Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır?


51
474 Paylaşım, 51 points

Amazon son yılların en popüler alışveriş sitelerinden birisi haline geldi. Hızla büyümeye devam eden internet sitesi, para kazanmak isteyenlerin de yakından takip ettiği siteler arasında yer alıyor. Bu yazımızda Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Amazon üzerinden birçok firma ürünlerinin satışını yaparak para kazanabiliyor. Geniş bir müşteri ağına sahip olan bu site üzerinden para kazanmak oldukça kolay. Bu özelliği sayesinde satış yaparak para kazanmak isteyenlerin de yakın takibinde olmaya devam ediyor.AMAZON’DAN NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’dan Nasıl Para Kazanılır? Sorusuna cevap vermek gerekirse birçok farklı yöntemden söz etmek mümkündür. Amazon’dan para kazanma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Özel markalı ürünleri satmak
 • Kendi kitaplarını yayınlamak
 • Amazon FBA ile kazanmak
 • Amazon flex hizmetini kullanmak
 • Stoksuz e ticaret yapmak
 • Arbitraj ile kazanmak
 • Amazon temsilcisi olmak
 • Mechanical turk programına katılmak
 • Kendi el yapımı ürünlerini satmak
 • Merch by Amazon üzerinden kazanmak
 • Blog açarak kazanmak
 • Mevsimlik işler yapmak
 • Amazon sipariş ve dağıtım merkezince çalışmak

AMAZON’ DA ÖZEL MARKALI ÜRÜNLER SATARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da özel markalı ürünler satarak para kazanmak mümkündür. Amazon üzerinden hizmet veren Fulfillment By Amazon, ağına katılan kullanıcılara özel markalar üzerinden satış yapma imkanı sunmaktadır. Amazon satıcılarının %67’ si bu yöntem üzerinden kazanç elde etmektedir.

AMAZON’ DA KENDİ KİTAPLARINI YAYINLAYARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da kendi kitaplarının yayınlayarak para kazanmak mümkündür. Kitap yazanlar için oldukça iyi bir seçenek olan bu yöntemde yazılan kitapların kopyalarını yazdırmak ya da popüler kitapları yayınlamak ile kolayca para kazanılabilmektedir.

AMAZON’ DA FBA İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da FBA ile para kazanmak mümkündür. Amazon FBA ağına dahil olan kullanıcılar, toplu miktarda ürün satabilmektedir. Burada önemli detay kişinin kendi ürünlerini değil farklı şirketlerin ürünlerini satmasıdır. Bu sayede satıcı bir marka oluşturmak zorunda kalmamaktadır.

AMAZON’ DA FLEX HİZMETİNİ KULLANARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da Flex hizmetini kullanarak para kazanmak mümkündür. Amazon Flex hizmetinde para kazanmak isteyenler teslimat floşuna var olan araçları üzerinden katılmaktadır. Sürücü olarak Amazon’ da işe girerek kolay bir şekilde para kazanmak mümkündür.

AMAZON’ DA STOKSUZ E TİCARET YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da stoksuz e ticaret yaparak para kazanmak mümkündür. Stoksuz e ticaret yönteminde satıcı müşterilerine sunduğu ürünlerden satın alım yapıldığı zaman öncelikle tedarikçiden ürünü daha düşük fiyata alarak kar ekleyip satmaktadır. Böylece kolayca para kazanılabilir.

AMAZON’ DA ARBİTAJ İLE NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da arbitaj ile para kazanmak mümkündür. Arbitaj yönteminde satıcılar indirimli olarak ürünleri bularak satın aldıktan sonra site üzerinden oluşturulan hesaptan müşterilere satabilmektedir. Böylece kar elde ederek kolayca para kazanılabilmektedir.

AMAZON’ DA TEMSİLCİ OLARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da temsilci olarak para kazanmak mümkündür. Amazon temsilcisi olarak evden para kazanmak mümkündür. Tam zamanlı bir temsilci yıllık ortalama 30 bin dolar para kazanma şansına sahip olmaktadır. Bu gelir çalışılan pozisyona göre değişiklik göstermektedir.

AMAZON’ DA MECHANİCAL TURK PROGRAMINA KATILARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da Mechanical Turk programına katılarak para kazanmak mümkündür. Bu program kapsamında amazon bünyesinde uzaktan çalışmak ve para kazanmak mümkündür. Programa katılan ve haftada 20 saat çalışan bir kişi en az 120 – 200 dolar kazanç elde edecektir.

AMAZON’ DA KENDİ EL YAPIMI ÜRÜNLERİNİ SATARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da kendi el yapımı ürünlerini satarak para kazanmak mümkündür. Amazon üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcılar, el yapımı ürünlerini hazırlayarak açmış olduğu satış alanı üzerinden kolay bir şekilde müşterilerine ulaştırabilmektedir.

AMAZON’ DA MERCH BY AMAZON ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da Merch by Amazon üzerinden para kazanmak mümkündür. Merch by Amazon, tasarımcıların kendi, tasarladıkları ürünleri sattıkları ve satıcıların kendi tasarladıkları ürünleri satın alabilecekleri bir platformdur. Bu platform üzerinden gömlek, bez çanta, kahve kupası ve şapka gibi birçok ürünü tasarlamak ve satın almak mümkündür.

AMAZON’ DA BLOG AÇARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Amazon’ da blog açarak para kazanmak mümkündür. Amazon blogu açan kullanıcılar, blog üzerinden nasıl yapılır videoları hazırlamak, tarifler yayınlamak, düşünce ve fikirlerini paylaşmak yöntemleri ile kolayca para kazanabilecektir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
474 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir