2021 Ve Öncesi Yayınlanmış En İyi Kore Dizileri


66
644 Paylaşım, 66 points

Kore dizileri farklı konuları ile özellikle son dönemde dikkat çekmeye başladı. Büyük bir yükseliş gösteren Kore dizileri hemen her yaştan insana hitap eden konular içermektedir. Bu yazımızda 2021 Ve Öncesi Yayınlanmış En İyi Kore Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Kore dizileri son zamanda birçok kanalda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Ülkemizde de yayınlanan birçok dizi de Kore dizilerinden esinlenilerek yayınlanmaktadır. Bu diziler, büyük reytingler getirerek izlenmektedir.2021 VE ÖNCESİ YAYINLANMIŞ EN İYİ KORE DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

2021 Ve Öncesi Yayınlanmış En İyi Kore Dizileri şu şekilde sıralanır;

 • The K2 (2016) – IMDB: 7,8
 • Stranger (2017 -) – IMDB: 8,6
 • W – Two Worlds Apart (2016) – IMDB: 8,1
 • Cheese İn The Trap (2016) – IMDB: 7,5
 • Uncıntrollably Fon (2016) – IMDB: 7,7
 • Great Seducer (2018) – IMDB: 7,3
 • Emergency Couple (2014) – IMDB: 7,5
 • Doctor Stranger (2014) – IMDB: 7,5
 • The Heirs (2013) – IMDB: 7,6
 • Moonlight Drawn By Clouds (2016) – IMDB: 7,8
 • Woman Of Dignity (2017) – IMDB: 8,0
 • Good Doctor (2013) – IMDB: 8,1
 • Misty (2018) – IMDB: 8,1
 • Pinıcchio (2014 – 2015) – IMDB: 8,2
 • City Hunter (2011) – IMDB: 8,2
 • Because This Is My First Life (2017) – IMDB: 8,2
 • Are You Human Too (2018) – IMDB: 8,2
 • Fight My Way – Ssam Maiwei (2017) – IMDB: 8,2
 • Strong Woman Do Bong Soon (2017) – IMDB: 8,3
 • Liar Game (2014) – IMDB: 8,3
 • My Love From The Star (2013 – 2014) – IMDB: 8,3
 • Kill Me Heal Me (2015) – IMDB: 8,3
 • Prison Playbook (2017) – IMDB: 8,4
 • Healer (2014 – 2015) – IMDB: 8,5
 • Descendants Of The Sun (2016 – 2017) – IMDB: 8,5
 • Tae – Yang – Eui Hoo – Ye (2016) – IMDB: 8,5
 • İmparatoriçe Ki (2013) – IMDB: 8,6
 • Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo (2016) – IMDB: 8,7
 • The Lonely And Great God – Goblin (2016 – 2017) – IMDB: 8,7
 • Chuno (2010) – IMDB: 8,7

THE K2 DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The K2 dizisi, Netflix üzerinden yayınlanan en popüler Kore dizilerinden birisidir. Dizide devlet başkanlığına aday olan kişi ve ailesini korumakla görevli kaçak bir askerin yaşadıkları anlatılmaktadır. Koruma olarak görev yapan asker, bir anda kendisini siyasi entrikaların içerisinde bulacaktır.

STRANGER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Stranger dizisi, etkileyici Kore dizilerinden birisidir. Dizide, empati duyma yeteneğini tamamen kaybetmiş olan bir savcı ve oldukça cesur bir kadın dedektifin siyasetin tam göbeğinde meydana gelmiş bir cinayeti araştırmaları ve bu işte yaşadıkları tüm sıkıntılar konu edilmektedir.

W – TWO WORLDS APART DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

W – Two Worlds Apart dizisi, romantik, dram ve komedi unsurlarını barındıran bir Kore dizisidir. Dizide, 30 yaşlarındaki iki kişinin yaşadığı büyük aşk hikayesi anlatılmaktadır.  Bu iki aşığın hikayeleri aynı anda birçok farklı zaman diliminde ve farklı dünyalarda geçmektedir.

CHEESE İN THE TRAP DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Cheese in The Trap dizisi, en çok beğenilen Kore dizilerinden birisidir. Dizide, üniversite öğrencisi olan Hon Seol ve Yung Yoo arasında yaşanan aşk ve komedi dolu hikaye anlatılmaktadır. Bu öğrencilerden birisi sıradan bir kişi iken diğeri okulun en popüler öğrencisi olarak bilinmektedir.

UNCONTROLLABLY FOND DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Uncontrollably Fond dizisi, son yılların en çok izlenen Kore dizilerinden birisidir. Dizide, ayrılık acısını genç yaşlarda yaşamış olan iki küçük çocuğun büyüdükten sonra tekrar karşılaşması ve iki zıt karakterde olan bu gençlerin birlikte yaşadıkları romantik ve komik olaylar anlatılmaktadır.

GREAT SEDUCER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Great Seducer dizisi, efsanevi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, henüz yirmili yaşlarında olan iki gencin yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Bu iki genç hayatlarını tamamen değiştirecek bir aşk oyununa girerler ancak bu aşk zamanla gerçeğe dönüşecektir.

EMERGENCY COUPLE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Emergency Couple dizisi, en önemli Kore dizilerinden birisidir. Dizide, oldukça ilginç bir çiftin komedi dolu hayatları anlatılmaktadır. Başlarda flört eden bu çift, daha sonra evlenmiş ve boşanmıştır. Ancak birbirinden bir türlü kopamayan bu çift, aşkın asıl anlamını bulacaktır.

DOCTOR STRANGER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Doctor Stranger dizisi, mini Kore dizilerinden birisi olarak bilinir. Dizide, babası ile birlikte küçük yaşta Kuzey Kore’ ye gönderilen ve burada doktor olmak için eğitilerek göğüs cerrahı olan Park Hoon’ un yaşam hikayesi konu edilmektedir.

THE HEİRS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Heirs dizisi, en iyi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, Güney Kore’ nin sadece %1’lik kısmını oluşturan üst sınıf sosyetede bulunan gençlerin romantik ve komedi dolu yaşam hikayeleri anlatılmaktadır. Dizide üst sınıf sosyetede yaşayan bir gencin alt seviyede yaşayan bir genç ile aşk yaşaması sonrası gelişen olaylar konu edilmektedir.

MOONLİGHTDRAWN BY CLOUDS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Moonlightdrawn By Clouds dizisi, beğenilen Kore dizilerinden birisidir. Dizide erkek kılığına girerek kendisini gizleyen ve erkeklerle kadınlar hakkında eğitici sohbetler yapan genç bir kızın kim olduğunu bilmeden veliaht prense aşık olması ve sonrasında yaşananlar anlatılmaktadır.

WOMAN OF DİGNİTY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Woman of Dignity dizisi, mini Kore dizilerinden birisidir. Dizide, çok güzel bir kadın olarn ve bir süre uçuş görevlisi olarak çalışmış olan Woo Ah Jin isimli genç kadının zengin bir adamla evlenmesi ve eşi tarafından aldatıldıktan sonra dibe vuruşu sonrası yükseliş hikayesi oldukça etkili şekilde anlatılmaktadır.

GOOD DOCTOR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Good Doctor dizisi, dünyada olduğu kadar ülkemizde de ses getiren Kore dizilerinden birisidir. ülkemizde “ Mucize Doktor” adı ile gösterilen bu dizide, otizmli olan genç bir doktorun bir hastanede çalışmaya başlaması ve ortama ayak uydurmak için verdiği dram dolu ve komik hikayeler anlatılmaktadır.

MİSTY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Misty dizisi, en popüler Kore dizilerinden birisidir. Dizide, birbirini sevmeyen ve artık iki yabancıya dönüşen evli bir çiftin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. İşlemediği bir cinayetin zanlısı olarak görülen genç kadın ve avukat olan eski eşinin karısını kurtarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

PİNOCCHİO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Pinocchio dizisi, gençlik Kore dizilerinden birisidir. Dizide yerel bir gazetede muhabir olarak çalışan gençlerin hayat hikayeleri anlatılmaktadır. Gençlerden birisi Pinocchio adındaki hastalığa sahiptir ve kimseye yalan söyleyemez. Söylediğinde ise hıçkırık tutmaktadır.

CİTY HUNTER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

City Hunter dizisi, toplamda 20 bölümden oluşan bir Kore dizisidir. Dizide, kahraman olma duygusu ön planda olan ancak basit bir yaşantı süren Lee Min Ho isimli karakterin bu hayali uğruna yaşadığı aksiyon dolu olaylar konu edilmektedir.

BECAUSE THİS İS MY FİRST LİFE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Because This is My First Life dizisi, en iyi komedi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, aynı evi paylaşan iki arkadaşın yaşam hikayeleri anlatılmaktadır. 30 yaşlarında olan bu iki arkadaşın hayat ile mücadelesi hem dram dolu hem de komik şekilde konu edilmektedir.

ARE YOU HUMAN TOO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Are You Human Too dizisi, en iyi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, bir insan gibi davranan ancak gerçekte robot olan karakter ve onun korumalığını yapan Kong Seung Yeon’ nu yaşadıkları anlatılmaktadır.

FİGHT MY WAY – SSAM MAİWEİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Fight My Way – Ssam Naiwei dizisi, en iyi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, okul döneminde tekwandocu, şu anda ise sözleşmeli bir işçi olarak çalışan karakter ve çocukluk hayali sunuculuk olan şimdi ise danışmanlık yapan karakterin başından geçen komik ve romantik olaylar konu edilmektedir.

STRONG WOMAN DO BONG SOON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Strong Woman Do Bong Soon dizisi, en çok izlenen Kore dizilerinden birisidir. Dizide, kadınların hayatı izleyiciye hem konik şekilde hem de romantik bir şekilde anlatılmaktadır. Her bölümü ile ilgi gören dizi, çok sayıda kişi tarafından izlenmektedir.

LİAR GAME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Liar Game dizisi, son yılların en ilgi çeken Kore dizilerinden birisidir. Dizide, çok yükse para ödülü veren Liar Game Turnuvasına katılmaya karar veren saf ve dürüst bir öğrenci ve aynı yarışmada rakibi olan zeki ve dolandırıcı hocasının vereceği amansız mücadele konu edilmektedir.

MY LOVE FROM THE STAR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

My Love From The Star dizisi, bilim kurgu türünde hazırlanmış bir Kore dizisi olarak bilinir. Dizide, yaklaşık 400 yıl önce dünyaya inmiş bir uzaylının yaşadıkları anlatılmaktadır. Harika bir görünüme sahip olan bu uzaylı bir süre sonra aktris olan Cheon Song ‘ a aşık olacaktır.

KİLL ME HEAL ME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kill Me Heal Me dizisi, en popüler Kore dizilerinden birisidir. Dizide, tıp dilinde Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu olarak bilinen bir hastalığa sahip olan karakter ve psikiyatri uzmanı olan asistanın arasında yaşanan romantik ve komedi dolu aşk hikayesi konu edilmektedir.

PRİSON PLAYBOOK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Prison Playbook dizisi, spor konuşlu Kore dizilerinden birisidir. Dizide, beyzbol birinci liginde mücadele eden ancak bu süreçte kendisini parmaklıklar arasında bulan başarılı bir beyzbolcunun üzerine atılan bu suçtan kurtulmak için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

HEALER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Healer dizisi, aksiyon ve komedinin bir arada sunulduğu Kore dizilerinden birisidir. Dizide, büyük bir yayın şirketinde tanınmış bir muhabir olarak çalışan karakter ve geçmiş bir olayın gerçeğini öğrendikten sonra tek amacının bu olayı açığa çıkartmak olmasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

DESCENDANTS OF THE SUN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Descendants Of The Sun dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Kore dizilerinden birisidir. Dizide, Birleşmiş Milletlerin barış askeri olarak görev yapan bir yüzbaşı ve ordu doktoru arasında gelişen aşk hikayesi konu edilmektedir.

TAE – YANG – EUİ HOO – YE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Tae – Yang – Eui Hoo – Ye dizisi, drama konulu en iyi Kore dizilerinden birisidir. Dizide, Birleşmiş Milletler’e air koruma birliğinde görev yaparken bir başka ülkeye görevli olarak gönderilen yüzbaşı ve gittiği ülkede yaşadıkları, arkadaşlıkları ve aşkları konu edilmektedir.

İMPARATORİÇE Kİ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

İmparatoriçe Ki dizisi, en iyi tarihi Kore dizilerinden birisidir. ülkemizde de gösterilen bu dizide Cengiz Han’ ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl boyunca hükümdarlık yapmış olan Demir Leydi lakaplı İmparatoriçe Ki’ nin gerçek yaşam öyküsü konu edilmektedir.

MOON LOVERS: SCARLET HEART RYEO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo dizisi, farklı tarzda bir Kore dizisi olarak gösterilebilir. Geleneksel aşk dizilerinin biraz daha dışına çıkan bu dizide 25 yaşındaki Hae Soo’ nun tam güneş tutulması sonrasında zamanda geri girmesi ve gittiği zaman döneminde prenslerin birbiri ile çatışmasını engelleme çabası içerisinde yaşadığı aşkı anlatmaktadır.

THE LONELY AND GREAL GOD – GOBLİN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Lonely and Great God – Goblin dizisi, dizi eleştirmenlerinden tam not almayı başaran Kore dizilerinden birisidir. Dizide, bir Goblin’ in ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için insan genine ihtiyaç duyması ve Azrail ile aynı evi paylaşmak zorunda kalmasıyla yaşadığı fantastik olaylar konu edilmektedir.

CHUNO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Chuno dizisi, birçok ödüle sahip olmuş Kore dizilerinden birisidir. Dizide, aşk, onur ve şehvet gibi konular bir arada muhteşem şekilde işlenmiştir. Yayınlandığı dönemde reyting rekorları kıran bu dizide kölelik yapan bir kıza aşık olan genç bir adamın bu kızı kaybettikten sonra bulma çabaları anlatılmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
644 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir