Akciğeri Temizleyen Doğal Besinler Hangileridir?


64
624 Paylaşım, 64 points

Akciğer vücudun en önemli organlarından birisidir. Vücuda giren oksijenin diğer organlara dağılımını sağlayan akciğerlerin sağlıklı olması gerekmektedir. Bu yazımızda Akciğeri Temizleyen Doğal Besinler Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Akciğerlerin temiz ve sağlıklı olması, sağlıklı nefes almak için oldukça önemlidir. Solunum yolu problemlerinin yaşanmaması için temiz akciğerlere sahip olmak gerekmektedir. Akciğerleri temizlemek için doğal besinlerden faydalanmak mümkündür.



AKCİĞERİ TEMİZLEYEN DOĞAL BESİNLER HANGİLERİDİR?

Akciğeri Temizleyen Doğal Besinler şu şekilde sıralanır;

 • Okaliptüs
 • Meyan kökü
 • Ekinezya
 • Zencefil
 • Andız otu
 • Öksürük otu
 • Sarımsak
 • Arnavut biberi
 • Lahana
 • Havuç
 • Ispanak
 • Nar
 • Elma
 • Portakal
 • Üzüm
 • Yaban mersini

OKALİPTÜS AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen okaliptüs, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Doğal antibiyotik olarak bilinen okaliptüs, akciğerlerin temizlenmesi için de kullanılabilir. Akciğerlerdeki tıkanıklıkları açan okaliptüs, kan akışının artmasını ve şişliğin azalmasını sağlamaktadır. Okaliptüsü akciğerleri temizlemek için kullanacak olan kişilerin bitkisel okaliptüs ürünlerini kullanmasının yanı sıra okaliptüs çayı içmesi de doğru olacaktır.

MEYAN KÖKÜ AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen meyan kökü, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Çin tıbbında en çok kullanılan bitkilerden birisi olan meyan kökü, akciğerlerin sağlığı için oldukça önemlidir. Meyan kökü balgam söktürücü etkisinin yanı sıra nefes darlığı gibi sorunların da geçmesini sağlamaktadır. Akciğer temizliği için kullanılacak olan meyan kökü, günde en fazla 3 bardak içilmelidir. Aksi halde yüksek tansiyona neden olmaktadır.

EKİNEZYA AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen ekinezya, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Akciğerlerin temizlenmesi konusunda oldukça etkili olan ekinezya, bakteriyel ve viral akciğer rahatsızlıklarını tedavi etmektedir. Ekinezyanın akciğer temizliği için çiçekleri, kökleri ve yaprakları kullanılabilir.

ZENCEFİL AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen zencefil, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan zencefil, bu özelliği sayesinde akciğerlerin temizlenmesini sağlamaktadır. Özellikle zencefil çayı tüketen kişilerde akciğerlere zarar veren alerjenler, kirletici maddeler, mukus ve istenmeyen tüm parçacıkların akciğerlerden uzaklaştırılması mümkün olmaktadır. Zencefil çayı istenirse bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

ANDIZ OTU AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen andız otu, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Akciğer sağlığı için önemli bir katkı olan andız otu, çok eski yıllardan beri sağlık alanında kullanılmaktadır. Balgam ve iltihap söktürücü olarak bilinen andız otu, aşırı tüketiminden kaçınılarak kullanılmalıdır. Hamilelerin tüketmekten kaçınması gerekmektedir.

ÖKSÜRÜK OTU AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen öksürük otu, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Balgam söktürücü özelliği bulunan öksürük otu, tam bir C vitamini deposudur. Kızılderililerin ciğerlerini güçlendirmek için kullandığı bu ot, astım, bronşit ve öksürük gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir. Kurutulmuş olarak aktardan alınabilecek olan öksürük otu, çay olarak demlenerek tüketilebilir.

SARIMSAK AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen sarımsak, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan sarımsak, akciğerlerin kimyasallardan temizlenmesini sağlamaktadır. Mukusun temizlenmesi ve soğuk algınlığı ile mücadelede etkili olan sarımsak, çay olarak tüketilebilir. Sarımsak çayı bal ile karıştırılarak tüketilebileceği gibi günde 3 diş yutularak da tüketilebilmektedir.

ARNAVUT BİBERİ AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen Arnavut biberi, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Özellikle sigaraya bağlı akciğer hasarlarının tedavisi için kullanılan Arnavut biberi, DNA kırılmalarının da engellenmesini sağlamaktadır. Astıma birebir olan Arnavut biberi, kronik bronşitin tedavisini sağlamanın yanı sıra yerleşmesini de engellemektedir.

LAHANA AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen lahana, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Akciğer tümörlerinin yayılmasını engelleme özelliğine sahip olan lahana, yayılımla birlikte tümörün de büyümesini engellemektedir. Düzenli olarak tüketilmesi oldukça faydalı olan lahana, akciğer dostu besinlerden birisidir. Lahana her şekilde tüketilerek akciğerlerin sağlığının korunmasına katkıda bulunabilmektedir.

HAVUÇ AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen havuç, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Likopen, A vitamini ve C vitamini açısından oldukça zengin olan havuç, akciğer sağlığının korunması konusunda da faydalıdır. Antioksidan açısından zengin olan havuç ister pişmiş ister çiğ olarak tüketilerek akciğerlere fayda sağlayabilmektedir.

ISPANAK AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen ıspanak, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. B, C ve E vitamini yönünden zengin olan ıspanak, akciğer dostu besinlerden birisidir. Düzenli olarak tüketilmesi gereken ıspanak, birçok akciğer hastalıklarının önlenmesi konusunda oldukça etkilidir.

NAR AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen nar, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Akciğer dostu meyvelerden birisi olan nar, özellikle akciğer tümörlerinin yavaşlaması konusunda oldukça etkilidir. İçerdiği antioksidan sayesinde akciğer sağlığını etkileyen nar, temiz akciğer için sıklıkla tüketilmesi gereken meyvelerin başında gelmektedir.

ELMA AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen elma, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. İçeriğindeki Flavonoid, E ve C vitaminleri ile akciğerlerin görevlerini yerine getirmesini sağlayan elma, temiz akciğerlere sahip olmak için mutlaka tüketilmelidir. Doktorlar akciğer temizliği için haftada en az 3 – 4 tane elma yenmesi gerektiğini söylemektedir.

PORTAKAL AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen portakal, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. C vitamini deposu olan portakal, birçok derdin devası olarak bilinmektedir. İçerdiği B6 vitamini sayesinde akciğerlere oksijen transferinin kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Akciğer dostu meyvelerden birisidir.

ÜZÜM AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen üzüm, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. Akciğerlerde kan dolaşımını sağlayan alveollerin doğal kaynağı olarak gösterilebilecek olan üzüm, alerjik astım konusunda oldukça faydalıdır. Birçok hastalığın tedavisinde etkili olan üzüm, akciğer temizliği konusunda da oldukça başarılıdır.

YABAN MERSİNİ AKCİĞERİ NASIL TEMİZLER?

Akciğeri temizleyen Yaban mersini, temiz bir akciğere sahip olmak için kullanılabilecek doğal besinlerden birisidir. C vitamini deposu olarak bilinen yaban mersini, akciğer dostu meyvelerden birisi olarak gösterilebilir. Akciğerlerin görevlerini yerine getirmesi konusunda oldukça etkili olan yaban mersini, aşırıya kaçılmadığı sürece gönül rahatlığı ile tüketilebilecek meyvelerin de başında gelmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir