2020 Tüp Bebek Fiyatları Ne Kadar?


50
484 Paylaşım, 50 points

Evli çiftlerin en büyük hayallerinden birisi, bir bebek sahibi olmaktır. Bazı çiftler bu hayallerine hemen kavuşurken, bazı çiftler uzun uğraşlar vermek zorunda kalır. Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler, tüp bebek yöntemini denerler. Bu yöntem oldukça zahmetli ve maliyetlidir. Bu yazımızda 2020 Tüp bebek fiyatları ne kadar? Sorusuna cevap vereceğiz.

Tıp biliminin her geçen gün gelişmesi, hemen her soruna bir çözüm bulunmasını sağlıyor. Sorunlardan birisi olarak bilinene çocuk sahibi olamama, günümüzde tüp bebek teknolojisi ile kolaylıkla tedavi ediliyor.



TÜP BEBEK TEDAVİSİNE NE ZAMAN BAŞLANMALIDIR?

Tüp bebek tedavisi, birçok tedavi yönteminden çok daha uzun ve masraflı bir yöntemdir. Bu nedenle doğal yollardan bebek sahibi olamayanların tüp bebek tedavisinde önce daha basit yöntemleri ve alternatif yöntemleri denemesi, sonuç alınamazsa tüp bebek yöntemine yönelmesi akıllıca olacaktır. Böylelikle daha basit yollarla bebek sahibi olabilecek çiftlerin fazladan zaman ve para kaybı yaşaması engellenmiş olur.

İLAÇ KULLANMADAN TÜP BEBEK TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜDÜR?

Normal şartlar altında tüp bebek tedavileri yumurtalıkların uyarılabilmesi için ilaçlarla yapılır. Ancak ilaçla tedavi hem çok masraflı hem de yan etkileri yüksek bir yöntemdir. Bu nedenle birçok kişi, ilaçsız tüp bebek tedavisine başvurmayı tercih eder. İlaçsız tüp bebek tedavisinde ilaçlardan kaynaklı ağır yan etkiler yaşanmamış olur. Bununla birlikte ilaç kullanılmadığı için maliyette oldukça düşecektir.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ NE KADAR SÜRER?

Tüp bebek tedavisi için kesin bir zaman vermek mümkün değildir. Bu tedavi yönteminde süre, doktorun uygulayacağı tedavi ve kişilerin durumuna göre değişiklik gösterir. Ortalama bir süre vermek gerekirse tüp bebek tedavi süresi 2 – 3 hafta kadar devam eder.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ AĞRILI MIDIR?

Tüp bebek tedavisinde çiftlerin en korktuğu şeylerden birisi, sürecin ağrılı, sancılı ve acı verici olup olmadığıdır. Tüp bebek tedavisinde bu durumların yaşanması söz konusu değildir. Ancak kullanılan ilaçların yan etkileri nedeniyle bazı durumlar görülebilir.

2020 TÜP BEBEK FİYATLARI NEDİR?

Tüp bebek fiyatları, uygulanan tedaviye, tedavinin uygulandığı kişiye ve kişinin durumuna göre değişiklik gösterecektir. Bebek sahibi olmak isteyen çift üzerinde yapılan incelemeler sonucunda net bir rakam belirlenebilir. Bu aşamada çiftlerin belirledikleri birkaç farklı hastaneden tüp bebek tedavi ücret bilgisi alması ve en uygun olanı belirleyerek değerlendirmesi akıllıca olacaktır.

2020 yılı tüp bebek fiyatları ortalama olarak ele alındığında 5000 – 6500 TL aralığında olacaktır. Bu fiyat sadece tedavi için alınır. Tedavi süresince kullanılan ilaçlar için ekstra ödeme yapmak gerekir. Tüp bebek ilaçları kişinin durumuna ve kullanması gereken ilaçlara göre 3 bin TL’ye kadar çıkabilir.

2020 İSTANBUL TÜP BEBEK FİYATLARI NEDİR?

İstanbul genelinde birçok merkezde ve hastanede tüp bebek tedavisi yapılır. Tüp bebek tedavisi için İstanbul’ u tercih edenlerin öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekir. Tüp bebek tedavisi uygulayan hastane ve merkezler oldukça fazladır. Ortalama bir rakam vermek gerekirse, 2020 İstanbul tüp bebek fiyatları 6 bin TL’ yi geçmemektedir. Bu rakamın içerisine tedavide kullanılacak ilaçların ücreti dahil değildir. Tedavinin durumuna göre kullanılması gereken ilaçlar da eklendiği zaman bu rakam 7 bin – 8500 TL arasında bir maliyete neden olacaktır.

2020 ANKARA TÜP BEBEK FİYATLARI NEDİR?

2020 Ankara tüp bebek fiyatları, İstanbul’a göre biraz daha yüksektir. Bunun temel nedeni, Ankara’da tüp bebek konusunda köklü kurumların yer almasıdır. Tüp bebek tedavisi yapan klinik sayısı daha az olmakla birlikte konusunda uzman kişiler genel olarak Ankara’da görev yapar. Ankara tüp bebek fiyatları 7 bin – 10 bin TL arasında değişir. Bu ücrete kullanılacak ilaçların fiyatı dahil değildir. Tedavinin durumuna göre ilaçlar için 2 bin – 3 bin TL gibi bir rakam harcanacaktır. Bu durumda Ankara tüp bebek toplam fiyat 9 bin – 13 bin TL arasında değişecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

50
484 Paylaşım, 50 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
49
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir