4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek Geliyor!


59
579 Paylaşım, 59 points

İhtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek yeni bir devlet yardımı haberi geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek olan devlet yardımı kapsamında 4 milyon aile maddi destek alma şansına sahip olacak. Bu yazımızda 4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek Geliyor! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Sosyal yardım ödemeleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek yeni bir yardım ödemesi açıklaması yapıldı. Milyonlarca aileyi ilgilendiren bu yeni ödeme ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan geldi.4 MİLYON HANEYE 15 MİLYARLIK DESTEK GELİYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklaması kapsamında 4 milyon haneye toplamda 15 milyarlık destek açıklaması yapılacağı açıklandı. Açıklama kapsamında hazırlanan Türkiye Aile Destek Programı’ na katılan tüm ihtiyaç sahibi ailelere yardım ödemesi yapılacak.

Hazırlanan destek ödemesi kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere bir yıl süre ile aylık ödeme yapılacak. Programa katılan 4 milyon aileye Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı tarafından toplamda 15 milyar liralık destek ödemesi yapılacak.

AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?

Aile Destek Programı, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hazırlanmış bir destek ödeme programıdır. Program kapsamında maddi durumları geçinmek için yeterli olmayan ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardım ödemesi yapılmaktadır.

Hazırlanan aile destek programı kapsamında belirlenmiş olan ihtiyaç sahibi ailelere 12 ay boyunca her ay düzenli olmak üzere toplamda 15 milyarlık ödeme gerçekleştirilecektir. Ödemeden faydalanmak için belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekmektedir.

4 MİLYON HANEYE 15 MİLYARLIK DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek başvurusunda bulunacak olan ailelerin öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. 4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Yurt içinde yaşıyor olmak
  • Mavi kart sahibi olmamak
  • Hane içerisinde kamu işçisi, noter, muhtar ya da memur olmaması
  • Ailede özel sandığa bağlı kişi bulunmamak
  • Ailenin hali hazırda sosyal yardım almıyor olması
  • Aileden bir bireyin yurt dışında çalışmıyor olması

4 MİLYON HANEYE 15 MİLYARLIK DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek başvurusunda bulunmak için e devlet sitesi ya da bakanlık üzerinden işlemleri tamamlamak yeterli olacaktır. Bakanlık üzerinden başvuruda bulunacak olan ihtiyaç sahibi aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek başvurusunu e devlet üzerinden yapacak olan ihtiyaç sahibi aileler, e devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sayfasına girerek sosyal başvuru formunu doldurmak zorundadır. Başvuruların yapılması sonrasında şartlara uygun olan başvurulara sahip hanelere 12 ay boyunca yardım ödemesi yapılmaya başlayacaktır.

4 MİLYON HANEYE 15 MİLYARLIK DESTEK ÖDEMESİ AYLIK NE KADAR YAPILACAK?

4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek ödemesi, her aileye 12 ay boyunca aylık düzenli şekilde yapılacaktır. Bu kapsamda başlatılan 4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek üzerinden ailelere ihtiyaç durumları göz önünde bulundurularak aylık 450 – 600 TL arası ödeme yapılması söz konusudur.

4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek ödemesinden faydalanan ailelere yıllık olarak ortalama 5,400 TL – 7,200 TL arası ödeme yapılmak üzere 4 milyon aileye toplamda 15 milyarlık yardım ödemesi yapılacaktır. 4 Milyon Haneye 15 Milyarlık Destek ödemeleri, devlet tarafından belirlenen tarihlerde her ay düzenli olarak ihtiyaç sahiplerine ödenmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
579 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
97
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
18
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
97
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir