Acil Nakit İhtiyacı İçin Pratik Çözümler Garantili Tavsiyeler


82
804 Paylaşım, 82 points

Yaşamı boyunca herkes en az bir kere acil nakit ihtiyacı duymuştur. Böyle bir durumda kredi kartı kullanmak ya da herhangi bir tanıdığından borç alma şansı olmayan kişiler, farklı yollar aramaya başlar. Bu yazımızda sizler için acil nakit ihtiyacı duyduğunuz zaman neler yapabileceğinizi anlattık. İşte acil para ihtiyaçlarınız için pratik çözümler

 Acil Nakit İhtiyacı Nasıl Giderilebilir?

Günümüz ekonomik koşulları göz önünde bulundurulduğu zaman birçok insanın acil nakit ihtiyacı içerisinde olduğunu söylemek doğru olacaktır. Kriz durumu ile karşı karşıya kalan kişiler, bu durumdan en kısa sürede kurtulmanın yollarını arar. Hele ki bu durum acil ise kişinin telaşı daha da artacaktır. İşte tam da böyle sıkıntılı zamanlarda kurtulmak için bazı pratik çözümler bulunmaktadır.
Pratik Çözüm Yolu Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acil nakit ihtiyacı sırasında çoğu kişinin gözü o anki panikle çoğu detayı kaçırabilir. İş ne kadar acil olursa olsun, mutlaka dikkatli adımlar atmak gerekmektedir. Atılacak her yanlış adım, kişinin daha da kötü bir duruma düşmesine neden olabilir. Acil nakit ihtiyacı olduğu zaman dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz; • Öncelikle çok fazla araştırma yapmak gerekir.
 • Yasalara göre suç teşkil eden yöntemlerden uzak durulmalıdır.
 • Kişinin karşısına çok fazla yöntem çıkacaktır. Önemli olan acele karar vermeden en doğru yöntemi seçmektir.
 • Seçtiğiniz yöntem ne olursa olsun bu yönteminde sonuç olarak bir borç olacağını asla unutmayın. İlerleyen zamanlarda bu borcun da ödenmesi gerektiğini göz önünde bulundurarak planlamanızı yapın.

Acil İhtiyaçlara Pratik Çözümler İçin Bu Yolları Mutlaka Deneyin!

 1. Aile ya da yakınlardan borç istemek: acil nakit ihtiyacı olduğu zamanlarda ilk yapılması gereken elbette ki aile bireylerinden ya da yakın çevreden borç istemektir. Yakın çevreden alınacak olan borç, çok daha kolay ve en azından faiz gerektirmeden ödenecektir.
 2. Acil kredi başvurusu: bankalar günümüzde acil kredi ihtiyacı için kısa sürede hesaba geçecek kredi seçenekleri sunmaktadır. Hazırda bulunan kredi paketlerine sahip olan bankalar, söz konusu paketlerden uygun olanını acil durumlarda müşterilerine sunabiliyor. Çalıştığınız banka ile görüşerek acil kredi paketlerinden uygun olanını seçip ihtiyacınızı kısa sürede karşılayabilirsiniz.
 3. Kredi çekemeyenlere kurum desteği: eğer kredi çekmek gibi bir şansınız yok ise bireysel kredi aracılık hizmeti veren kurumlarla görüşebilirsiniz. Bu kurumlar gösterdikleri teminat sayesinde çekecekleri krediyi nakit para olarak size vereceklerdir. Ancak bu yöntem ile çekilen kredilerde kurumlara %5 – %10 arası bir komisyon vermek gerekmektedir.
 4. Kredi kartı ile altın alıp satmak: günümüzde birçok kuyumcu taksitle altın satışı yapmaktadır. Acil nakit sıkıntılarınızda bu kuyumculardan taksitle altın alıp nakde çevirebilir, ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 5. Taksitle eşya alıp peşin satmak: senetle eşya satan mağazalardan alacağınız taksitli eşyaları hemen peşin paraya çevirerek elden çıkartabilirsiniz. Böylelikle siz acil nakit ihtiyacınızı karşılar ve aldığınız ürünü düşük taksitlerle kolaylıkla ödeyebilirsiniz.
 6. Operatörlerden taksitle telefon alıp satmak: cep telefonu operatörlerinden hat üzerine ya da taksitle alacağınız cep telefonunu satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 7. İkinci el eşya satmak: kullanmadığınız ya da artık işinize yaramayan ikinci el eşyalarınızı satarak acil nakit ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Böylelikle hem ihtiyacınız karşılanmış olur hem de kullanmadığınız eşyaları değerlendirmiş olursunuz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir