Ağız Kokusuna 10 Bitkisel Çözüm


48
503 Paylaşım, 48 points

Ağız kokusu hem kişiyi hem de çevresindekileri çok rahatsız eden sağlık sorunlarından birisidir. Ağız kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Ağız kokusu şikayetinden kurtulmak için bitkisel çözüm yolları kullanılabilir. Bu yazımızda Ağız Kokusuna 10 Bitkisel Çözüm hakkında bilgi vereceğiz.

Ağız kokusunun birçok farklı nedeni olabilir. Çürük dişler, diş etinde oluşan enfeksiyonlar, kronik bademcik rahatsızlıkları, bronşit, akciğer hastalıkları, gastrit ve sinüs gibi hastalıklar başta olmak üzere birçok nedene bağlı olarak ağız kokusu görülebilir.AĞIZ KOKUSUNA 10 BİTKİSEL ÇÖZÜM NEDİR?

Ağız kokusundan kurtulmak için evde kolayca hazırlanabilecek bitkisel çözüm yollarından yararlanmak mümkündür. Ağız Kokusuna 10 Bitkisel Çözüm şu şekilde sıralanır;

  • Pelin otu
  • Mayasıl otu
  • Enginar
  • Sinir otu
  • Turp
  • Badem – bal
  • Tarhana
  • Kereviz
  • Limon
  • Kahve

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN PELİN OTU NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için pelin otu kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Pelin otu, gargara şeklinde kullanılarak kısa sürede ağız kokusundan kurtulmak mümkündür. Bir fincan kaynar suyun içerisine yarım çay kaşığı pelin otu atıp soğuttuktan sonra karışımı süzerek gargara şeklinde kullanmak gerekir. Sabahları yapılan gargara sayesinde ağız kokusu kısa sürede geçecektir.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN MAYASIL OTU NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için mayasıl otu kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Mayasıl otu, gargara şeklinde kullanılarak kısa sürede ağız kokusundan kurtulmak mümkündür. Bir litre suyun içerisine mayasıl otu kıyılarak eklenip kaynatılmalıdır. Kaynamış olan karışım süzüldükten sonra gargara yaparak ağız kokusu şikayetinden kolaylıkla kurtulmak mümkün olacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN ENGİNAR NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için enginar kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Enginar, gargara şeklinde kullanılarak kısa sürede ağız kokusundan kurtulmak mümkündür. Bir litre suyun içerisine enginarlar atıldıktan sonra kaynatılan ve soğutulan bu karışım süzülerek gargara yapılmalıdır. Enginar ile yapılan gargara sayesinde kısa sürede ağız kokusu geçecektir.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN SİNİR OTU NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için sinir otu kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Sinir otu, çay şeklinde içilerek ağız kokusundan kurtulmak mümkün olacaktır. Bir litre suyun içerisine kıyılmış sinir otu yaprağı, meyan kökü ve kazayağı yaprağı konarak kaynatılır. Süzülen karışım günde 3 defa birer fincan olacak şekilde tüketilmelidir.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN TURP NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için turp kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Turp, gargara şeklinde kullanılarak kısa sürede ağız kokusundan kurtulmak mümkündür. Bir litre suyun içerisine rendelenmiş turp, turunç kabuğu ve sümbül katılarak kaynatılmalıdır. Süzülen bu karışım ile yapılan gargara sayesinde ağız kokusu kısa sürede yok olacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN BADEM BAL NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için badem bal kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Badem – Bal, yenilerek kullanıldığında ağız kokusundan kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır. Dövülen bademlerin içerisine bal karıştırıldıktan sonra sabahları aç karna tüketilmesi, kısa sürede ağız kokusunun yok olmasını sağlayacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN TARHANA NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için tarhana kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Tarhana, yutularak tüketildiği zaman ağız kokusundan kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır. Bunun için bir tatlı kaşığı tarhana ağızda biraz tutulduktan sonra yutulmalıdır. Böylece ağız kokusu sorunu kısa sürede yok olacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN KEREVİZ NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için kereviz kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Kereviz, gargara şeklinde kullanıldığı zaman ağız kokusundan kısa sürede kurtulmak mümkün olacaktır. Bir litre suyun içerisine kereviz yaprağı konarak kaynatıldıktan sonra süzülmeli ve bu karışım ile gargara yapılmalıdır. Böylece kısa sürede ağız kokusu sorunu yok olacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN LİMON NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için limon kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Limon soda ile birlikte tüketildiği zaman ağız kokusunu yok etmek mümkün olacaktır. Sade sodanın içerisine eklenen limon dilimleri soda bittiği zaman yenebilir. Aynı zamanda mentollü ve limonlu şekerler de aynı etkiyi sağlayacaktır.

AĞIZ KOKUSUNDAN KURTULMAK İÇİN KAHVE NASIL KULLANILIR?

Ağız kokusundan kurtulmak için kahve kullanmak en doğru tercihlerden birisidir. Kahve, içilerek ya da çekirdeği çiğnenerek tüketildiğinde ağız kokusunu yok etmek mümkün olacaktır. Bunun için yemeklerden sonra Türk kahvesi içmek ya da bir kahve çekirdeğini ağıza alarak çiğnemek yeterli olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

48
503 Paylaşım, 48 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
131
Şaşkın
Başarısız Başarısız
90
Başarısız
Komik Komik
75
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
142
Helal Olsun!
lol lol
41
lol
Aşk Aşk
27
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
127
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
89
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir