550 Türk Lirası Asker Ailesine Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?


85
826 Paylaşım, 85 points

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her yıl asker ailelerine 550 TL yardım ödemesi yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanabilmek için asker ailelerinin belirlenmiş şartlara uyması gerekir. Bu yazımızda 550 TL asker ailesi yardımından nasıl yararlanılabileceğini ve yardım için gerekli koşulları detaylı olarak anlatacağız.

Bakanlık kapsamında yapılan yardım kampanyası kapsamında muhtaç olduğu belirlenen asker ailelerine maddi yardım yapılmaktadır. Bununla birlikte askerlik görevini yapan yardıma muhtaç kişilerin 18 yaşından küçük çocuklarına ise 100 TL eğitim demesi gerçekleştirilmektedir.

Asker Ailelerine 550 TL Yardım Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

Asker ailelerinin muhtaç olduklarının tespit edilmesi sonucunda yardım alabilecek olan kişiler şu şekildedir;  • Askerin evli olması durumunda resmi nikâhlı eşi ödeme alacaktır
  • Askerin bekar olması durumunda annesi ödeme alacaktır
  • Askerin bekâr olması ve annesinin vefat etmiş olması durumunda babası ödeme alır.

Asker Ailelerine 550 TL Yardım Kampanyasına Başvuru Nasıl Yapılır?

Asker ailelerinin yardım alabilmesi için başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru için gerekli işlemler şu şekilde yapılır;

  • Asker ailesi yardımı almak isteyen muhtaç aileler, başvurularını yaşadıkları ildeki valiliklerden ya da ilçedeki kaymakamlıklardan başvurabilirler
  • Başvuru için Valilik ve kaymakamlık binaları içerisinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gitmek gerekir.
  • Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından onaylanan başvurulara asker ailesine yardım ödemesi gerçekleştirilecektir.

Asker Ailelerine 550 TL Yardım Başvuru Evrakları nelerdir?

Asker ailelerine verilecek olan 550 TL yardım parası başvurusu için hazırlanması gereken evraklar sadece nüfus cüzdanından ibarettir. Başvuru yapacak olan asker annesi – babası ya da eşinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu kanıtlayan nüfus cüzdanı ile başvuruda bulunması yeterli olacaktır.

Asker Ailelerine Ödenecek Para Nasıl Belirlenir?

Asker ailelerine yapılacak olan muhtaçlık ödemesi 550 TL olarak belirlenmiştir. Bu ödeme 2 ayda bir gerçekleştirilir. Bu durumda aylık ödeme tutarının 275 TL olduğu söylenebilecektir. Bunun yanı sıra askerin 18 yaş altı okuyan çocukları için 100 TL eğitim ödemesi de aylık olarak gerçekleştirilir. Asker ailelerine verilecek olan bu para, askerlik tamamlanana kadar devam edecektir. Askerliğin sona ermesi ile ödeme de kesilir.

Bir Evden kaç Yardım Başvurusu Yapılabilir?

Askerin ailesine verilecek ödeme için bir evde en az 1 askerin olması gerekmektedir. 1’den daha fazla askerin olduğu evler için her askere ayrı başvuru gerekir. Ailenin ihtiyaç sahibi olması durumunda her asker başvurusu için ayrı ödeme gerçekleştirilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

85
826 Paylaşım, 85 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
123
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
122
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir