Adsense Reklamlarına Tıklayarak Nasıl Para Kazanılır?


72
704 Paylaşım, 72 points

Adsense reklamlarına tıklayarak para kazanmak için kişilerin öncelikle işleyiş süresini tam olarak bilmesi gerekir. Süreci doğru şekilde anlayan ve kullanan kişiler, kısa sürede Google üzerinden para kazanmaya başlayacaktır. Bu yazımızda Adsense Reklamlarına Tıklayarak Nasıl Para Kazanılır sorusuna cevap vereceğiz.

Google adsense, reklam yayımcıları için hazırlanmış bir oluşumdur. Bir kişinin web sitesi bulunuyorsa öncelikle Google ile işbirliği yapmak ve Google Adwords’e reklam verenlerin reklamlarını yayınlamak zorundadır. Bunun için de Google Adsense’ e site ismi ile başvuruda bulunmak gerekir.GOOGLE ADSENSE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kişinin sahip olduğu internet sitesi ile Google Adsense başvurusu yapmasının ardından bu başvurunun kabul edilmesi için bir süre gerekir. Sürenin sonunda Adsense başvurusu kabul edilen kişiler Google ile iş ortaklığı yapan siteler arasında dahil edilir. Bu siteler arasına dahil olan kişiler, sitelerinde reklam yayınlamaya başlayabilir.

Google Adsense başvurusu kabul edilmiş olan kişiye bazı reklam kodları verilir. Bu reklam kodları, site sahibi tarafından sitenin neresinde görünmek isteniyorsa oraya yerleştirilir. Bu yerleştirmenin ardından geri kalan tüm işlemler Google tarafından gerçekleştirilir.

GOOGLE ADSENSE İLE NASIL REKLAM YAYINLANIR?

Google Adsense ortağı olmayı başarmış olan internet siteleri, öncelikle diğer sitelerde yayınlanmasını istedikleri reklamlarına ait bir görsel hazırlamalıdır. Hazırlanan görüntülü reklamın ardından bu reklama ait bazı kelimeler belirlenir. Belirlenmiş olan kelimeler, Google tarafından içeriğe yakın olan sitelerde reklam olarak gösterilmesini sağlar.

Google Adsense ortağı olan sitelerin reklamları sadece alakalı konuların olduğu yerde çıkmaz. Bir kişi herhangi bir konuda araştırma yaparken sitede yer alan bir başka sitenin reklamına tıklarsa, Google bu tıklanmayı hafızasında tutar. Kişi, daha sonra alakasız bir sitede dahi gezse, Google tıkladığı reklamı tekrar karşısına çıkartarak o siteye yönlenmesine yardımcı olur. Bu sayede reklam veren sitelerin tıklanma oranlarında otomatik olarak artış sağlanacaktır.

ADSENSE REKLAMLARINA TIKLAYARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Adsense Reklamlarına Tıklayarak Nasıl Para Kazanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Adsense reklamlarında para kazanmak için öncelikle kişinin içeriği bol bir siteye sahip olması gerekir. Bu aşamada uzman kişilerden destek almak ve iyi bir editör ile çalışmak akıllıca olacaktır. Adsense reklamlarından para kazanmak sanıldığından çok daha kolay ve basit bir işlemdir.

Adsense reklamlarından para kazanmak üç şeye bağlıdır. Bunlar;

  • Site için seçilen konuya
  • Sitenin ziyaretçi sayısına
  • Reklamları tıklayan ziyaretçi yüzdesine

Bu kriterler göz önünde bulundurularak ne kadar para kazanılacağı belirlenebilir. Site içeriği ne ile ilgili ise o konuda reklamlar daha çoğunlukla paylaşılacaktır. Reklamı yapılan ürün ne kadar pahalı ise para kazanma o kadar yüksek olacaktır. Bir sitenin Adsense gelir potansiyeli, internet sitesinin ziyaretçi sayısına göre değişiklik gösterecektir.  Adsense’den kazanılan para, Google’ da alakalı konu arayan kişi sayısına da bağlıdır.

Adsense reklamlarından ciddi anlamda kazanç elde etmek mümkündür. Bir kişinin sahip olduğu internet sitesi üzerinden para kazanmak için oldukça yoğun kullanılan bir siteye sahip olmak gerekir. Site, Google kullanıcıları arasında ne kadar popüler ise o kadar çok kişi tarafından kullanılması mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
109
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir