65 Yaş Altındakiler Müjde! Aile Bakanlığı Açıkladı E Devlet Üzerinden Başvuru Yapılabilecek


117
1.2k Paylaşım, 117 points

Aile Bakanlığı yeni bir personel alım ilanı yayımladı. 65 yaş altı tüm vatandaşları yakından ilgilendiren ilan kapsamında çok sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. Bu yazımızda 65 Yaş Altındakiler Müjde! Aile Bakanlığı Açıkladı E Devlet Üzerinden Başvuru Yapılabilecek başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Bakanlığı yayımladığı personel alım ilanlarına bir yenisini daha ekledi. E devlet üzerinden başvuru ile yapılacak personel alımı kapsamında 65 yaş altı tüm vatandaşlara işaret dili tercümanı kadrosunda görevlendirilme şansı verilecek.AİLE BAKANLIĞI AÇIKLADI E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILABİLECEK

Aile Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan kapsamında işe girmek için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar, başvuru işlemlerini e devlet üzerinden gerçekleştirebilecekler. Başvuru sonucunda şartlara en uygun olan adayların işe alımları gerçekleştirilecek.

İşe girmeye hak kazanmış olan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde işaret dili tercümanı olarak çalışma hakkını elde etmiş olacaklar. İşe girmek için ise öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekecek.

AİLE BAKANLIĞI İŞARET DİLİ TERCÜMANI ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusunda bulunmak için öncelikle başvuru için belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekiyor. Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • 65 yaşından küçük olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Türk İşaret Dili ve Yeterlilik sınavından en az 60 ve üzeri puan almış olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almıyor olmak
 • 657 sayılı kanunun 48. Maddesi birinci fıkrasında yer alan bentlerde belirtilen şartları taşımak
 • İşaret dili uzmanlığı yapacak seviyede işaret dili bildiğini gösteren belge ve sertifika sahibi olmak

AİLE BAKANLIĞI İŞARET DİLİ TERCÜMANI ALIM BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusunda bulunmak için şartlara uygun olduktan sonra belirlenmiş bazı belgeleri hazırlamak gerekiyor. Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralanıyor;

 • Bir adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • İşaret dilini bildiğine dair belge veya sertifika
 • TYDES sonuç belgesi
 • Adres bildirimi
 • Adli sicil kaydı
 • Askerlik durum belgesi
 • İşaret dili uzmanlığı yapmaya engel bir durumu olmadığını gösteren belge

AİLE BAKANLIĞI İŞARET DİLİ TERCÜMANI ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusunda bulunmak için e devlet sistemini kullanmak mümkün olacaktır. Bunun için e devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapan adaylar, Aile Bakanlığı sayfası üzerinden yayımlanan ilana başvuruda bulunmak ve talep edilen belgeleri buradan sisteme yükleme hakkına sahiptir.

Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusunda bulunan adaylar başvuruları sonrasında uygun görülmeleri durumunda sınava tabi tutulacaktır. Kadroya alınacak kişi sayısının 3 katı kadar adaya verilecek olan sınav hakkı kapsamında sınavda en başarılı olan adaydan başlayarak aşağıya doğru yeterli sayıda işaret dili uzmanı alımı gerçekleştirilecektir.

Aile Bakanlığı işaret dili tercümanı alım başvurusunda bulunan adayların sınav ile ilgili bilgileri takip etmesi ve sınava dahil olması gerekmektedir. TİYDES sınavı sonucuna bakılarak adayların Aile Bakanlığı kapsamında işe alımları gerçekleştirilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

117
1.2k Paylaşım, 117 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir