Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Şartları Nelerdir?


94
925 Paylaşım, 94 points

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren Aile Destek Programı, son dönemde en çok araştırılan konulardan birisi haline geldi. 12 ay boyunca ödenecek olan bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar nasıl başvuru yapacaklarını merak etmeye başladı. Bu yazımızda Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır, Başvuru Şartları Nelerdir? Sorularına cevap vereceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın bir süre önce yaptığı açıklama sonrasında aileler için yeni bir destek programı başlatıldı. Maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik hazırlanmış program ile ilgili detayları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık açıkladı.AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Aile Destek Programı, yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi ailelerin maddi açıdan daha rahat etmelerini sağlamak amacı ile hazırlanmış yeni bir yardım ödeme programıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklaması sonrasında ihtiyaç sahibi ailelere ödeme yapılmaktadır.

Aile Destek Programından faydalanan tüketiciler 12 ay boyunca aylık olarak yapılacak olan yardım ödemesini alma hakkına sahip olacaklardır. Aile Destek Programına dahil olabilmek için öncelikle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekmektedir.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Destek Programı kapsamında başvuruda bulunacak olan vatandaşların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartlara uygun olmayan vatandaşların başvuruları geçersiz olarak kabul edilecektir.

Aile Destek Programı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Mavi kart sahibi olmamak
  • Yerleşim adresi yurt dışında olmamak
  • Hanede memur, kamu işçisi, noter ya da muhtar bulunmamak
  • Hanede yurt dışında çalışan ya da yurt dışı borçlanan kişi bulunmamak
  • Hanede özel sandığa bağlı kişi bulunmamak
  • Mevcutta sosyal destek yardımı alıyor olmak

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvurusunda bulunmak için e devlet sistemine giriş yapmak gerekmektedir. E devleti bulunmayan vatandaşların ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ya da bakanlığa bağlı herhangi bir kuruma giderek şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Aile Destek Programına e devlet üzerinden başvuruda bulunacak olan vatandaşların T.C. kimlik numarası ve şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra arama motoruna “Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazması ve açılan sayfada yer alan başvuru formunu doldurması yeterli olacaktır.

AİLE DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Aile Destek Programı kapsamında ne kadar ödeme yapılacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Bakanlık tarafından gerçekleştirilen Aile Destek Programı kapsamında başvurusu olumlu değerlendirilmiş olan vatandaşlara 450 TL – 600 TL arasında ödeme gerçekleştirilecektir.

12 ay boyunca düzenli olarak yapılacak Aile Destek Programı ödemesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yıllık 5,400 TL – 7,200 TL arası destek ödemesi yapılması amaçlanmaktadır. Ödemeler her ay belirlenen tarihler arasında yapılacaktır.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Aile Destek Programı ödemeleri Kurban Bayramı öncesinden itibaren ihtiyaç sahibi ailelere yapılacaktır. İlk ödemenin ardından her ay düzenli olarak aileler durumlarına göre belirlenen tutarda ödeme alabilecekler.

Aile Destek Programı başvurusunda bulunan vatandaşlara başvuru sonucu belli olduktan sonra 1 ay içerisinde ödeme yapılmaktadır. Aile Destek Programı yardım ödemeleri 12 ay boyunca her ay düzenli olarak ödenecek ve ihtiyaç sahibi ailelerin biraz olsun rahat nefes alması sağlanacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
925 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir