Android Telefonumda Silinen Uygulamaları Geri Yükleme


58
683 Paylaşım, 58 points

Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilecek milyonlarca uygulama bulunmaktadır. Kullanıcılar aynı anda birçok uygulamayı telefonunda görmek istemektedir. Ancak birçok uygulamaya aynı anda sahip olmak oldukça zordur. Telefon kapasitesi göz önünde bulundurulduğu zaman bazı uygulamaların silinmesi gerekmektedir. Bu yazımızda Android telefonda silinen uygulamanın geri yüklenmesi hakkında bilgi vereceğiz.

Android üzerinden birçok alanda uygulama bulmak ve telefona yüklemek mümkündür. Ancak telefon hafızaları ne yazık ki tüm uygulamaların yüklenmesine yeterli alana sahip değildir. Bu nedenle kullanıcılar çoğu zaman bir uygulamayı yüklemek için bir diğerini silmek zorunda kalmaktadır. Ancak bazı durumlarda silinen uygulamadan dolayı pişmanlık yaşanabilmektedir.  Böyle bir durumda silinen uygulamayı geri getirmek için bazı işlemleri yapmak gerekecektir.

ANDROİD TELEFONUMDA SİLİNEN UYGULAMAYI NASIL GERİ GETİREBİLİRİM?

Telefonda herhangi bir uygulamanın zorunluluktan silinmesi ya da silinen uygulamadan dolayı pişmanlık yaşanması durumunda geri getirmek için bazı adımların izlenmesi gerekmektedir. Android telefondan silinen uygulamayı geri getirme yöntemi şu şekilde gerçekleştirilir;Birinci Adım

Silinen uygulamanın geri getirilmesi için öncelikle kullanıcının Android uygulama mağazası olan Google Play Store’ a giriş yapması gerekmektedir.

İkinci Adım

Giriş işleminin ardından sol üst kısımda yer alan üst üste üç çizginin olduğu yere basılır.

Üçüncü Adım

Ekrana ‘uygulamalarım ve oyunlarım’ seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe tıklanarak telefona yüklenmiş olan tüm uygulamaları görmek mümkün olacaktır.

Dördüncü Adım

Açılacak olan uygulama sayfasının üst kısmında yer alan ‘tümü’ seçeneğine tıklanır. Bu alanda yüklenmiş olan uygulamaların tamamı görüntülenecektir.

Beşinci Adım

Bu sayfada yer alan uygulamalar arasında geri yüklenecek olan uygulama belirlenir ve yanında yer alan ‘geri yükle’ butonuna basılarak uygulama telefona tekrar yüklenebilmektedir.

TELEFONDA BULUNAN UYGULAMA NASIL GERİ GETİRİLİR?

Bazı uygulamalar mağaza üzerinden indirilmez. Direkt olarak telefon içerisinde kullanıcılara sunulmaktadır. Bazı kullanıcılar kullanmadıkları için bu tür uygulamaları devre dışı bırakma yöntemini tercih edebilmektedir. Ancak devre dışı bırakılan uygulamaların tekrar kullanılabileceği durumlar da söz konusu olacaktır. Devre dışı bırakılmış bir uygulamayı geri getirmek için kullanılacak bazı yöntemler bulunmaktadır;

Birinci Adım

Telefonda bulunan uygulamayı geri getirmek için öncelikle Android cihazda ayarlar bölümüne girilir.

İkinci Adım

Ayarlar menüsü içerisinde yer alan ‘Uygulamalar’ menüsü açılır. Bu menü içerisinde telefonda bulunan tüm uygulamalar görüntülenecektir.

Üçüncü Adım

Daha önce devre dışı bırakılmış olan uygulama bulunur ve üzerine tıklanarak açılır.

Dördüncü Adım

Açılan uygulama sayfasında yer alan ‘AÇ’ yazılı butona basılır ve devre dışı bırakılmış olan bu uygulama güncel hali ile tekrar telefona yüklenir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
683 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
105
Şaşkın
Başarısız Başarısız
104
Başarısız
Komik Komik
55
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
101
Helal Olsun!
lol lol
15
lol
Aşk Aşk
133
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
99
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
64
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

9 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba kişileri bende yanlışlıkla sildim siz geri getire bildiniz mi veya yaptıysanız nasıl yaptıniz

  1. Merhaba kişileri bende yanlışlıkla sildim siz geri getire bildiniz mi veya yaptıysanız nasıl yaptıniz

  2. Bunu 2 yaşında yiğenim var o dahi biliyor asıl konu apk olarak indirdiğim bir programı nereden bulabilirim