2020 Yazında Nerelere Tatile Gidilmeli?


54
524 Paylaşım, 54 points

Tatile çıkmak isteyen ancak nereye gitmesi gerektiği konusunda henüz bir karara varamamış olan kişiler için önerilebilecek birçok tatil yeri bulunmaktadır. Tatilini huzurlu bir şekilde geçirmek isteyenler, bu önerilere kulak asarak en güzel tatilini geçirme şansına sahip olabilir. Bu yazımızda 2020 Yazında Nerelere Tatile Gidilmeli sorusuna cevap vereceğiz.

2020 yılı tatil konusu birçok kişinin kafasında salgından dolayı soru işaretlerine neden olsa da birçok kişi bu zorlu yılın yarattığı stresi biraz olsun üzerinden atmak adına tatil planı yapmaya başladı. Tatile gitmek için seçenek çok olunca nerede tatil yapılması konusunda kararsızlıklar da beraberinde geldi.2020 YAZINDA NERELERE TATİLE GİDİLMELİ?

2020 Yazında Nerelere Tatile Gidilmeli sorusuna cevap olarak birçok yer göstermek mümkün. Ülkemizde tatil için seçilebilecek oldukça kaliteli ve keyifli adres bulunuyor. 2020 Yazında Nerelere Tatile Gidilmeli sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Kaputaj Plajı
  • İztuzu Plajı
  • Adrasan Koyu
  • Kastro Plajı
  • Kleopatra Adası
  • Bozcaada
  • Antalya
  • Bodrum
  • Alanya

KAPUTAJ PLAJI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kaputaj plajı, Antalya’ nın Kaş ilçesinde yer almaktadır. Kaş ve Kalkan arasında bulunan bu plaj, yer altından akan suyun plajdaki kumlardan süzüldükten sonra denize karışması ile oluşan oldukça güzel bir kanyondur. Turkuaz renginde suya sahip olan Kaputaj plajı, yumuşacık kumlara da sahiptir. Tatile gitmek isteyenler için en doğru seçeneklerden birisi olarak gösterilebilir.

İZTUZU PLAJI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

İztuzu Plajı, Muğla’nın Ortanca ilçesi Dalyan belgesinde bulunur.  Avrupa’ nın en iyi açık plajı olarak ilan edilen İztuzu plajı, hem denizi hem de eşsiz doğası ile en iyi tatil seçeneklerinden birisidir. Plajın en büyük özelliği, bir tarafında tatlı, bir tarafında tuzlu su olmasıdır. Caretta Caretta kaplumbağalarının da yumurta bırakma alanı olarak bilinir.

ADRASAN KOYU ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Adrasan Koyu, Antalya’nın saklı cennetlerinden birisi olarak bilinir. Sakin ve dinlendirici bir koy olarak bilinen Adrasan koyu, özellikle kafasını dinlemek isteyenler için en doğru seçeneklerden birisidir. 2 kilometre uzunlukta kumsala ve dalgasız bir denize sahip olan bu koy, denizin yeşille bir araya geldiği muhteşem manzaraya sahip yerlerden birisidir.

KASTRO PLAJI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kastro Plajı, Tekirdağ merkeze yakın bir konumda bulunmaktadır. 3,5 kilometre uzunluğundaki bu plaj, Karadeniz ormanlık alanı ile bir araya gelerek harika bir manzara oluşturmaktadır. Çamlıköy olarak da bilinen bu plaj, İstanbul’ a yakın olması sayesinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle çocuklu aileler tarafından seçilen tatil yerleri arasındadır. Sandal turu başta olmak üzere birçok aktivitenin de yapıldığı Kastro plajı en doğru tatil seçeneklerinden birisidir.

KLEOPATRA ADASI ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Kleopatra Adası, Marmaris’ te bulunan adalardan birisidir. Diğer adı Sedir adası olarak bilinen Kleopatra adası, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan turistik yerler arasındadır. Ada içerisinde hem eşsiz bir plaj hem de antik şehir kalıntıları bulunur. Böylece deniz keyfi yapan tatilcilerin kültür turizmi yapmaları da sağlanmış olmaktadır.

BOZCAADA ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bozcaada, Çanakkale’ ye bağlı turistik bir adadır. Ege’ nin en güzel adalarından birisi olarak bilinen Bozcaada, hem harika bir plaja hem de gezilecek tarihi yerlere sahiptir. Ada içerisinde berrak denizi ile ünlü Akvaryum Koyu ve Türkiye’nin en popüler plajlarından birisi olan Ayazma Plajı da yer almaktadır.

ANTALYA’ NIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Antalya, ülkemizin en popüler tatil yerlerinden birisidir. Hem denizi hem de antik şehirleri ile dikkat çeken Antalya, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Tatil için Antalya’ yı tercih edenler hem muhteşem denizinin ve koylarının tadını çıkarabilir hem de tarihi yerlerini gezerek aynı zamanda kültür turizmi de yapmış olacaktır.

BODRUM’ UN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bodrum, ülkemizin en popüler ve en kalabalık tatil yerlerinden birisidir. Oldukça popüler plajlara ve ünlü otellere ev sahipliği yapan Bodrum, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gündüzü ayrı gecesi ayrı güzelliklerle dolu olan Bodrum, eğlenceli ve hareketli bir tatil isteyenler için doğru seçeneklerden birisi olacaktır.

ALANYA’ NIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Alanya, hem denizi ve plajı hem de turistik yerleri ile son yıllarda dikkat çekmeyi başaran tatil yerlerinden birisidir. Kültür turizmini yaz tatili ile bir araya getirmek isteyenler için doğru seçenekler arasında yer alır. Birbirinden özel plajlara da ev sahipliği yapan Alanya, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir