Altın Palmiye Kazanan En İyi Filmler Hangileridir?


66
644 Paylaşım, 66 points

Sinema dünyası için verilen en önemli ödüllerden birisi de Altın Palmiye ödülleridir. Altın Palmiye ödülleri, en iyi filmlere verilmektedir. Bu yazımızda Altın Palmiye Kazanan En İyi Filmler Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmler, gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösterilebilir. Altın Palmiye, sinema dünyası için çok önemli bir ödüldür. İyi film seyretmek isteyen birçok sinema sever, Altın Palmiye ödülü almış olan filmleri tercih etmektedir.ALTIN PALMİYE KAZANAN EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

Altın Palmiye Kazanan En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • THE TREE OF LİFE (2011) – IMDB: 6,8
 • WİLD AT HEART (1990) – IMDB: 7,2
 • FAHRENHEİT 9/11 (2004) – IMDB: 7,5
 • THE WİND THAT SHAKES THE BARLEY (2006) – IMDB: 7,5
 • BLUE İS THE WARMEST COLOR (2013) – IMDB: 7,7
 • OTAC NA SLUZBENOM PUTU (1985) – IMDB: 7,8
 • AMOUR (2012) – IMDB: 7,9
 • DANCER İN THE DARK (2000) – IMSB: 8,0
 • KAGEMUŞA (1980) – IMDB: 8,0
 • UBDERGROUND (1995) – IMDB: 8,1
 • KIŞ UYKUSU (2014) – IMDB: 8,1
 • YOL (1982) – IMDB: 8,2
 • TAXİ DRİVER (1976) – IMDB: 8,3
 • THE PİANİST (2002) – IMDB: 8,5
 • PARAZİT (2019) – IMDB: 8,6
 • PULP FİCTİON (1994) – IMDB: 8,9

THE TREE OF LİFE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The tree of Life filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde,  ergenlik yaşına gelmiş ve bu yıllarını sıkıntılı olarak geçiren Jack isimli gencin bu zorlu süreçten kolay çıkmak için babasından destek görmesi konu edilmektedir. Brad Pitt’ in başrolünde yer aldığı film 2011 yılında ödül almıştır.

WİLD AT HEART FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wild at Heart filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, Lula ve Salior isimli ikigenç sevgilinin başından geçenleri anlatmaktadır. Genç kızın annesinin bu ilişkiye onay vermemesinin ardından gencin arkasına yaşlı bir adamı salması ve gencin yanlışlıkla bu adamı öldürerek hapse girmesinin ardından yıllar sonra hapisten çıkınca iki sevgilinin bir araa gelmesi ancak bu sefer de zorlu bir dedektiften kaçmak zorunda kalmaları konu edilmektedir.

FAHRENHEİT 9/11 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fahrenheit 9/11 filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, Amerika’ nın güvenlik sistemleri geniş bir biçimde ele alınıyor. 11 Eylül saldırısından George Bush’ un Irak’ a saldırısına kadar geniş bir yelpazede olayların perde arkası izleyiciye sunulan bu film, 2004 yılında ödül almıştır.

THE WİND THAT SHAKES THE BARLEY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Wind That Shakes The Barley filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, 1920’ li yıllarda İrlanda ve İngiltere arasında yaşanan savaş sırasında İngilizlerin İrlandalılara yaptığı eziyetleri gördükten sonra İrlanda ordusuna katılarak savaşan bir gencin yaşadıkları konu edilmektedir. Bu film, 2006 yılında ödül almıştır.

BLUE İS THE WARMEST COLOR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Blue is the Warmest Color filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, 15 yaşındaki Adele isimli genç bir kızın yaşı gereği erkeklere karşı ilgi duyması gerektiğini bildiği bir dönemde bir meydanda karşılaştığı mavi saçlı Emma isimli genç bir kıza ilgi duymaya başlaması ve bu süreçte yaşadıkları anlatılmaktadır. Film 2013 yılında ödül kazanmıştır.

OTAC NA SLUZBENOM PUTU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Otac Na Sluzbenom Putu filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, 1950’ li yıllarda Yugoslavya’ da bağlı olduğu siyasi parti görevi sırasında yaptığı bir konuşma nedeniyle aynı partide görevli kayınpederi tarafından sürgün edilen ve 6 yaşında bir çocuğu bulunan genç adamın ve oğlunun yaşadıkları anlatılmaktadır.

AMOUR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Amour filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, hayatlarının son yıllarında olan ve çok mutlu bir evlilikleri olan Anne ve Georges isimli çiftin kadının felç geçirerek yatağa bağlı kalması sonrasında evlerine gelen iki hemşire ile birlikte aşklarının büyük bir imtihandan geçmesi konu edilmektedir.

DANCER İN THE DARK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dancer in The Dark filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, yaşadığı kalıtsal bir hastalıktan dolayı gün geçtikçe körleşen ve bu hastalığın oğluna da geçeceğini öğrenen bir annenin kazandığı tüm parayı oğlunu bir gün ameliyat ettirmek için biriktirmesi ve ardından tüm planlarını alt üst eden olayların yaşanması konu edilmektedir.

KAGEMUŞA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kagemuşa filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, 1572 yılında Japonya’ da yaşanan iç savaş sırasında ülkenin en büyük derebeylerinden birisini öldüren hırsızın derebeyinin yerine geçerek onu taklit etmesi ve bu taklit sırasında ülkeye tekrar huzuru getirmesi konu edilmektedir.

UNDERGROUND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Underground filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, Balkanlar savaşı sırasında yer altında bir mahzende yoldaşlarına ve en yakın arkadaşlarınna silah üretimi yaptıran Marko isimli komünistin savaşın bittiğini ve barışın ilan edilmesini saklayarak silah üretimine devam ettirmesi konu edilmektedir. Film 1995 yılında ödül almıştır.

KIŞ UYKUSU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kış Uykusu filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, emekliliği sonrasında sakin ve sıkıcı bir otelin yönetimine geçen Aydın beyin karısından boşanması ve ablası ile yaşamaya başlamasının ardından bu yeni hayata alışma süreci anlatılmaktadır. Türk yapımı olan b film, 2014 yılında ödül almıştır.

YOL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Yol filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, İmralı cezaevinden bayram izni için çıkan 5 arkadaşın köylerine giderken yolda başlarına gelen olaylar anlatılmaktadır. Türk yapımı olan ve başrollerinde Yılmaz Güney, Tarık Akan’ ın yer aldığı bu film, 1982 yılında ödül almıştır.

TAXİ DRİVER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Taxi Driver filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, Vietnam savaşından yeni dönmüş ve geceleri taksi şoförlüğü yapmaya başlayan Travis isimli gencin karşılaştığı haksızlıklar ve kötülükler karşısında kirli bir dünyaya giriş yapması konu edilmektedir.

THE PİANİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Pianist filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında hayatta kalma mücadelesi veren Polonyalı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ ın hikayesi anlatılmaktadır.

PARAZİT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Parazit filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, soylu ve zengin Park ailesi ile sokak kültüründen gelmiş olan Kim ailesi arasında geçen gerilim dolu olaylar konu edilmektedir. 4 dalda Oscar ödülü alan bu film, Altın Palmiye ödülünün de sahibi olmuştur.

PULP FİCTİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Pulp Fiction filmi, Altın Palmiye ödülünü kazanmış filmlerden birisidir. Filmde, birbirine aşık hırsızların, gangsterlere, patronlara ve bakıcılara karşı verdikleri komedi ve aksiyon dolu mücadele konu edilmektedir. 7 dalda Oscar ödülü alan film, Altın Palmiye ödülünün de sahibi olmuştur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
644 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir