Almanya İşçi Alımı, Ne Zaman Yeni İşçi Alınacak, Çalışma Şartları Nelerdir?


97
1k Paylaşım, 97 points

Almanya, uzun yıllardan bu yana ülkemizden işçi alımı gerçekleştiren ülkeler arasında. Türk vatandaşları çoğunlukla yurt dışı işçi alımlarında Almanya’yı tercih etmektedir. Bu nedenle ülke düzenli olarak işçi alım ilanları yayınlamaktadır. Almanya’nın işçi alımları ile ilgili başvuruda bulunmak isteyenlerin aklına takılan tüm soruların cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Almanya, Federal Meclis’te gerçekleştirdiği oylama sonucuyla düzenli olarak işçi alımını gerçekleştiriyor. Ülkemizdin önce gelen iş bulma kurumu olan İŞKUR ile anlaşmalı olarak yapılan bu alımlar için ilanlar yayınlanıyor. Almanya’ya işçi olarak gitmek isteyen kişiler, yayınlanan ilandaki şartlara uyum sağlaması halinde başvuruda bulunup işçi olmaya hak kazanıyor.

Almanya İşçi Alım Şartları Nelerdir?

Almanya, farklı alanlarda çalıştırmak üzere işçi alımları yapmaya devam ediyor. Genel olarak İŞKUR ile anlaşmalı olarak çalışan ülkenin işçi alımında çok fazla şartı bulunmuyor. Almanya, genel olarak bakıldığı zaman başvurularda sadece yaş sınırına öncelik veriyor. Bu kapsamda işçi başvurusu yapacak olan adayların 20 – 45 yaş aralığında olması yeterli oluyor. Yaş aralığına uyan herkes, Almanya iş başvuru formunu doldurma hakkına sahip oluyor.Almanya’ya Ne Zaman Yeni İşçi Alınacak?

Almanya için işçi alım ilanı son olarak bu yıl için yayınlandı. İlana göre Almanya, farklı pozisyonlarda çalıştırılmak üzere 10 bin işçi alımı gerçekleştirecek. İşçi alımları için belirli yaş aralığında olmak ve başvuru formunu doldurmak yeterli olacak.  Almanya’ya gitme şansını yakalayan işçiler, öncelikle bir eğitim programından geçirilecek. Özellikle dil eğitimi konusunda destek verilecek.

Almanya’ya işçi olarak gitme hakkı kazanan kişilerden emniyetten alınmış temiz kâğıdı ve hastaneden alınacak bir sağlık raporu talep edilecek. Hazırlanan evrakların ardından başvuru işlemleri tamamlanmış olacak.

Almanya İşçi Alım Başvurusu Nereden Yapılıyor?

Almanya’ya işçi olarak gidebilmek için internet üzerinden yayınlanan başvuru formunu doldurmak gerekiyor. İnternet üzerinden yapılan başvuruda yoğunluk yaşanması nedeniyle forum belirli aralıklarla erişime kapatılmak zorunda kalınıyor. Ancak düzenli takip sayesinde formun açık olduğu zamanları tespit edip başvuruda bulunmak da mümkün.

İşçi Olarak Gidenlere Ödenecek Maaş Ne Kadar?

Bu yıl içerisinde Almanya’ya işçi olarak gidecek olan kişilere yapacakları iş kapsamında 2 bin – 4 bin Euro arası maaş ödemesi yapılacak. Başvuru sürecinde adayların hiçbir ücret ödemesi gerekmiyor.

Almanya’dan Oturum İzni Almak Kolay mı?

Almanya’ya çalışmak için giden kişilerin dil bilmeleri öncelikli talepler arasında. Belirlenen şartları yerine getirmiş adaylara 6 aylık oturma hakkı verilecek. Bu süre içerisinde meslek eğitimi ya da yüksek eğitim alarak uygun iş bulan adayların ise sürekli olarak oturum hakkı alması sağlanacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

97
1k Paylaşım, 97 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
107
Şaşkın
Başarısız Başarısız
63
Başarısız
Komik Komik
52
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
103
Helal Olsun!
lol lol
14
lol
Aşk Aşk
125
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
98
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
65
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

36 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İş branşları hakkında bilgi verir misiniz lütfen. Üniversite mezunlarını ilgilendiren bölümler var mı?

  2. Merhaba Sayın yetkilim; Almanya’ya işçi olarak gitmek istiyorum. Başvuru Adresinin bildirilmesini Saygılarımla arz ederim.

  3. Yahu yorumları okudum iş basvurusu hakkında hiç bilgi yok madem bi idda atıyorsanız arkasında durunda bilgi verin bunca insanıda umutlandırmayın

  4. merb ben işmakinası exkavatör oparatörüyüm düzgün şirket olursa çalışırım artık türkiyede düzgün iş veren kalmadı olanlarsa yalancı dolandırıcı ..

  5. Ben temizlikçi, aşçı, hasta bakıcısı, fabrika çalışanı, çocuk bakıcısı, ev temizliği olarak çalışabilirim

  6. Merhaba 5 aydır işsizim işe ihtiyacım var 2 çocuk babasıyım ama ayrıyım cam ustasıyım hertürlü işe kabiliyeti güçlüdür acil iş ihtiyacım var yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 5300211596