2022’nin En İyi Seri Katil Filmleri


50
485 Paylaşım, 50 points

Seri katillerin hayatları sık sık filmlere konu olmaktadır. İnsanların oldukça ilgisini çeken seri katil filmleri, yüksek izleyici oranına sahip olduğu için sıklıkla çekilmektedir. Bu yazımızda 2022’nin En İyi Seri Katil Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Aksiyon ve gerilim türünün en beğenilen filmleri olan seri katil filmleri, her dönem izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başarmaktadır. Çok fazla seveni olan bu film türü bu özelliği nedeniyle sıklıkla senaristlerin tercihi olmaktadır.2022’NİN EN İYİ SERİ KATİL FİLMLERİ NELERDİR?

2022’nin En İyi Seri Katil Filmleri şu şekilde sıralanıyor;

 • Happy Death Day 2 (2019) – IMDB: 6,2
 • In The Shadow Of The Moon (2019) – IMDB: 6,2
 • Halloween (2018) – IMDB: 6,5
 • Death Wish (2018) – IMDB: 6,3
 • Hush (2016) – IMDB: 6,6
 • Sleepy Hallow (1999) – IMDB: 7,3
 • Extremely Wicked, Shokingly Evil And Vile (2019) – IMDB: 6,6
 • The Golden Glove (2019) – IMDB: 6,7
 • Henry: Portrait Of A Serial Killer (1986) – IMDB: 7,0
 • Red Dragon (2002) – IMDB: 7,2
 • Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street (2007) – IMDB: 7,3
 • Monster (2003) – IMDB: 7,3
 • Summer Of 84 (2018) – IMDB: 6,7
 • Disturbia (2007) – IMDB: 6,8
 • Identity (2003) – IMDB: 7,3
 • Peeping Tom (1960) – IMDB: 7,7
 • Cruising (1980) – IMDB: 6,5
 • Eyes Without A Face (1960) – IMDB: 7,7
 • Badlands (1973) – IMDB: 7,8
 • Natural Born Killers (1994) – IMDB: 7,3
 • The Texas Chain Saw Massacre (1974) – IMDB: 7,5
 • Perfome: The Story Of A Murderer (2006) – IMDB: 7,5
 • American Psyco (2000) – IMDB: 7,6
 • Zodiac (2007) – IMDB: 7,7
 • Memories Of Murder (2003) – IMDB: 8,1
 • Physco (1960) – IMDB: 8,5
 • The Silence Of The Lambs (1991) – IMB: 8,6
 • Se7en (1995) – IMDB: 8,6

HAPPY DEATH DAY 2 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Happy Death Day 2 filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, tree isimli genç bir adamın öldürüldüğü günün sabahına sürekli olarak tekrar uyanması sonrasında bu döngüden kurtulabilmek için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

IN THE SHADOW OF THE MOON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

In The Shadow of the moon filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, her 9 yılda bir ortaya çıkan ve birçok kişiyi öldürdükten sonra yeniden ortadan kaybolan bir seri katilin tekrar ortaya çıkma zamanının yaklaşması ile onu bulmak için sıkı bir dedektife dönüşen polis memuru Thomas Lockhart’ ın verdiği mücadele konu edilmektedir.

HALLOWEEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Halloween filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, uzun yıllar birçok kişinin ölümüne neden olan seri katil Michael Myer’ in son kurbanını öldürmeyi başaramadan yakalanması sonrasında uzun yıllar hapiste kalması ve Cadılar Bayramı günü hapisten kaçarak son kurbanını da öldürerek işlemi tamamlamak istemesine karşı bu duruma hazırlıklı olan kurban Laurie’ nin mücadelesi konu edilmektedir.

DEATH WİSH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Death Wish filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, başarılı bir cerrah olan Paul Kersey’ in bir gün evine giren hırsızlar tarafından karısının öldürülmesi ve kızının komaya girmesi sonrasında bu hırsızları bularak intikam almak için çıktığı zorlu yolculuk ve bir seri katile nasıl dönüştüğü konu edilmektedir.

HUSH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hush filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, işitme engelli olan ve huzurlu bir ortamda yaşamak için bir orman evine yerleşen Maddie isimli genç kadının kendisine gelen bir mesajla birisi tarafından gözetlendiğini ve evine girilmeye çalışıldığını fark etmesi sonrasında verdiği zorlu hayatta kalma mücadelesi konu edilmektedir.

SLEEPY HOLLOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sleepy Hollow filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, yaşadığı bölgede masum insanların peşine düşen karanlık ve gizemli bir seri katilin peşine düşen Ichabos’ un bu katili yakalamak ve cinayetleri bitirmek için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

EXTREMELY WİCKED, SHOKİNGLY EVİL AND VİLE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Extremely Wicked, Shokingly Evil and Vile filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, karizması ve yakışıklılığını kullanarak genç kızlara yaklaşan ve onlara tecavüz ettikten sonra öldüren tarihin en ünlü seri katili olan ve 1989 yılında idam edilen Ted Bundy’ nin gerçek hayat hikayesi konu edilmektedir.

THE GOLDEN GLOVE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Golden Glove filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, sürekli çaresiz ve üzgün insanların takıldığı bir bar olan Altın Eldiven isimli bara dadanan ve buradan kendisine seçtiği kurbanları çatı katındaki evine götürerek orada öldüren seri katilin cinayetleri anlatılmaktadır.

HENRY: PORTRAİT OF A SERİAL KİLLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Henry: Portrait of a Serial Killer filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, hapishaneden yeni çıkan Henry isimli genç adamın hapiste tanıştığı Otis isimli arkadaşı ile birlikte iki kadınla arabada giderlerken masum kadınların Otis tarafından öldürülmesine tanıklık etmesi ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

RED DRAGON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Red Dragon filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, FBI’ dan emekli olmak üzere iken şehre dadanan ve kendisine Kızıl Ejder adını takan bir seri katilin Reba isimli bir genç kızın peşine düştüğünü öğrenen Will Graham’ ın bu genç kızı kurtarmak için ünlü bir psikopat olan Hannibal Lecter’ den destek almaya karar vermesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

SWEENEY TODD: THE DEMON BARBER OF FLEET STREET FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, berberlik yaparak hayatını sürdüren Sweeney isimli genç adamın karısına göz koyan bir adam tarafından yapılan planla hapse düşmesi ve hapisten çıktıktan sonra buna sebep olan insanlardan intikam almak için hazırladığı plan konu edilmektedir.

MONSTER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Monster filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, küçük yaşlarda tacize uğrayan ve ardından uyuşturucu bağımlısı yapılarak fahişelik yaptırılan bir kadının yaşı ilerledikçe para kazanmak için soğuk kanlı bir seri katile dönüşmesi ile başlayan cinayet zincirleri konu edilmektedir.

SUMMER OF 84 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Summer Of 84 filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, bir grup gencin polis memuru olan komşularının bir seri katil olduğundan şüphelenmesi sonrasında yaz tatilinde bu şüphelerinin ne kadar doğru olduğunu anlamak için kanıt toplamaya başlaması ile gelişen olaylar konu edilmektedir.

DİSTURBİA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Disturbia filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, babasının ölümüne neden olanv e ardından okulda öğretmenine de zarar veren Kale isimli bir gencin ev hapsi cezasına çaptırılması sonrasında komşularını gözetlemeye başlaması ve bir komşusunun bir süredir arana bir seri katil olduğunu anlaması ile gelişen olaylar konu edilmektedir.

IDENTİTY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Identity filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, gece bir anda başlayan oldukça şiddetli yağmur fırtınası nedeni ile dışarıya çıkamayan ve Nevada isimli bir motelde kalmak zorunda olan 10 yabancının birer birer öldürülmeye başlaması ve sonrasında gelişen olaylar konu edilmektedir.

PEEPİNG TOM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Peeping Tom filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, babasının insanların sinir sistemi ve korkuları üzerinden incelemeler yapan babasından etkilenerek kişilik bozuklukları yaşamaya başlayan Mark Lewis isimli bir adamın kadınların fotoğraflarını çekerken onları öldürmesi ve sonrasında yüz ifadelerini incelemesi ile başlayan seri cinayetler konu edilmektedir.

CRUİSİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Crıising filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, New York şehrinde bir anda başlayan seri cinayetlerin incelenmesi sonrasında ölenlerin ortak noktasının eşcinsel olmalarının fark edilmesi ile olayı araştırmakla görevlendirilen Steve Burn isimli dedektifin yaşadıkları konu edilmektedir.

EYES WİTHOUT A FACE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Eyes Without a Face filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, kızı ile arabada giderken bir kaza yapan ve bu kazada kızının yüzü tamamen yok olan bir cerrahın kızını tekrar eski güzelliğine kavuşturmak için başladığı seri cinayetler konu edilmektedir.

BADLANDS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Badlands filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, çöp toplayıcısı olan ve kız arkadaşı Holly Sargis ile birlikte yaşayan Kit Carruthers isimli genç adamın çok sevdiği kız arkadaşı ile ilişkilerine karşı çıkan kayınpederini öldürmek için çıktıkları seyahatte yaşananlar konu edilmektedir.

NATURAL BORN KİLLERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Natural Born Killers filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, birbirlerini çok seven ve psikopat ruhlara sahip olan Mickey ve Mallory isimli çiftin katil ruhlarıyla Route 666 otobanına gitmesi ve burada katliamlar yapmaya başlaması sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE TEXAS CHAİN SAW MASSACRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Texas Chain Saw Massacre filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, seyahat eden ve yol üzerinde karşılaştıkları gizemli adamı karavanlarına alan 5 arkadaşın aldıktan sonra adamın onları öldürmeye çalışması ile girdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

PERFUME: THE STORY OF A MURDERER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Perfume: The Story of a Murderer filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, her türlü kokuya karşı inanılmaz düzeyde bir algıya sahip olan bir adamın muhteşem kokuyu elde etmek için tek eksiğin insan kokusu olduğunu düşünmesi ve bu nedenle birçok insanı öldürmeye başlaması konu edilmektedir.

AMERİCAN PSYCHO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

American Psycho filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, genç bir adamın zevk için adam öldürmeye başlaması ve öldürdüğü herkesten birer parça kopartarak koleksiyon yapmaya başlaması konu edilmektedir.

ZODİAC FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zodiac filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, San Francisco’ da bir anda başlayan seri cinayetler sonrasında her cinayet ardından polislere mesaj bırakması sonrasında bu katili yakalamak için yemin eden 4 kişinin verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

MEMORİES OF MURDER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Memories of Murder filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, 1990’ lı yıllarda yaşanmış bir tecavüz ve sonrasında yaşanan cinayet sonrasında bu vakayı çözmek için görevlendirilmiş olan Park Doo – Man ve Seo isimli dedektiflerin verdikleri mücadele konu edilmektedir.

PHYSCO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Physco filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, Marion isimli ana karakterin başından geçen olaylar konu edilmektedir. Bu film Alfred Hitcock ‘ un başyapıtları arasında yer almaktadır.

THE SİLENCE OF THE LAMBS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Silence of the Lambs filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde, azılı bir seri katili yakalamak için görevlendirilen FBI ajanı Clarice Starling’ in çalışması sırasında başka ünlü seri katil olan Hannibal Lecter’ den yardım istemesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

SE7EN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Se7en filmi 2022’nin En İyi Seri Katil Filmlerinden birisidir. Filmde,  7 büyük günahı işlediğini düşündüğü 7 kişiyi öldüren bir seri katili yakalamak için görevlendirilen 2 polis dedektifinin verdikleri mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

50
485 Paylaşım, 50 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir