Android Cihazlarda Silinen Fotoğrafları Kurtarma Nasıl Yapılır?


55
852 Paylaşım, 55 points

Android telefon kullananların yaşadığı en büyük pişmanlıklardan birisi, silinmiş fotoğraflardır. Cihazdan yanlışlıkla ya da herhangi bir sebepten dolayı silinmiş olan fotoğrafların geri yüklenmesi, kullanıcıların en çok ihtiyaç duydukları eylemlerdendir. Bu yazımızda, Android telefondan silinen fotoğrafların nasıl geri yüklenebileceğini anlatacağız.

Cep telefonları, elimiz ayağımız olmuş durumda. Her türlü amaç için kullanılan bu cihazlar, anı ölümsüzleştirmek isteyenlerin de en büyük yardımcısı oluyor. Telefonla çekilen resimler, dijital ortamda hatıra olarak saklanabiliyor. Ancak bazı durumlarda yanlışlıkla ya da bir anlık kızgınlıkla, üzüntüyle silinen fotoğraflar, büyük pişmanlığa neden oluyor.

Silinen Fotoğraflar Geri Yüklenir mi?

Akıllı telefonlardan silinmiş olan fotoğraflar elbette geri yüklenebilir. Bunun için iki farklı yol bulunmaktadır. Bu yöntemler kullanılarak kişilerin hatıraları tekrar telefonlarındaki yerini kolaylıkla alacaktır. Cep telefonunda silinen fotoğrafların geri yüklenmesi için kullanılabilecek yollar şunlardır; • Android için veri kurtarma programları
 • Play Store ücretsiz fotoğraf kurtarma uygulaması

Fotoğrafları kurtarmak için kullanılabilecek bu iki yolu biraz daha yakından inceleyelim…

Android için Veri Kurtarma Programları

Android telefon kullananlar için hazırlanmış olan veri kurtarma programları, silinmiş olan fotoğrafların geri yüklenmesini sağlayan yollardan birisidir. Bu uygulama sayesinde kişi sadece silinen fotoğraflarını değil SMS’ leri, kişileri, videoları ve müzikleri de kurtarabilecektir. Kullanılması oldukça kolay olan bu program, Android işletim sistemini kullanan tüm telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilmektedir.

Veri kurtarma programı sayesinde yanlış biçimlendirilmiş, bağlantısı kopmuş ve virüslerde etkilenmiş SD kartları da kurtarmak mümkündür. Uygulamanın kullanım şekli şöyledir;

 • Programın son sürümü bilgisayara indirilir.
 • İndirilen program çalıştırılır ve USB kablo kullanılarak telefon bilgisayara bağlanır.
 • Cihaz analizini başlatmak için yeşil renkteki ‘Başlat’ düğmesine basılır
 • Analizin başarı ile tamamlanmasının ardından cihaz taramasına geçilir
 • Cihaz taraması için Android cihazda ‘izin ver2 seçeneği tercih edilmelidir. Bunun ardından bilgisayardan tarama işlemi başlatılır.
 • Geri getirme işleminin tamamlanması beklenir
 • Galeri sekmesi üzerinden silinmiş olan fotoğraflar geri yüklenir
 • Seçilen fotoğrafların tekrar yüklenmesi için ‘kurtar’ butonuna basılır

Bu adımlar izlenerek bilgisayar üzerinden cep telefonundaki tüm fotoğrafları geri getirmek mümkündür. Bu uygulama ücretlidir. Çok yüksek olmayan bu ücreti ödeyerek tüm veriler kurtarılabilir. Bunun yanında kararsız kalan kullanıcılar için deneme amaçlı ücretsiz bir sürümü de bulunmaktadır.

Google Play Store Üzerinden Ücretsiz Fotoğraf Kurtarma Uygulaması İndirme

Silinen fotoğrafları kurtarmanın bir diğer yolu ise Google Play Store üzerinden fotoğraf kurtarma uygulaması indirmektir. Bu uygulama tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Hiçbir izin gerektirmeyen bu uygulama sayesinde silinmiş olan fotoğraflar mini resimler şeklinde görüntülenebilir. Minik fotoğraflar içerisinden istenilenler eskisi gibi JPEG haline dönüştürülebilir. Uygulamanın boyutu oldukça küçük olduğu için telefonda çok fazla yer kaplamayacaktır. Fotoğraf kurtarma uygulamasının indirilebilmesi için Android’ in 2.2 ve üzeri sürüme sahip olması gerekmektedir.

Uygulamanın ücretsiz hali ile 3 fotoğraf kurtarılabilir. Daha fazla fotoğraf kurtarmak için uygulamanın PRO sürümünün satın alınması gerekmektedir. Ücretli olan bu uygulama satın alındıktan sonra kişinin istediği kadar fotoğraf kurtarma hakkı olacaktır. Kullanıcılara öncelikle ücretsiz sürümünün indirilmesi ve işe yaraması halinde ücretli halinin indirilmesi tavsiye edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
852 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
86
Şaşkın
Başarısız Başarısız
43
Başarısız
Komik Komik
139
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
63
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
94
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
56
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

5 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. programın adı ne belirtmemişsiniz. ayrıca 5-6 tane program denedim hiçbirisi de bulamadı. en iyisi dediklerinin bulduğu 7 tane fotoğraf