Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı Yapacak


72
715 Paylaşım, 72 points

Adalet Bakanlığı yeni personel alım ilanını kısa bir süre önce yayımladı. İlan kapsamında 2021 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek çok sayıda memur alımı yapılacak. İşe girecek olan adaylar 5,500 TL maaş alacaklar. Bu yazımızda Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Adalet Bakanlığı düzenli aralıklarla memur alımı yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda kısa bir süre önce yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Memur adaylara şans verilecek olan ilan kapsamında işe giren adaylara 5,500 TL maaş verilecek.ADALET BAKANLIĞI 5500 TL MAAŞ İLE MEMUR ALIMI YAPACAK

Resmi Gazetede yayımlanan ilan kapsamında işe alım ilanı yayımlayan Adalet Bakanlığı, 2021 yılı içerisinde çok sayıda memur alımı yapacağını açıkladı. Yapılacak ile alım kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4. Maddesi B fıkrasına göre sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı memur alım kararı kapsamında işe alınacak olan adayların bakanlık bünyesinde mütercim tercüman olarak görev yapması bekleniyor. İşe girecek olan adaylar, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde görevlendirilecekler.

ADALET BAKANLIĞI 5500 TL MAAŞ İLE MEMUR ALIMI KADROLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı kapsamında sadece mütercim tercümanlık kadrosu için alım yapılacak. Sözleşmeli olarak işe girecek olan adayların belirlenen dillerden birisinde eğitim almış olması gerekecek.

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı kadroları şu şekilde sıralanıyor;

 • İngilizce: 10 kişi
 • Fransızca: 8 kişi
 • Almanca: 5 kişi

ADALET BAKANLIĞI 5500 TL MAAŞ İLE MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların öncelikle belirlenen şartlara uygun olması gerekiyor. Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanını 48. Maddede yer alan şartlara uygun olmak
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim görmüş olmak
 • Başvuru tarihine kadar olan sürede beş yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Fransızca ya da Almanca bölümlerinden birisinden en az B düzeyinde puan almış olmak
 • Son İki yıl içerisinde alınmış ve ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak
 • 2020 KPSS sınavından yeterli puanı almış olmak

ADALET BAKANLIĞI 5500 TL MAAŞ İLE MEMUR ALIMI MAAŞLARI NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı maaşları çalışanların hizmet yılları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. İşe giren adayların hizmet yılının 5 ve üzeri olması durumunda 5,500 TL maaş almaları mümkün olacaktır.

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı maaşları şu şekilde sıralanır;

 • 5 yıldan fazla hizmet yılı olanlar: 5,443 TL
 • 3 yıl – 5 yıl arası hizmet yılı olanlar: 5,172 TL
 • 3 yıldan az hizmet yılı olanlar: 4,586 TL

ADALET BAKANLIĞI 5500 TL MAAŞ İLE MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı başvuru şartlarına uygun olan adayların başvuru işlemlerini gerçekleştirme hakkı doğmaktadır. Adalet Bakanlığı 5500 TL Maaş ile Memur Alımı başvurusunda bulunmak için adayların e – devlet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

E – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapan adayların site üzerinden iş başvuru ekranını kullanması ve başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Bunun dışında şahsen ya da posta yolu ile gerçekleştirilen başvurular bakanlık tarafından değerlendirme dışı tutulmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
715 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
37
Başarısız
Komik Komik
25
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
97
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir