Amerika’da İngilizce Dil Kursu Nasıl Alabilirim?


63
625 Paylaşım, 63 points

İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından birisi bu dili yerinde öğrenmektir. Şartları müsait olan kişiler, bu eğitim için Amerika’yı tercih etmektedir. Amerika’da İngilizce dil kursunda alınacak olan eğitimler ile ilgili tüm ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dil için Neden Amerika’yı Tercih Etmeliyim?

Birçok kişi dil eğitimi için Amerika’yı tercih etmektedir. Bunun birçok nedeni olabilir. Amerika, eğitim, bilim, sanat ve teknoloji alanlarında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Dil eğitimi konusunda da üst düzey eğitim vermesiyle bilinmektedir. Amerika’da bulunan İngilizce dil eğitim kurslarının temel amacı, en üst seviyede dil gelişimini sağlamaktır.

Amerika’da Hangi Şehirler Tercih Edilmelidir?

İngilizce dil eğitimi için Amerika’da belirli şehirleri tercih etmek akıllıca olacaktır. Amerika genel olarak bölge ve eyaletlere bölünmüş şekildedir. Şehir seçimi dil eğitimi konusunda en önemli detaylardan birisidir. Büyük bir şehirde dil eğitimi almak, çok daha akıllıca olacaktır. Bunun yanı sıra ulaşım açısından da büyük şehirlerin tercih edilmesi önemlidir.İyi bir dil eğitimi için New York seçilebilecektir. Bu şehir, ulaşım ve eğitim açısından en iyi yerlerden birisidir. Bunun yanı sıra daha sakin şehirleri tercih edecekler Chicago ve Washington’a gidebilir. Boston ise üniversitelerin yoğun olduğu şehirlerden birisidir. Amerika’nın en köklü eğitim şehri olarak bilinmektedir.Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi Nasıl Verilir?

Amerika’da her ihtiyaca uygun bir dil eğitim seçeneği bulmak mümkündür. Bu dil eğitim seçenekleri şu şekildedir;

 • Sosyal amaçlı genel İngilizce kursları
 • Akademik amaçlı akademik İngilizce kursları
 • İş hayatında kullanılabilecek iş İngilizce kursları
 • Sınavlara hazırlık için IELTS ve TOEFL hazırlık kursları
 • İş hayatında yöneticilere yönelik İngilizce dil kursları
 • Yöneticilere ve iş adamlarına yönelik İngilizce dil kursları
 • Amerika’da uzun süre kalmak isteyenlere yönelik İngilizce dil kursları
 • 6 – 9 aylık paket dil kursları
 • Birebir eğitim almak isteyenler için özel dil kursları

Amerika’da dil eğitimi almak için hazırlanmış olan farklı programlardan yararlanılabilir. Dil kursları standart ve yoğunlaştırılmış olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Standart kurslarda haftalık 15 – 20 saat ders verilirken yoğunlaştırılmış kurslarda haftalık 25 – 30 saat ders verilmektedir. Bunun yanı sıra kurs sınıfları 10 – 15 kişiyi geçmeyecektir.

Amerika’da bulunan İngilizce dil kursları öğrencileri başlangıç seviyesinden kursa almaktadır. Kayıt işleminin ardından dil seviye sınavına giren öğrencilerin seviyelerine göre yerleştirmeleri yapılacaktır. Her öğrenci, seviyesine uygun sınıfta eğitim almaya başlayacaktır. Dönemsel olarak İngilizce dil kursu alacaklar için başlangıç tarihleri daha seyrek aralıklarla tutulmaktadır.

Amerika’da İngilizce Dil kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak için birçok kurs bulunmaktadır. Bu kurslar arasından seçim yapmak oldukça zordur. Bunun için kişinin belirlemiş olduğu bazı noktaları göz önünde bulundurarak eleme yapması akıllıca olacaktır. Tüm bu bilgiler, tercih edilecek olan kursun ne kadar etkili olduğunu ve kişiye ne kadar fayda sağlayacağını gösterecektir. İngilizce dil kursu seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

 • Okul ve fiyatı arasında performans karşılaştırması yapmak
 • Kursta bulunan Türk öğrenci sayısı
 • Dil kursunun lokasyonu
 • Daha önce bu kursa giden öğrencilerin geri dönüşleri

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
625 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir