Adrenalin Dolu En İyi 15 Aksiyon Filmi


53
514 Paylaşım, 53 points

Aksiyon filmleri birçok sinemasever tarafından en çok tercih edilen film türleri arasındadır. Adrenalin dolu olan bu filmler, izleyicileri heyecanlandırarak ekrana kilitlemektedir. Bu yazımızda Adrenalin Dolu En İyi 15 Aksiyon Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Tehlike, heyecan, tempo ve macerayı sonuna kadar hissettiren film türü olan aksiyon filmler, günümüzün en çok izlenen filmleri arasında yer almaktadır. Sinema dünyasında önemli bir yere sahip olan aksiyon filmleri hem bireysel olarak hem de seri film tarzında izleyici ile buluşmaktadır.ADRENALİN DOLU EN İYİ 15 AKSİYON FİLMİ HANGİLERİDİR?

Adrenalin Dolu En İyi 15 Aksiyon Filmi şu şekilde sıralanır;

 1. Kara Şövalye
 2. Yüzüklerin Efendisi
 3. Avengers: Endgame
 4. Matrix
 5. Er Ryan’ I Kurtarmak
 6. Köstebek
 7. Yaralı Yüz
 8. Baahubali 2: The Conclusion
 9. Soysuzlar Çetesi
 10. V For Vandetta
 11. Yenilmezler
 12. Kill Bill
 13. Galaksinin Koruyucuları
 14. Zafere Hücum
 15. Logan

KARA ŞÖVALYE (2008) – IMDB: 9,0

Kara Şövalye, çizgi roman kahramanı olan Batman için yapılan bir aksiyon filmidir. Diğer Batman filmleri arasından sıyrılmayı başaran bu filmde Gotham şehrinde suçla mücadele eden Batman’ in suç dünyasının efsane ismi Joker ile tekrar mücadele etmesin konu edinmektedir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ (2001 – 2003) – IMDB: 8,8

Yüzüklerin Efendisi, seri aksiyon filmi olarak gösterilebilir. Orta Dünya’da geçen savaşın ve ölümlerin nedeni olan yüzükten kurtulma mücadelesinin konu edildiği filmde kendisine emanet edilen yüzüğü yok etmek için mücadele eden Frodo Baggins ve yanındaki savaşçıların maceraları anlatılmaktadır.

EVENGERS: ENDGAME (2019) – IMDB: 8,7

Evengers: Endgame, Marvel Evreninin final filmi olarak hazırlanmıştır. Yeni filmler arasında yer alan bu filmde serinin hikayesi artık sonlandırılmaktadır. Filmden zevk almak için öncelikle serinin önceki filmlerini izlemek çok daha doğru olacaktır.

MATRİX (1999) – IMDB: 8,7

Matrix, klasik aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Başrolünde Neo karakterinin yer aldığı filmde bir yazılım şirketinde çalışan Neo’ nun Trinity ve Morpheus ile tanışmasında sonra sanal dünyada yaşadığı aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

ER RYAN’ I KURTARMAK (1998) – IMDB: 8,6

Er Ryan’ı Kurtarmak, aksiyon ve savaş filminin bir arada sergilendiği oldukça etkileyici filmlerden birisidir. İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan ordusunda yaşanan olayların konu edildiği filmde 3 oğlunu savaşta kaybetmiş olan bir annenin son oğlu olan James Ryan’ ın hayatta olup olmadığını öğrenme çabası ve ona eşlik eden Amerikan ordusunun yaşadıkları konu edilmektedir.

KÖSTEBEK (2006) – IMDB: 8,5

Köstebek, polisiye aksiyon film türünde karşımıza çıkmaktadır. Billy Costigan adlı genç ve çaylak bir polisin mafya babası Frank Castello’ nun bölgesinde yetişmesinden dolayı polis teşkilatı tarafından mafya içine sızma ile görevlendirilmesinin aksiyon dolu hikayesini konu edinmektedir.

YARALI YÜZ (1983) – IMDB: 8,3

Yaralı Yüz, Alpaçino’ nın başrolünde oynadığı oldukça eski filmlerden birisidir. En iyi aksiyon filmleri arasında yerini alan bu film, mutlaka izlenmesi gereken aksiyon filmlerinin başında gelmektedir.

BAAHUBALİ 2: THE CONCLUSİON (2017) – IMDB: 8,3

Baahubali 2: The Conclusion, seri aksiyon filmlerinden birisi olarak bilinmektedir. Hint yapımı olan bu aksiyon filmde eski bir krallığın gerçek varisi olarak dünyaya gelen ve büyük bir suikastten kurtulan Baahubali’ nin yaşadığı aksiyon dolu olayları anlatmaktadır.

SOYSUZLAR ÇETESİ (2009) – IMDB: 8,3

Soysuzlar Çetesi, son yıllarda en çok izlenen aksiyon filmlerinden birisidir. Oldukça popüler olan bu filmde ailesi katledilen bir kızın Paris’e yeni bir kimlikle yerleştirilmesi ve sonrasında yaşanan aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

V FOR VANDETTA (2005) – IMDB: 8,2

V for Vandetta, yüzünde maske olan ve sürekli siyah kıyafetler giyen, kendisine V adını vermiş olan bir adamın hükümetin baskı ile düşüncelerini değiştiremeyeceğini ses getiren eylemler ve şiddet kullanarak herkese duyurmaya çalışmasını konu edinmektedir.

YENİLMEZLER (2012) – IMDB: 8,1

Yenilmezler, Avengers serisinin ilk filmi olarak çekilmiştir. Marvel’ in süper kahramanlarının bir araya geldiği filmde Demir Adam, Thor, Hulk, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow, Thor’un kardeşinin Loki evreninin diğer karanlık güçleriyle işbirliği yapması ve dünyaya saldırmasına karşı mücadele etmektedir.

KİLL BİLL (2003 – 2004) – IMDB: 8,1

Kill Bill,  Gelin lakaplı kiralık katilin evlenmeye karar vermesi ve düğününde  eski ekip arkadaşlarının saldırması nedeniyle bebeğini kaybetmesinin ardından 5 yıl komada kalmasının ardından kendisine gelmesi ve intikam almasının aksiyon dolu hikayesini anlatmaktadır.

GALAKSİNİN KORUYUCULARI (2014) – IMDB: 8,1

Galaksinin Koruyucuları, tamamı uzayda geçen bir film serisinin ilk filmidir. Filmde Star Lord lakaplı Peter Quill’ in süper güce sahip bir küreyi çalması ve kötü amaçla kullanmak istemesi karşısında bir araya gelen ve oldukça uyumsuz olan galaksi koruyucularının yaşadıkları konu edilmektedir.

ZAFERE HÜCUM (2013) – IMDB: 8,1

Zafere Hücum, Formula 1 hayranlarının oldukça ilgi gösterdiği aksiyon filmleri arasında yer almaktadır. Filmde Formula 1 yarışlarının efsanevi yarışmacıları olan Niki Lauda ve James Hunt’ ın aksiyon ve gerilim dolu hikayeleri konu edilmektedir.

LOGAN (2017) – IMDB: 8,1

Logan, Hugh Jackman’ ın Wolwerine efsanesine veda ettiği film olarak bilinir. Filmde karakterin tek amacı hasta olan Profesör X’ i Meksika ‘ da saklama çabaları ancak bir türlü rahat edememesi konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
514 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir