5 Adımda Sahte AirPods Nasıl Anlaşılır?


58
564 Paylaşım, 58 points

Son dönemde kablosuz kulaklık kullanımı ön plana çıkmaya başladı. İnsanlar kablo sıkıntısından kurtulduğu için kablosuz kulaklıklara ilgi kısa sürede üst seviyelere çıktı. Bu kulaklıklar arasında en ilgi gören ise Apple’a ait olan AirPods oldu. Bu yazımızda 5 Adımda Sahte AirPods Nasıl Anlaşılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Kablosuz kulaklıkların önde gelen modellerinden AirPods’ a ilginin fazla olması, sahtekarların bu alana yönelmesine neden oldu. Piyasada orijinal ürünlerin yanı sıra orijinale çok benzeyen sahte AirPods’lar da bulunuyor.5 ADIMDA SAHTE AİRPOD NASIL ANLAŞILIR?

5 Adımda Sahte AirPods Nasıl Anlaşılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Paketi incelemek
  • AirPods’ u incelemek
  • iPhone ile bağlantısını test etmek
  • Farklı işlevlerini denemek
  • Seri numarasını Apple’ ın sitesinden kontrol etmek

SAHTE AİRPODS’UN ANLAMAK İÇİN PAKETİ İNCELEMEK

Sahte Airpods’ u anlamak için paketi incelemek, yapılacak ilk işlemlerden birisidir. Apple, zaman zaman ürünlerinin kutularında değişklik yapmaktadır. Bu nedenle öncelikle kutusunu incelemek akıllıca olacaktır. Airpods’ un internet sitesindeki kutu resmi ile satın alınan ürünün kutusunun aynı olması gerekir. Özellikle yazım hataları olup olmadığına dikkatlice bakılmalıdır. Yazım hataları, kelimeler arası fazla boşluk ve resim kalitesindeki düşüklük sahte ürün olduğunu gösterir.

SAHTE AİRPODS’ U ANLAMAK İÇİN AİRPODS’U İNCELEMEK

Sahte Airpods’ u anlamak için AirPods’ ı incelemek, yapılacak ilk işlemlerden birisidir. Özellikle ikinci el AirPods’ larda kutu olmayacağı için ürünü inceleyerek sahte olup olmadığı kolaylıkla anlaşılabilir. Apple web sitesine girildiği zaman 360 derecelik AirPods animasyonu görülecektir. Bu animasyondan faydalanarak alınan ürünün orijinal mi yoksa sahte mi olduğu kolaylıkla anlaşılabilir. Kulaklığın deliklerinin farklı olması, sapının alt kısmının yuvarlak olması, ürünün sahte olduğunun göstergesidir.

SAHTE AİRPODS’ U ANLAMAK İÇİN İPHONE İLE BAĞLANTISINI TEST ETMEK

Sahte Airpods’ u anlamak için iPhone ile bağlantısını test etmek, yapılacak ilk işlemlerden birisidir. Orijinal AirPods’lar, cihaza W1 ya da H1 yongası üzerinden bağlanmaktadır. Bu işlem için Bluetooth ayarlarına gitmek gerekmez. Ancak sahte ürünlerde Bluetooth bağlantısı kolaylıkla yapılamaz. Eğer bağlantı aşamasında elle bağlantı sağlanması gerekiyorsa ve bu işlem uzun sürüyorsa ürünün sahte olduğu söylenebilir.

SAHTE AİRPODS’ U ANLAMAK İÇİN FARKLI İŞLEVLERİNİ DENEMEK

Sahte Airpods’ u anlamak için farklı işlevlerini denemek, yapılacak ilk işlemlerden birisidir. AirPods kullanıcılara birçok farklı özelliği de sunmaktadır. Otomatik kulak algılama modunda kullanılan kulaklıktan birisi çıkarıldığı zaman müziğin duraklaması gerekir. Orijinal kulaklık kullanılıyorsa kulaklığın sapındaki sensöre bir kere basarak müzik duraklatılabilir, iki kere basarak sonraki parçaya geçilebilir. Orijinal AirPods ürününde gürültü engelleme ve saydamlık modu özellikleri de bulunmaktadır.  Bu özellikler kullanılamıyor ise ürünün sahte olduğunu söylemek mümkündür.

SAHTE AİRPODS’ U ANLAMAK İÇİN SERİ NUMARASINI APPLE’IN SİTESİNDEN KONTROL ETMEK

Sahte Airpods’ u anlamak için seri numarasını Apple’ın sitesinden kontrol etmek, yapılacak ilk işlemlerden birisidir. AirPods’ un seri numarası, kutusunun dışında, şarj kutusunun içinde ya da İphone ayarlarındaki “Hakkında” bölümünde bulunmaktadır. Seri numarası bulunan AirPods’a ait bu numara Apple web sitesi üzerinden kolaylıkla kontrol edilebilir. Ancak birçok sahte AirPods üreticisi, orijinal kutunun içerisinde sahte Airpods ürünü sattığı için bu konuda çok dikkatli olmak gerekmektedir. Seri numarası kutudan bakıldığı zaman ürünün orijinal olduğu düşünülebilir. Böyle bir durumda en doğru sonucu almak için telefonda bulunan “Hakkında” bölümüne girerek seri numarayı buradan kontrol etmek çok daha doğru olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir