olmak üzere hemen herkesin zevkle izlediği film türüdür. Piyasada çok sayıda film önerisi olsa da özellikle bazı filmler bütün çocuklar tarafından mutlaka izlenmelidir. Bu yazımızda Animasyon Film Önerileri, Çocukların En Çok Sevdiği 30 Animasyon Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

ÇOCUKLARIN EN ÇOK SEVDİĞİ 30 ANİMASYON FİLMİ HANGİLERİDİR?

Çocukların en çok sevdiği 30 animasyon filmi şu şekilde sıralanır; • Coco
 • Wall – E
 • Karlar Ülkesi (Frozen)
 • Külkedisi (Cindirella)
 • Küçük Denizkızı (The Little Mermaid)
 • Kubo ve Sihirli Telleri (Kubo and the Two Strings)
 • Neşeli Ayaklar (Happy Feet)
 • Karmakarışık (Tangled)
 • Oyuncak Hikayesi (Toy Story)
 • Komşum Totoro (My Neighbor Totoro)
 • Peter Pan
 • Benim küçük Midillim (My Little Pony: The Movie 2017)
 • Moana
 • Aslan Kral (The Lion King)
 • Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo)
 • Ters Yüz (Inside Out)
 • Ratatuy (Ratatouille)
 • Lego Filmi (The Lego Movie)
 • Zootropolis: Hayvanlar Şehri (Zootopia)
 • Çizmeli Kedi (Puss in Boots)
 • Aladdin
 • Sevimli Canavarlar (Monsters)
 • İnanılmaz Aile (The Incredinles)
 • Shrek
 • Bambi
 • Kayıp Balık Dori
 • İyi Bir Dİnazor
 • Cesur
 • Yukarı Bak
 • Arabalar

COCO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Coco, Disney / Pixar yapımı bir filmdir. Meksika’da kutlanan Ölüler Günü Festivali’ni anlatan film, 2017 yılında iki Oskar ödülü almayı başarmıştır. En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Şarkı ödüllerinin sahibi olmayı başaran Coco, müzik yapması yasaklanmış olan bir çocuğun müzisyen olmak için ölüler Diyarı’na gitmesi ve yaşadığı maceraları anlatmaktadır. 7 yaş ve üzeri için uygundur.

WALL – E FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pixar filmi olan Wall – E, dünyadaki son robotun EVE adındaki dişi robotla tanışması ve teni bir tutkuyu keşfetmesini konu edinmektedir. Filmde iki robotun dünyayı korumak için verdiği mücadele anlatılmaktadır. Önemli mesajlar içeren heyecan dolu bu film, çocukların oldukça ilgisini çekmektedir.

KARLAR ÜLKESİ (FROZEN) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çocukların en sevdiği animasyon filmlerinden birisi olan Karlar Ülkesi, Anna ve ELsa isimli iki kız kardeşin yaşadıklarını anlatmaktadır. Her şeyi buza çeviren Elsa ve onu tekrar kazanmaya çalışan kız kardeşi Anna’nın maceraları, büyük bir ilgi ile izlenmiştir.  Karlar Ülkesi filmi kadar şarkıları da nüyük ilgi görmektedir.

KÜLKEDİSİ (CİNDİRELLA) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Disney’in büyüleyici filmlerinden birisi olan Külkedisi, masallara konu olmuş hikayenin beyaz perdeye uyarlanmış halidir. Genel izleyici kitlesine sahip olan Külkedisi, kötü üvey annesinin eziyet ettiği külkedisini iyiliksever hayvan arkadaşları ve bir perinin baloya hazırlaması ve sonrasında yaşananları anlatmaktadır.

KÜÇÜK DENİZKIZI (THE LİTTLE MERMAİD) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Disney’in sevilen filmlerinden birisi olan Küçük Denizkızı, bir prense aşık olduktan sonra insan olma hayalleri kuran Ariel isimli denizkızının kötü deniz cadısı Ursula ile anlaşma yapması olayını anlatmaktadır.

KUBO VE SİHİRLİ TELLERİ (KUBO AND THE TWO STRİNGS) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kendisinden intikam almayı isteyen kötü ruhtan kaçan Kubo’nun bu kaçış sırasında maymun ve böcek ile tanışması ve geçmişe ait sırları çözmesini konu alan filmde macera dolu bir hikaye anlatılmaktadır. Bu film, 9 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

NEŞELİ AYAKLAR (HAPPY FEET) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Antarktika’da yaşayan genç bir imparator olan Mumble’ nin kendisine eş bulmak için doğru tonu bulup bir türlü şarkı söyleyememesi ve ona bu konuda yardımcı olmaya çalışan neşeli ayakların eğlenceli ve komik hikayesini konu alan film 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

KARMAKARIŞIK (TANGLED) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Klasik Rapunzel masalının yeniden yorumlanmış hali olan karmakarışık isimli film kuleden kurtulmak isteyen şımarık ve akıllı prenses ile Flynn Rider isimli bir suçlunun yaşadığı maceraları konu edinmektedir.  Kadının gücünü anlatan bu film 5 yaş ve üzeri için uygundur.

OYUNCAK HİKAYESİ (TOY STORY) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Seri film olan Oyuncak Hikayesi, çocukları oyuncakların eğlenceli ve zorlu hayatına götürmektedir. Filmde Andy isimli çocuğa yeni hediye edilen astronot Buzz Lightyear ve onu kıskanan eski oyuncak Woody’nin hikayesi anlatılmaktadır.

KOMŞUM TOTORO (MY NEİGHBOR TOTORO) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

1958 yılında Japonya’da yaşayan Satsuki isimli küçük bir kız çocuğu ve yeni taşındıkları evdeki büyülü yaratıkların hikayesinin anlatıldığı film, Satsuki’nin yeni çevresine alışması ve yaşadığı değişimleri konu edinmektedir.

PETER PAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Eskimeyen klasiklerden birisi olan Peter Pan hikayesinin beyaz perdeye aktarıldığı filmde Peter Pan ve peri arkadaşı Tinkerbell’in çocukları asla büyümeyecekleri büyülü bir ülkeye götürmesini anlatan film genel izleyici kitlesine hitap etmektedir.

MOANA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Şarkısı ile büyük ilgi gören animasyon filmi Moana, yaşadığı adanın ilerisinde neler olduğunu merak eden küçük bir kız çocuğunun çıktığı eğlenceli ve aksiyon dolu yolculuğu anlatmaktadır. Bu film 6 yaş ve üzeri için uygundur.

ASLAN KRAL (THE KİON KİNG) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Genç aslan yavrusu Simba’nın babasının ölümünden sonra kötü kalpli amcası Scar’ın elinden krallığı geri alma mücadelesini anlatır. Filmin en sevilen şarkısı Hakuna Matata ise unutulmazlar arasında yer almaktadır.

KAYIP BALIK NEMO (FİNDİNG NEMO) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Evinin ötesindeki dünyayı keşfetmek isteyen bir palyaço balığı olan Nemo’nun dalgıç tarafından yakalanması ve sonrasında yaşadığı tehlike dolu yolculuğu anlatan Kayıp Balık Nemo filmi, Nemo’nun kısa süreli hafızaya sahip olan Dory isimli balıkla tanışması ve eğlenceli hikayelerini konu edinmektedir.

TERS YÜZ (INSİDE OUT) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ailesiyle birlikte ülkenin öbür ucuna taşınmak zorunda kalan 11 yaşındaki Riley isimli kısın büyük bir duygu değişimi yaşaması ve duygularının onu düzeltmek için gerçekleştirecekleri macera dolu hikayenin anlatıldığı bu film, hassas çocukları ağlatacak kadar etkilidir.

RATATUY (RETATOUİLLE) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yemek yemeyi çok seven Parisli bir fare olan Remy’nin en iyi restoranlardan birisinde çalışan Alfredo isimli aşçı ile tanışıp onun hayallerini gerçekleştirmesine yardım edişini konu edinen bu film, genel izleyici kitlesine hitap etmektedir.

LEGO FİLMİ (THE LEGO MOVİE) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Legonun oyuncaklarının hayat bulduğu bu filmde Emmet isimli legonun özel bir Lego ile karıştırılması ve dünyayı yönetmek isteyen kötü kalpli zorbayı engellemek zorunda kalmasının kahkaha attıran komik hiyakesinin anlatıldığı bu film, 6 yaş ve üzeri için uygundur.

ZOOTROPOLİS: HAYVANLAR ŞEHRİ (ZOOTOPİ) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hayvanlarla dolu bir şehirde polis memuru olmanın hayallerini kuran Judy Hopps isimli tavşan ve sinsi tilki Nick Wilde’den yardım istemesiyle birlikte karışan işlerin anlatıldığı filmde oldukça komik ve eğlenceli sahneler dikkat çekmektedir.

ÇİZMELİ KEDİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Shrek filmi ile ünlenen çizmeli kedinin başrolü üstlendiği bu filmde oldukça sevimli olan çizmeli kedinin yaşadığı komik ve çok eğlenceli hikayenin anlatıldığı bu film 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

ALAADDİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Maymun arkadaşı Abu ile birlikte hayatta kalması için yemek çalan ve bulduğu sihirli lambadan çıkan cinden üç dilek hakkı kazanan Alaaddin’in değişen hayatının konu edildiği filmde güzel prenses Yasemin’e aşık olması anlatılmaktadır.

SEVİMLİ CANAVARLAR (MONSTERS) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Canavarlar şirketi tarafından çocukları ömür boyu korkutmak için eğitilen bir fabrikada çalışan Sullivan ve Mike isimli canavarların yanlışlıkla küçük bir kızı içeri almaları ve sonrasında ters giden işlerin anlatıldığı film, oldukça eğlenceli ve sevgi dolu bir hikayeyi konu edinmektedir.

İNANILMAZ AİLE (THE INCREDİBLES) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pixar filmi olan İnanılmaz Aile’de süper kahraman olan bir ailenin devlet tarafından süper güçlerinin yasaklanması ve ardından son bir görev için tekrar güçlerini kazanmalarının anlatıldığı filmde aksiyon dolu sahneler yer almaktadır.

SHREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Seri film olan Shrek’te bataklık evinde yaşayan bir devin arkadaşlarını ve prenses Fiona’yı kurtarmak için çıktığı yolculuk ve yaşadığı maceralar anlatılmaktadır. Bu filmdeki sahnelerin bir çoğu çocukları oldukça güldürmektedir.

BAMBİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dünyayı yeni keşfeden bir geyik yavrusu olan Bambi ve bu süreçte onun yanında olan hayvan arkadaşlarının yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Bu filmde renkli karakterlerin olması özellikle çocukların çok hoşuna gitmektedir.

KAYIP BALIK DORİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Nemo ve Marlin ile birlikte mutlu mesut yaşayan unutkan balık Dori’nin bir gün ailesinin kendisini arıyor olabileceğini hatırlaması ve ardından yaşadığı macera dolu hikayenin anlatıldığı filmde dostluğun ve ailenin önemi konularına vurgu yapılmaktadır.

İYİ BİR DİNAZOR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pixar filmin animasyonlarından birisi olan İyi Bir Dinazor filminde Arlo isimli dinazorun kendisini kanıtlamak için çıktığı yolculukta zorlu ve gizemli arazilerde yolculuk etmesi ve korkuları ile yüzleşmesi konu edilmektedir.

CESUR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Okçuluk konusunda oldukça yetenekli olan Merida’nın ülkedeki yüzyıllık geleneğe karşı çıkması ve kendsini bekleyen kötülüklerle mücadele sırasında gösterdiği cesareti konu edinmektedir.

YUKARI BAK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yukarı Bak filminde rastlantı eseri yolları kesişen eşini kaybetmiş yaşlı bir adam ve ona hayalini gerçekleştirmek konusunda yardımcı olan küçük bir çocuğun yaşadıkları macera dolu komik bir hikaye anlatılmaktadır.

ARABALAR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Seri film olarak bilinen Arabalar filminde Piston kupasını almak için mücadele eden McQueen’in ve ekibinin yaşadığı maceralar anlatılmaktadır.

Konu Başlıkları


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

92
904 Paylaşım, 92 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir