Alt Coin Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?


84
814 Paylaşım, 84 points

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi olan kripto borsası her geçen gün popülerliğini artırmaya devam ediyor. Yatırımlarını artırmak için kripto paraları tercih edenler için özellikle alt coinler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yazımızda Alt Coin Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Hızlı ve kolay para kazanmak için son dönemde tercih edilen yöntemlerin başında alt coinler gelmektedir. Yatırım için alt coinleri tercih eden birçok kişi, coinlerin yükselmesi durumunda ciddi anlamda kazanç elde etmektedir. Ancak alt coin yatırımı için öncelikle dikkat edilmesi gereken hususları bilmek gerekmektedir.ALT COİN YATIRIMLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

Alt Coin Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar şu şekilde sıralanıyor;

  • Parayı yönetmek
  • Plan yapmak
  • Duyguları kontrol etmek
  • ICO yatırımına dikkat etmek
  • Oynaklığa hazır olmak
  • Sadece fiyatı düşük diye coin almamak
  • Alt coin ticareti düşünmek
  • FOMO’ dan kaçınmak
  • Stop Loss ile kar hedeflerini belirlemek
  • Bir gözün hep Bitcoin üzerinde olması

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN PARAYI YÖNETMEK

Alt coin yatırımı yaparken parayı yönetmek, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Alt coine yatırılan parayı doğru şekilde yönetebilmek için öncelikle kripto para borsasında grafik okumak ve işlem yapmak gibi bilgilere hakim olmak gerekmektedir. Bununla birlikte parayı iyi yönetmek de oldukça önemlidir. Parayı iyi yöneterek herhangi bir zarara uğrama ihtimali en aza indirilecektir. Dijital para konusunda gereken işlemleri yapmak konusunda deneyimli olan kişiler, alt coin yatırımlarında parayı oldukça kolay yönetebilmektedir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN PLAN YAPMAK

Alt coin yatırımı yaparken plan yapmak, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto para piyasasına girip para yönetmek için doğru bir planlama oldukça önemlidir. Alt coinlere yatırım yapmış olan kişilerin bu ticaret ile ilgili işlemlerini her gün not tutmaları, bu notları göz önünde bulundurarak yatırımlarını şekillendirmesi gerekmektedir. Yapılan planlama göz önünde bulundurularak hangi alt coinlerin risk oluşturduğu, hangi alt coinlerin kısa vadede kazanç sağlayacağı, hangi alt coinlerin ise düşüşe geçtiğini belirlemek, zarara girmeyi de engelleyecektir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN DUYGULARI KONTROL ETMEK

Alt coin yatırımı yaparken duyguları kontrol etmek, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto para ticareti, para üzerine işlemleri içerdiği için duygusal olarak da yatırımcıları etkilemektedir. Bu tür işlemler sırasında duyguların kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Alt coin yatırımlarında para kazanmanın yanı sıra para kaybetmek de mümkündür. Bu durumlarda duyguları kontrol altında tutmak oldukça önemlidir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN ICO YATIRIMINA DİKKAT ETMEK

Alt coin yatırımı yaparken ICO yatırımına dikkat etmek, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto para borsasında ICO’ lara yatırım yapmak birçok kripto tüccarına cazip gelmektedir. ICO açık adı ile Initial Coin Offering olarak tanımlanabilir. Yani, dijital para biriminin başlangıç aşamasına finansal olarak yatırım yapmaktır. Bu dijital paranın değer kazanması, yatırımcının parasının da artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle birçok kripto para yatırımcısı, ICO’ lara yatırım yapmayı çok daha kazançlı görmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki temeli sağlam olmayan ICO’ lar kazandırmak yerine kaybettirmeye mahkumdur. Özellikle son dönemde çıkan ICO dolandırıcılığı yüzünden birçok kripto para yatırımcısının nakitleri yok olmuştur.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN OYNAKLIĞA HAZIR OLMAK

Alt coin yatırımı yaparken oynaklığa hazır olmak, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto yatırımcılarının ilk bilmesi gereken konu bu piyasanın çok fazla oynak olmasıdır. Yani yatırım yapılan alt coin bir yükselirken bir anda sert düşüşler yaşayabilir. Ya da düşüşte olan bir alt coin bir anda yükselmeye başlayabilir. Bu tür oynaklıklara hazır olmak, alt coin yatırımı sırasında sorun yaşamamak için oldukça önemlidir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN SADECE FİYATI DÜŞÜK DİYE COİN ALMAMAK

Alt coin yatırımı yaparken sadece fiyatı düşük diye coin almamak, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto borsasında yatırım yapmak isteyen kişiler borsayı inceledikleri zaman birçok alt coin göreceklerdir. Özellikle düşük alt coinler yükselecek umudu ile sıklıkla satın alınmaktadır. Ancak her düşük fiyatlı coinin yükselmesini beklemek yanlış olacaktır. Coinlerin illa fiyat yükselteceğini söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Bir alt coinin değerinin artıp artmayacağını anlamak için bir süre piyasayı iyi şekilde incelemek gerekmektedir. İnceleme sonucunda artış beklenen alt coinlere yatırım yapılabilir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN ALT COİN TİCARETİ DÜŞÜNMEK

Alt coin yatırımı yaparken alt coin ticareti düşünmek, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Yüksek değerli ve belirli bir rakama ulaşmış olan coinlerden kazanç elde etmek pek mümkün değildir. Örneğin; Bitcoin’ e para yatıran bir yatırımcının çok fazla kazanç elde etmesi mümkün değildir. Çünkü bu kripto zaten yeteri kadar değer kazanmıştır. Bu nedenle alt coinler üzerinden ticaret yapmak her zaman daha kazançlı olacaktır.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN FOMO’DAN KAÇINMAK

Alt coin yatırımı yaparken Fomo’ dan kaçınmak, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. FOMO, kripto para borsasında “Kaybetme Korkusu” olarak bilinmektedir. Bu borsada yatırım yapanların para kaybetme ihtimalini göz önünde bulundurması gerekmektedir. Birçok yatırımcı parasını kaybetme konusunda ne yazık ki korku yaşar ve bu korku nedeniyle yatırım yapmaktan kaçınmaktadır. Doğru kararlar almak için FOMO’ dan uzak durarak doğru zamanda yatırım yapmak akıllıca olacaktır.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN STOP LOSS İLE KAR HEDEFLERİNİ BELİRLEMEK

Alt coin yatırımı yaparken stop loss ile kar hedeflerini belirlemek, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Stop loss, kripto para borsasından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamaktadır. Borsada ihtiyaç durulan pozisyonu elle kapatmak her zaman mümkün değildir. Bu nedenle kripto paranın alt ya da üste çıkması ile ilgili bir hedef belirlemek ve bu hedefe stop loss koymak doğru olacaktır. Stop loss konmuş olan alt coinin belirlenen tutarda satılmasını sağlamak için bu özelliği mutlaka kullanmak gerekmektedir.

ALT COİN YATIRIMI YAPARKEN BİR GÖZÜN HEP BİTCOİN’ DE OLMASI

Alt coin yatırımı yaparken bir gözün hep Bitcoin’ de olması, dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Kripto para borsasında yer alan tüm alt coinler Bitcoin ’e bağlıdır. Bu piyasada işlem yapmadan önce Bitcoin ‘i yakından takip etmek gerekmektedir. Bitcoin’ in nasıl hareket ettiğine bağlı olarak diğer alt coinlerin hareketlerini hesaplamak mümkün olacaktır. Bitcoin’ de olan hareketler, aşlt coinleri de etkilediği için bir gözün her zaman Bitcoin ‘de olması akıllıca olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

84
814 Paylaşım, 84 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir