350 Bin Esnafa 22 Milyarlık Kredi Desteği


57
554 Paylaşım, 57 points

Esnaf ve sanatkârların daha uygun koşullarda çalışmalarını sağlamak adına bir kredi destek paketi oluşturuldu. Bu kapsamda 350 bin esnafa 22 milyarlık kredi desteği sağlanacak. Halkbank tarafından sağlanacak olan bu kredi desteği ile ilgili her türlü sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Esnafın yüzünü güldürecek olan devlet desteklerine bir yenisi daha eklendi. Hem esnafı kalkındırmak hem de ülke ekonomisini biraz daha geliştirmek amacı ile hazırlanmış proje sayesinde 350 bin esnafa destek kredisi sağlanacak.

Esnaf Kredi Desteği Nedir?

Esnaflara özel olarak hazırlanmış olan ‘Esnaf Kredi Desteği’ devlet desteği ile Halkbank tarafından verilecek. Halkbank, proje kapsamında esnafa bir yıllık süre içerisinde toplamda 22 milyarlık kredi desteği sağlayacak. Söz konusu tutarın 350 bin esnaf için hazırlandığı biliniyor.Günümüz koşullarında en büyük zorluğu çeken mesleklerin başında gelen esnaflığın kurtarılması ve esnafın rahat bir nefes alması amacıyla hazırlanmış olan kredi desteği ile esnaflık yapanların hiçbir şekilde finansal zorluk yaşamaması sağlanacak.
Halkbank tarafından verilecek olan kredi desteği için yılın ilk 3 aylık döneminde 10 milyarlık kısım, kalan sürede ise 12 milyarlık kısım esnafa ödenmiş olacak. Esnaf kredi desteğinden 350 bin esnafın yararlanması bekleniyor.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Kefaleti
Esnafa verilecek olan kredi için Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne bağlı olan kooperatiflerin bu kredi için esnafa kefalet vereceği biliniyor. Esnaf destek kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin, doğrudan Halkbank şubelerine giderek başvuruda bulunması gerekiyor.

Esnaf Kredi Desteği projesine Hazine ve Maliye Bakanlığı da destek veriyor. Bakanlık desteği ile gerçekleştirilen 350 bin esnafa 22 milyar kredi projesi ile ihtiyaç sahibi esnafa kredi kullandırılması ve içerisinde bulunduğu maddi sıkıntıdan kurtulmasının sağlanması planlanıyor. Kredi desteğinin diğer bir amacı ise ülkede istihdam yaratılması ve ekonominin biraz daha ileriye taşınabilmesi.

Esnaf Destek Kredisi için Aranan Şartlar Nelerdir?

Esnaf destek kredisinden yararlanabilmek için bazı şartlar var. Kredi kullanmak isteyen esnafın uyması gereken şartlar şu şekilde;

  • Esnaf sicil kaydının temiz olması
  • Esnafın iş yeri ya da ikamet adresinin kooperatif çalışma bölgesi içerisinde yer alması
  • Kredi için öncelikle TESKOMB’a başvuruda bulunmuş olmak
  • Gelir gider dengesinin eşit olması
  • Borcunun bulunmaması
  • Esnafın Findeks çek raporu

Söz konusu şartlara uygun olan adaylar ilk yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlanması halinde, başvuru belgeleri ile birlikte Halkbank şubelerine yönlendirilecekler. Bu adayların kredi işlemleri kısa sürede halledilecek ve kredi destek ödemesi yapılacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir