Akşamları Yapılabilecek Ek İşler Nelerdir?


61
594 Paylaşım, 61 points

Günümüz ekonomik koşullarının zorluğu, birçok çalışana ek iş yapma zorunluluğu getirmektedir. Gündüz kendi işinin başında olan çalışanlar, akşam müsait oldukları zamanlarda ek iş yaparak ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bu yazımızda ek iş yapmak isteyenler için akşamları yapılabilecek ek işler hakkında bilgi vereceğiz.

AKŞAMLARI YAPILABİLECEK EK İŞLER NELERDİR?

Akşamları yapılabilecek çok sayıda farklı iş fırsatı bulunmaktadır. Ek gelir elde etmek isteyenler için akşamları yapılabilecek ek işler şu şekilde sıralanabilir;

• İnternette içerik yazmak
• Akşamları köpek gezdirmek
• Yerinde koltuk yıkama yapmak
• Akşamları bebek ve çocuk bakmak
• Sosyal medya yöneticiliği yapmak
• E – ticaret ürün açıklaması ve yorum yazmak
• İnternet üzerinden alım satım yapmak
• Doğrudan satış temsilcisi olmak
• Veri girişi yapmak
• Sanal asistanlık yapmak
• Chat botları oluşturma
• Akşam tamirciliği yapma
• Tespih yapıp satmak
• İnternet üzerinden çeviri yapmak
• Araç kiralamak
• Garsonluk yapmak
• Video editlemek
• Direksiyon hocalığı yapmak
• Özel öğretmenlik yapmak



AKŞAMLARI İNTERNETTEN İÇERİK YAZARAK EK GELİR KAZANMA

Yazma yeteneği olan kişiler, akşamları internet üzerinden Webmaster platformları üzerinden iş bulabilmektedir. Bu platformlarda çok sayıda makale siparişi verilmektedir. Kişi, kendisine uygun konularda makale hazırlayarak ek gelir elde edebilecektir. Bu yöntemle ilk başlarda para kazanmak biraz zor olsa da müşteri sayısı arttıkça daha fazla sipariş alınacaktır. İçerik yazarlığı, oldukça iyi kazandırmaktadır.

AKŞAMLARI KÖPEK GEZDİREREK EK GELİR KAZANMA

Köpek gezdirme son yılların en popüler mesleklerinden birisidir. Köpek sahipleri, bu işlem için genelde yardım talep etmektedir. Ek gelir isteyen bir kişi, akşamları 30 dakika – 1 saat gibi bir süre köpek gezdirme ile 35 – 50 TL civarı bir para kazanmaktadır. Bu rakam köpek sayısına bağlı olarak artış gösterecektir.

AKŞAMLARI YERİNDE KOLTUK YIKAYARAK EK GELİR KAZANMA

Gündüz kendi işinde çalışan birçok kişi, akşamları koltuk yıkama firmalarında personel olarak görev alabilmektedir. Firmalar tarafından randevu verilen evlere giderek yerinde koltuk yıkama yapan kişiler her yıkama başına 100 – 150 TL gibi bir ek gelir kazanacaktır.

AKŞAMLARI BEBEK Ç.OCUK BAKARAK EK GELİR KAZANMA

Akşamları ek gelir kazanmanın bir başka yolu evde bebek ya da çocuk bakmaktır. Özellikle akşamları dışarı çıkmak zorunda olan ailelerin bebeklerine ya da çocuklarına bakarak ek gelir kazanılabilmektedir. Bebek bakımının saati ortalama 30 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu durumda 3 – 4 saatlik bir bakım karşılığında akşamlık 100 TL kazanılabilmektedir.

AKŞAMLARI SOSYAL MEDYA YÖNETİCİLİĞİ YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Sosyal ağların çok popüler olduğu günümüzde Facebook, Instagram ya da Twitter gibi ağlarda medya yöneticiliği yaparak da ek gelir kazanmak mümkündür. Sosyal medya yöneticiliği yaparak ek para kazanma işlemi genel olarak şirketler üzerinden yapılmaktadır. Deneyimli bir kişi, sosyal medya yöneticiliği ile aylık ortalama 500 – 2000 TL kazanabilmektedir. Şirket sayısı arttıkça ek gelir oranı da otomatik olarak artacaktır.

AKŞAM E – TİCARET ÜRÜN GİRİŞİ VE YORUM YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Yeni çıkan ürünlerin ticaret sitelerine eklenmesi için birçok firma personel aramaktadır. Akşamları ek iş yapmak isteyenler, yeni ürün girişi ve yorum yaparak gelir elde edebilecektir. E – ticaret ürün girişi ve yorum işi ücreti, yapılacak girişe göre değişiklik gösterecektir.

AKŞAMLARI İNTERNETTEN ÜRÜN ALIM SATIMI YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Piyasadan özellikle uygun fiyata alınan ürünler, internet üzerinden kar payı konularak kolaylıkla satılabilmektedir. İnternetten ürün alım satımı yapmak, oldukça kazançlı bir ek gelir yöntemi olarak gösterilebilir. Özellikle sosyal medya üzerinde ürün alım satımı yapmak oldukça kolay olacaktır.

AKŞAMLARI DOĞRUDAN SATIŞ TEMSİLCİLİĞİ YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Avon, Oriflame ve Amway gibi doğrudan satış temsilcilikleri yaparak ek gelir elde etmek mümkündür. Bu tür sistemlere temsilci olarak satış gerçekleştirilmektedir. Akşamları ek gelir elde etmek isteyenler, temsilci olduktan sonra katalog üzerinden ürün satışı yaparak ek gelir elde edebilmektedir.

AKŞAMLARI VERİ GİRİŞİ YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Veri girişi, sürekli olarak yapılan işlemlerden birisidir. Ek gelir kazanmak isteyenler, akşamları evinin rahat ortamında veri girişi yaparak kazanç elde edebilmektedir. Veri girişi yaparak aylık olarak 500 – 1500 TL ek gelir kazanmak mümkündür.

AKŞAMLARI SANAL ASİSTANLIK YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Birçok girişimci, günlük işlerinde yardım almak için sanal asistan kiralamaktadır. Sanal asistan da tıpkı gerçek hayattaki asistanlar gibi görevlendirilmektedir. Sanal asistanlık yaparak ek gelir elde etmek mümkündür. Biraz zorlayıcı bir yöntem olmasına karşılık ayda en az 1000 TL ek gelir sağlamaktadır.

AKŞAMLARI CHAT BOTLARI OLUŞTURARAK EK GELİR KAZANMA

Chat bot oluşturmak, ek gelir kazanmak için kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Bu işlem için kişinin kodlama ya da programlama bilmesi zorunlu değildir. Günümüzde birçok platform üzerinden dakikalar içerisinde Chat bot oluşturmak mümkündür.

AKŞAM TAMİRCİLİĞİ İLE EK GELİR KAZANMA

Hafta içi ve gündüz çalışan birçok kişi, tamir işlerini akşam yaptırmaya çalışmaktadır. Bu nedenle tamircilere akşamları çok iş düşecektir. Kişinin eli tamire yatkın ise ek gelir için bu yöntemi de kullanabilecektir. Akşamları tamircilik yaparak ek gelir elde edenleri, ortalama ayda 3 bin TL kazanabilmektedir.

AKŞAMLARI TESPİH YAPIP SATARAK EK GELİR KAZANMA

Son dönemlerin en popüler ek gelir kaynaklarından birisi, tespih yapıp satmaktır. Tespih yapan kişiler, internet üzerinden kolaylıkla satarak ek gelir kazanabilmektedir. Bu ek iş ile elde edilecek gelir, tespih fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir.

AKŞAMLARI İNTERNETTEN ÇEVİRİ YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Yabancı dil bilen kişiler, ek gelir elde etmek için akşamları internetten çeviri işi yapabilmektedir. Birçok firma, çeviri işi için eleman aramaktadır. Özellikle yabancı yayın yapan platformlar, alt yazı için çeviri yapacak kişilere çok fazla ihtiyaç duymaktadır. Çeviri yaparak oldukça iyi bir ek gelir elde etmek mümkündür.

AKŞAMLARI ARAÇ KİRALAYARAK EK GELİR KAZANMA

Araç sahipleri, akşamları kullanmadıkları araçlarını kiralayarak ek gelir elde edebilirler. Bu ek gelir biraz dezavantajlı olsa, da araç kiralama işi oldukça kazançlıdır. Araç sahibi sadece akşamları değil, hafta sonu müsait olduğu zamanlarda da araç kiralayarak iyi bir ek gelir elde edebilecektir.

AKŞAMLARI GARSONLUK YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Akşamları ek gelir elde etmenin en bilindik yöntemlerinden birisi, garsonluk yapmaktır. Part time garsonluk yaparak para kazanmak mümkündür. Garsonluk yapmak için biraz sabırlı olmak gerekmektedir. Bu meslek sanılandan çok daha zordur.

AKŞAMLARI VİDEO EDİTLEYEREK EK GELİR KAZANMA

Sosyal medya üzerinden reklam ve tanıtım yapmak, son zamanların en karlı işlerinden birisidir. Hemen her sektörden firmalar, sosyal medya üzerinden reklam videosu yayınlamak ister. Video editleme konusunda bilgi sahibi kişiler, firmaların reklam videolarını hazırlayarak kısa sürede ek gelir kazanabilmektedir.

AKŞAMLARI DİREKSİYON HOCALIĞI YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Araba sürme konusunda deneyimli olan kişiler, akşamları özel direksiyon hocalığı yaparak ek gelir elde edebilmektedir. Bu iş, sürücü kursları bünyesinde yapılabileceği gibi internet üzerinden ilan vererek de gerçekleştirilebilmektedir.

AKŞAMLARI ÖZEL ÖĞRETMENLİK YAPARAK EK GELİR KAZANMA

Herhangi bir alanda eğitim almış olan kişiler, bilgilerini başkaları ile paylaşmak için özel öğretmenlik yapabilmektedir. Referanslar ile verilen özel öğretmenlik sayesinde aylık ortalama 2000 – 3000 TL ek gelir elde etmek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir