5 BİN TL Kredi 0 Faiz İmkanı – Anında Onay!


59
601 Paylaşım, 59 points

Bankalar, verdikleri kredi miktarlarına göre belirlenmiş faiz oranlarını uygulamaktadır. Kredinin faiz oranı ile verilmesi demek, geri ödemenin daha yüksek olmasın anlamına gelmektedir. Kredi çekiminde fazladan ödeme yapmak istemeyen banka müşterilerine yönelik olarak bazı bankalar faizsiz kredi fırsatı da sunmaktadır. Bu yazımızda 0 faiz oranı ile 5 bin TL kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Müşterilerine faizsiz kredi veren bankalar genel olarak bakıldığı zaman İslami amaçlarla kurulmuş bankalar olarak gösterilebilmektedir. Bu bankalar, faizin İslam dininde haram olduğunu bildikleri için kredi verme işlemi için herhangi bir faiz talep etmemektedir. Faizsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Vakıf Katılım
 • Ziraat Katılım
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • Denizbank

1-) Albaraka Türk BankasıMüşterilerine sıfır faiz imkânı ile kredi veren bankaların başında Albaraka Türk Bankası gelmektedir. Bu banka üzerinden ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi çekerken sıfır faiz kampanyasından yararlanmak mümkündür.  Albaraka Türk Bankası üzerinden sıfır faiz ile kredi çekebilmek için gerekli olan belgeler şu şekildedir;

 • Gelir belgesi
 • İkametgâh adresi
 • Bankanın talebi doğrultusunda kefil

Albaraka Türk Bankası kredi seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi almak için 444 5 666 numaralı telefondan müşteri temsilcileri ile görüşülebilmektedir.
Albaraka Türk Bankası, konut kredisini de faizsiz olarak vermektedir. Sıfır faiz oranı ile kredi çekebilmek için %1,15 oranında kar payı ödemesi yapmak gerekmektedir. Şartlara uymak koşulu ile bankadan faizsiz 120 ay vadeli konut kredisi alınabilmektedir.

2-) Ziraat Katılım Bankası

Faizsiz kredi veren bankalardan birisi de Ziraat Katılım Bankasıdır. Bu bankadan sıfır faiz oranı ile çekilen kredilerde sadece katılım payı ödemesi yapılmaktadır. Ziraat katılım Bankası üzerinden 5 bin TL tutarında krediyi 6 – 24 ay vadeli olarak faizsiz şekilde çekmek mümkündür. Banka, istediği koşulları sağlayan müşterilerine 5 bin TL tutarındaki kredi için 48 aya kadar taksit fırsatı da sunmaktadır. Ziraat bankası üzerinden faizsiz 5 bin TL kredi almak için gerekli şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Kişinin bir iş yerinde çalışması ya da esnaf olması
 • Vergilendirme konusunda bir eksiğinin bulunmaması
 • Daha önce banka borçlarını düzenli olarak ödemiş olması
 • Banka borcundan dolayı ceza almamış olması
 • Kredi kartı ödemelerini düzenli olarak yapmış olması

3-) Halkbank

Halkbank’ da müşterilerine faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Banka tarafından sunulan ve faiz talep edilmeyen bu kredi çeşitleri için katılım payı ödemesi gerekmektedir. Halkbank, 5 bin TL tutarındaki krediyi sıfır faiz oranı ile vermesine karşılık, kredi için %1,3 oranda katılım payı ödemesi talep etmektedir.

4-) Garanti Bankası

Garanti Bankası da müşterilerine faizsiz krediyi katılım payı ile sunan bankalardan birisidir. Garanti Bankası, 5 bin TL tutarındaki krediyi sıfır faiz oranı ile alabilmek için %1,4 katılım payı ödemesi yapmak zorundadır.

 5-) Kuveyt Türk Bankası

Kuveyt Türk Bankası, müşterilerine sıfır faiz oranı ile 120 ay vadeli olarak konut kredisi fırsatı sunmaktadır. Bunun için %1.15 oranda kar payı ödemesini kabul etmek gerekmektedir. Bu durumda 150 bin TL tutarındaki bir konut kredisinin geri ödemesi 277 bin TL olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
601 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
30
Şaşkın
Başarısız Başarısız
113
Başarısız
Komik Komik
105
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
27
Helal Olsun!
lol lol
62
lol
Aşk Aşk
53
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
111
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Şimdi siz buna faizsiz kredi diyorsunuz öylemi yav bari bu işin içine müslümanlığı karıştırmayın faizin adı katılım payı olmuş ne değişti zaten haberin başlığındaki %0 faiz oranını okuyunca bu işte bir anormallik olduğu belliydi insanları kandırmayın lütfen