Ailemle Kalıyorum Baba Evine İcra Gelir mi?


59
574 Paylaşım, 59 points

Günümüzde hemen herkesin az ya da çok borcu bulunuyor. Bu borcun ödenmemesi durumunda önce uyarıda bulunan bankalar, ardından gerekli yasal işlemleri başlatarak icra gönderiyor. Banka borcu olan ve ailesiyle birlikte yaşayan kişilerin en büyük korkularından birisi ise baba evine icra gelip gelmeyeceğidir. Bu yazımızda Ailemle Kalıyorum Baba Evine İcra Gelir mi sorusuna cevap vereceğiz.

Son yıllarda ekonomik zorluklar da göz önünde bulundurulduğu zaman birçok kişi bankalardan kredi alarak ya da kredi kartı kullanarak geçinmeye çalışmaktadır. Kredi çekmek ya da kredi kartı kullanmak kısa süreliğine rahatlatıcı olsa da sonrasında geri ödeme başladığında daha fazla maddi sıkıntıya düşülebilir. Bu nedenle birçok kişi bankalara olan borcunu ödeyememekte ve hatta icra ile karşı karşıya gelmektedir.AİLEMLE KALIYORUM BABA EVİNE İCRA GELİR Mİ?

Banka borcunu ödemeyen kişiler, banka tarafından uyarıldıktan sonra belirli süre içerisinde yine ödeme yapmazsa gerekli yasal süreç başlatılır. Yasal sürecin başlatılmasının ardından uygulanacak işlemlerden birisi de icra yöntemidir. Banka borcunu ödemeyen birçok kişinin borcu, icra yöntemi ile temin edilmektedir.

Banka borcu icralık duruma geldiği zaman kişinin yaşadığı yer esas alınır. Borcu olan kişinin ikamet adresi neresi görünüyorsa icra oraya gelecektir. Bu şartlarda ailesiyle yaşayan ve ikameti aynı adres olan kişilerin borcuna karşılık icra baba evine gelir. Ancak ailesiyle yaşamasına karşılık ikamet adresi başka yer ise icra ikametgah adresi olan yere gönderilecektir.

AİLENİN EVİNDEKİ TÜM EŞYALARA İCRA GELİR Mİ?

Ailesiyle yaşayan bir kişiye icra gelmesi durumunda icra memurları sadece borçlu kişiye ait eşyalara icra uygulayabilir. Yani ev içerisinde icralık olan kişiye ait olmayan hiçbir eşyayı alma hakları bulunmaz. Bunun için evdeki eşyalara ait faturaların bulunması da önemlidir. Faturasını gösteren ve eşyanın borçlu kişiye ait olmadığını belgeleyen aileler eşyalarının haczini engelleyebilir.

Ailesiyle birlikte yaşayan ve icra gelen kişilere ait olan evde ne kadar eşya varsa hepsi icra kapsamında alınacaktır. Böylece borçlunun sahip olduğu borcun temini sağlanabilir.

İCRA MEMURLARI NEDEN BULUNULAN EVİN EŞYALARINI ALIR?

Son yıllarda üniversite öğrencilerinin sık sık kredi başvurusunda bulunması ancak gelirleri olmadığı için borcun ödenememesi nedeniyle ailelerinin evine icra gelmesi sıkça karşılaşılan bir durumdur. Ailesiyle yaşayan kişilerin baba evine icra gelmesi, sıklıkla görülmektedir. Öğrencilerin baba evlerine icra gelmesinin en büyük nedeni, okumak için gittikleri şehirlere ikamet adreslerini taşımamaları ve hala baba evinde görülmeleridir.

İcra memurları, kişinin adresi neresi görünüyorsa oraya haciz işlemi gerçekleştirir. Öğrencilerin adresleri de genelde baba evleri olduğu için icra işlemi direkt buraya uygulanacaktır. Banka borcu olan ve ödeyemediği için icralık olan kişiler, bu durumdan ailelerinin etkilenmesini istemiyor ise en kısa zamanda ikametini bulunduğu adrese aldırmalıdır.

AİLEMLE KALIYORUM BABA EVİNE İCRA GELMEMESİ İÇİN NE YAPMALIYIM?

Bir kişinin borcundan dolayı ailesi ile yaşadığı eve icra gelmemesi için öncelikle adres değişikliği yapması doğru olacaktır. Ailesiyle oturmayan ancak ikamet adresi baba evi olan kişilerin oturduğu eve ikametini almasıyla birlikte icra işlemi diğer eve yönlendirilecektir.

Eğer kişinin böyle bir şansı yok ise icra işlemleri başlamadan önce borcu kapatmanın bir yolunu bulmak akıllıca olacaktır. İcra işlemi başlamadan avukat ile görüşmek ve mevcut olan borcu taksitlendirerek ödemek yaşanacak tatsızlıkların önlenmesi için doğru adım olacaktır. Böylece borcu olan kişinin baba evine icra gelme gibi bir korku yaşamasına da gerek kalmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
574 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir