Aile Bakanlığı’nın Bilinmeyen 4 Yardımına Siz de Başvurun!


80
775 Paylaşım, 80 points

Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler Bakanlığı ülke genelinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım amacıyla birçok destek projesi hazırlamaktadır. Bu kapsamda bilinen birçok yardımla birlikte Aile Bakanlığı’nın çoğu kişi tarafından bilinmeyen yardımları da bulunmaktadır. Bu yazımızda Aile Bakanlığı’nın Bilinmeyen 4 Yardımı Siz De Yararlanabilirsiniz! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelerin belirlenmesi ve ihtiyaçlarının giderilmesi için aralıksız olarak çalışmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere birçok farklı konuda maddi manevi destek sunuluyor. Bu kapsamda bilinen yardımlarla birlikte çoğu kişinin bilmediği de birçok yardım bulunuyor.AİLE BAKANLIĞI’NIN BİLİNMEYEN 4 YARDIMI NEDİR?

Devlet tarafından Aile Bakanlığı desteği ile sunulan destekler sayesinde birçok vatandaş yaşadığı sıkıntılardan kurtuluyor. Bununla birlikte bakanlık tarafından sunulan ancak birçok vatandaşın haberdar olmadığı yardımlar da bulunuyor.

Aile Bakanlığı’nın Bilinmeyen 4 Yardımı şu şekilde sıralanıyor;

  • Ev alım – yapım yardımı
  • Prefabrik konut yapım yardımı
  • Ev onarım yardımı
  • Afet kapsamında Ev eşyası yardımı

AİLE BAKANLIĞI EV ALIM YAPIM YARDIMI NEDİR?

Aile bakanlığı ev alım yapım yardımı, bakanlığın çok bilinmeyen yardımlarından birisidir. Betonarme evler için geçerli olan bu yardım kapsamında evi oturulmayacak kadar kötü durumda olan ya da ev almak isteyen vatandaşlara sunulmaktadır.

Ev alım yapım yardımı sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere bakanlık tarafından bir kereye mahsus 25 bin TL tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu ödeme sayesinde evi oturulamayacak kadar tadilata ihtiyacı olan kişilerin evlerini onarma şansı sunulmaktadır.

AİLE BAKANLIĞI PREFABRİK KONUT YAPIM YARDIMI NEDİR?

Aile Bakanlığı prefabrik konut yapım yardımı, bakanlığın çok bilinmeyen yardımlarından birisidir. Prefabrik konut yapmak isteyen ancak maddi gücü bulunmayan ailelere yönelik sağlanan bu yardım üzerinden maddi destek sayesinde kolaylıkla istenilen konut yapılabilir.

Prefabrik konut yapım yardımı kapsamında başvuruda bulunan ailelere bir kereye mahsus olarak 20 bin TL tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu ödeme sayesinde prefabrik bir ev yapmak isteyen aileler maddi ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılama şansına sahip olurlar.

AİLE BAKANLIĞI EV ONARIM YARDIMI NEDİR?

Aile bakanlığı ev onarım yardımı, bakanlığın çok bilinmeyen yardımlarından birisidir. Oturduğu evinde çok fazla onarıma ihtiyacı olan ancak bu onarımı yapacak maddi güce sahip olmayan ailelere yönelik olarak sunulmaktadır.

Ev onarım yardımı kapsamında başvuruda bulunan ailelere bir kereye mahsus 15 bin TL tutarında ödeme yapılmaktadır. Söz konusu ödeme sayesinde evinde onarım ihtiyacı bulunan vatandaşlar, maddi sıkıntı yaşamadan bu tadilatı kolayca yapabilirler.

AİLE BAKANLIĞI AFET KAPSAMINDA EV EŞYASI YARDIMI NEDİR?

Aile Bakanlığı afet kapsamında ev eşyası yardımı, bakanlığın çok bilinmeyen yardımlarından birisidir. Yaşadığı afetten dolayı ev eşyalarını kaybetmiş olan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak sunulan bu yardım sayesinde afetzedelerin eşya eksiklerini tamamlamaları sağlanmaktadır.

Afet kapsamında ev eşyası yardımı başvurusunda bulunan vatandaşlara bakanlık tarafından bir kereye mahsus 3 bin TL tutarında ödeme yapılmaktadır. Söz konusu devlet yardımı sayesinde yangın, depremi, sel gibi afet yaşayan ve bu afette eşyalarını kaybeden ailelerin yeniden eşya alması sağlanmaktadır.

AİLE BAKANLIĞI YARDIMLARINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Aile bakanlığı yardımlarına nasıl başvuru yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Aile Bakanlığı tarafından sunulan devlet yardımlarından herhangi birisinden yararlanmak için ihtiyaç sahibi ailenin bulunduğu il ve ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunması gerekir. Bu vakıflar, kaymakamlıkların içerisinde yer almaktadır.

Başvurunun ardından ailenin ihtiyaç durumunun tespit edilmesi için vakıf çalışanları görevlendirilir. İnceleme sonucunda ailenin ihtiyaçlarının belirlenmesiyle birlikte yardım yapılmaya başlanacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
775 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
97
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir