Akıllı Saat Almak İçin 5 Neden


48
464 Paylaşım, 48 points

Akıllı telefonlardan sonra en çok tercih edilen teknolojik ürünlerden birisi akıllı saatler oldu. Birçok özelliği bünyesinde barındıran akıllı saatler, kısa süre önce klasik saatlerin yerini aldı. Akıllı saat almak için birçok neden saymak mümkündür. Bu yazımızda Akıllı Saat Almak İçin 5 Neden hakkında bilgi vereceğiz.

Akıllı saatler bir süre önce vazgeçilmez teknolojik cihazların arasına girmeyi başardı. Büyük bir kitleden ilgi gören bu saatlerin alınması için birçok neden bulunuyor. Akıllı saat almak için geçerli en önemli 5 neden bulunmaktadır.AKILLI SAAT ALMAK İÇİN 5 NEDEN NELERDİR?

Akıllı Saat Almak İçin 5 Neden şu şekilde sıralanır;

  • Spor ve aktivite takibi yapabilmek
  • Nabız ve kalp sağlığı takibi yapabilmek
  • Uykuyu takip edebilmek
  • Bildirimleri rahatça görüntüleyebilmek
  • Uygulamalardan faydalanmak

AKILLI SAATLE SPOR VE AKTİVİTE TAKİBİ YAPABİLMEK

Akıllı saatle spor ve aktivite takibi yapabilmek, akıllı saat almak için en önemli nedenlerden birisidir. Hemen tüm akıllı saat modellerinde adım sayar başta olmak üzere birçok spor aktivitesini görmek mümkündür. Pek çok spor çeşidinin takibinin kolaylıkla yapılabildiği akıllı saatler sayesinde çok daha hareketli bir yaşam sağlamak mümkün olmaktadır.

AKILLI SAATLE NABIZ VE KALP SAĞLIĞI TAKİBİ YAPABİLMEK

Akıllı saatle nabız ve kalp sağlığı takibi yapabilmek, akıllı saat almak için en önemli nedenlerden birisidir. Sağlık açısından da oldukça kullanışlı olan akıllı saatler, kullanıcılara nabız ve kalp atış sayıları hakkında bilgi vermektedir. Özellikle Apple Watch 4 model akıllı saat ile EKG özelliğini kullanmak ve kalp sağlığı ile ilgili ön teşhis koymak bile mümkün olmaktadır. Bu özellikleri ile üst yaş grubuna çok büyük yardım sunmaktadır.

AKILLI SAATLE UYKUYU TAKİP EDEBİLMEK

Akıllı saatle uykuyu takip edebilmek, akıllı saat almak için en önemli nedenlerden birisidir. Birçok akıllı saat modelinde uyku takip desteği bulunmaktadır. Bu destek sayesinde kullanıcı gün içinde ne kadar uyuduğunu, uykusunun ne kadar derin ya da hafif olduğunu görme şansına sahip olacaktır. Bunun yanı sıra akıllı saat üzerinden uyku sırasında nabız hareketlerini görüntülemek de mümkündür.

AKILLI SAATLE BİLDİRİMLERİ RAHATÇA GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK

Akıllı saatle bildirimleri rahatça görüntüleyebilmek, akıllı saat almak için en önemli nedenlerden birisidir. Akıllı saat ekranları üzerinden cep telefonuna gelen birçok bildirimi görüntülemek mümkündür. Bu özellik sayesinde cep telefonunu sık sık eline almak zorunda olmayan kullanıcılar, önemli bildirimleri akıllı saatleri üzerinden kolaylıkla görüntüleyebilirler. Bazı akıllı saat modellerinde klavye sayesinde cevap vermek ya da sesli mesaj göndermek özellikleri de bulunmaktadır.

AKILLI SAATLE UYGULAMALARDAN FAYDALANMAK

Akıllı saatle uygulamalardan faydalanmak, akıllı saat almak için en önemli nedenlerden birisidir. Akıllı saat ekranlarında boyutlarına göre birçok uygulamayı kullanmak mümkündür. Hava durumunu takip etmek, hesap makinesini kullanmak, hatırlatma ya da notları görüntülemek, ses kaydı almak, galeriye göz atmak, video izlemek gibi birçok özellik kolaylıkla kullanılabilir. Akıllı saatlerde uygulamaların kullanılabilmesi için işletim sisteminin yüksek olması gerekir. İşletim sistemine göre kullanılacak uygulama sayısında artış söz konusu olacaktır.

Akıllı saatler bazen tüm özellikleri bir arada sunarken bazen belirli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle kullanıcının öncelikle hangi özelliklere ihtiyaç duyduğunu belirlemesi ve bu özelliklere sahip olan modeller arasında bir seçim yapması çok daha akıllıca olacaktır. Akıllı saatlerde özellik sayısı arttıkça akıllı saatin fiyatının da orantılı olarak yükseleceğini unutmamak gerekir.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

48
464 Paylaşım, 48 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir