Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Gardiyan Alımı Yapacak


69
699 Paylaşım, 69 points

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı yayımlayan bakanlıklardan birisi oldu. Yayımlanan ilan kapsamında Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek çok sayıda gardiyan alımı yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Gardiyan Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağı.

Adalet Bakanlığı kısa bir süre önce personel açığını kapatmak için iş alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında çok sayıda gardiyan alımı yapılacağı ifade edildi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Adalet Bakanlığı bünyesine toplamda 6 bin 743 personel alımı yapılacak.ADALET BAKANLIĞI ÇOK SAYIDA GARDİYAN ALIMI YAPACAK

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü bünyesinde ihtiyaç duyulan gardiyan açığını kapatmak için kısa süre önce bir personel alım ilanı yayımladı. İlan kapsamında belirlenmiş olan şartlara uygun olan tüm adaylara bakanlık bünyesinde gardiyan olma şansı verilecek.

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan gardiyan alım ilanı, kısa sürede büyük ilgi görmeyi başardı. Gardiyan olarak bakanlık bünyesinde görev almak isteyen adaylar, başvuru için şartları araştırmaya başladı.

ADALET BAKANLIĞI ÇOK SAYIDA GARDİYAN ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı bünyesinde gardiyan olarak görev yapabilmek için öncelikle başvuruda bulunacak adayların belirlenmiş şartlara uygun olması gerekiyor. Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Gardiyan Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesine göre belirtilen suçlardan üzerinden zaman geçmiş dahi olsa herhangi bir nedenle bir yıl ve daha uzun süre ile hapis cezası almamış olmak
 • Erkek adaylar için askerlikle herhangi bir ilişiği bulunmamak, askerlik görevini tamamlamış ya da ertelemiş olmak
 • Yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almış olmak
 • Yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu sonuç almış olmak
 • KPSS sınavından en az 70 ve üzerinde puan almış olmak
 • En az lise veya dengi okul mezunu olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak
 • Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)
 • Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak

ADALET BAKANLIĞI ÇOK SAYIDA GARDİYAN ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Gardiyan Alımı başvuru hakkı, şartlara uygun olan adaylara verilmektedir. Başvuruda bulunan adaylar, başvurularının ardından sözlü ve yazılı sınava tabi tutulacaktır. Boy – kilo ölçümü yapılan gardiyan adaylarının uygun olanları sınav öncesinde Cumhuriyet Başsavcılığı resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Adalet Bakanlığı Çok Sayıda Gardiyan Alımı sınavına girecek aday sayısı, işe alınacak aday sayısının 5 katı kadar belirlenecektir. Boy – kilo ölçümüne katılmayan adayların gerekçesi ne olursa olsun sınava katılma hakları ellerinden alınacaktır. Sınavda başarılı olan adaylar, Adalet Bakanlığı bünyesinde gardiyan olarak göreve başlayacaklardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
699 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
122
Şaşkın
Başarısız Başarısız
88
Başarısız
Komik Komik
74
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir