2020 Senesinde En Çok Oynanan 20 Oyun!


53
515 Paylaşım, 53 points

Corona virüs karantina sürecinde vakit geçirmenin en keyifli yollarından birisi kuşkusuz oyun oynamak oldu. Bilgisayar ve telefon üzerinden oynanabilen online oyunlar sayesinde insanlar biraz daha keyifli vakit geçirebildi. Bu yazımızda 2020 Senesinde En Çok Oynanan 20 Oyun hakkında bilgi vereceğiz.

Oyun dünyası hemen her yaştan insanı içerisine çeken ve zamanı unutturan bir dünya olarak gösterilebilir. Eğlenceli vakit geçirmenin en kolay yolu olan oyun oynamak, özellikle karantina sürecinde daha önemli bir hale geldi. Bu zorlu süreçte insanlar zamanı daha keyifli geçirmek için oyunlara ağırlık vermeye başladı.2020 SENESİNDE EN ÇOK OYNANAN 20 OYUN HANGİSİDİR?

2020 Senesinde En Çok Oynanan 20 Oyun şu şekilde sıralanır;

 • League of Legends
 • Fortnite
 • Hearthstone: Heroes of Warcraft
 • Counter – Strike: Global Offensive
 • PUBG
 • Call of Duty: Black Ops 4
 • Gangster New Orleans
 • Standoff 2
 • Assassin’s Creed Rebellion
 • Shadowgun Legends
 • Final Fantasy Brave Exvius
 • Duke Nukem
 • Recontact: London
 • Scary Horror – Escape The Room
 • Hero of Sparta
 • Mass Effect Infiltrator
 • Metal Gear Solid Touch
 • Marvel Contest of Champions
 • Modern Combat 5 Black Out
 • Vainglory

LEAGUE OF LEGENDS OYUNU NASIL OYNANIR?

League of Legends oyunu, dövüş temelli bir strateji oyunudur. Oyunda her takımda 5 güçlü lider bulunur ve birbirine düşman iki takım karşılıklı kaleleri yıkmak için mücadele ederler. Oyuncular 140 şampiyon arasından seçim yaparak istedikleri takımı kurma ve rakibinin kalesini ele geçirme şansına sahiptir.

FORTNİTE OYUNU NASIL OYNANIR?

Fortnite oyunu, yeni oyunlardan birisidir. Ücretsiz olarak oynanabilen bu oyun, görev odaklı olarak ilerlemektedir. Oyuncu kimi zaman insanlara kimi zaman ise canavarlara karşı mücadele etmek zorundadır. Fortnite, 50 milyon kişi tarafından oynanmaktadır.

HEARTHSTONE: HEROES OF WARCRAFT OYUNU NASIL OYNANIR?

Hearthstone: Heroes Of Warcraft oyunu, kart oyunu olarak hazırlanmış ücretsiz bir oyundur. Oyuncu kart seçimi ile stratejisini belirler ve maç yaparak ilerleme sağlar. Her maçta bir puan kazanan oyuncu bu şekilde ilerlemesine devam edebilir. Bu eğlenceli oyun ister diğer oyuncularla ister bilgisayara karşı oynanabilir.

COUNTER – STRİKE: GLOBAL OFFENSİVE OYUNU NASIL OYNANIR?

Counter – Strike: Global Offensive oyunu, stratejik bir savaş oyunudur. Tek oyunculu ya da çok oyunculu oynanabilen bu oyunda silahlar ve adam öldürme ile puan kazanılarak ilerleme sağlanır. Aksiyon tarzı oyun sevenlerin vazgeçilmez oyunlarından birisidir. Hemen her cihazda rahatlıkla oynanabilir.

PUBG OYUNU NASIL OYNANIR?

PUBG oyunu, dünyanın en popüler ve en sevilen oyunları arasındadır. Çok oyunculu olarak oynanabilen PUBG, 100 oyuncunun uçaktan yeryüzünde farklı noktalara atlayarak oynadığı ve birbirini öldürerek ilerlediği bağımlılık yaratan bir oyun türüdür.

CALL OF DUTY: BLACK OPS 4 OYUNU NASIL OYNANIR?

Call of Duty: Black Ops 4 oyunu, efsanevi seri oyununun bir parçasıdır. Savaş stratejisi üzerine kurulu olan bu oyun, Online olarak oynanabilir. Savaş oyunlarının genel mantığına sahip olan bu oyunda bir kargo gemisine SAS komandoları ile birlikte sızarak mücadeleye başlanır.

GANGSTER NEW ORLEANS OYUNU NASIL OYNANIR?

Gangster New Orleans oyunu, mafya tarzında bir oyundur. Görev temelli olan bu oyunda oyuncu mafya babası adayı olarak oyuna başlayarak en tepeye çıkmaya çalışır. Bunun için mafya babasının verdiği tüm görevleri eksiksiz şekilde yerine getirmek gerekir.

STANDOFF 2 OYUNU NASIL OYNANIR?

Standoff 2 oyunu, stratejik savaş oyunlarından birisidir. Çok yaygın olmamakla birlikte oynayanlara bağımlılık yapar. Online olarak da oynanabilen bu oyunda düşmanları öldürmek için adrenalin dolu bir mücadele verilir.

ASSASSİN’S CREED REBELLİON OYUNU NASIL OYNANIR?

Assassin’s Creed Rebellion oyunu, seri oyunun bir parçası olarak bilinir. RPG şeklinde tasarlanmış olan bu oyunda bütün meşhur suikastçılar bir arada bulunur. Oyuncu, istediği silahı seçtikten sonra başka oyuncularla savaşarak ilerler.

SHADOWGUN LEGENDS OYUNU NASIL OYNANIR?

Shadowgun Legends oyunu, ölümcül bir uzaylı işgalini konu alır. Oyuncu, uzaylıların işgalinden dünyayı kurtarmak için zorlu bir mücadele içine girecektir. Oldukça zorlu bir oyun olan Shadowgun Legends oyununda hayatta kalmak ve dünyayı kurtarmak için çabalamak gerekir.

FİNAL FANTASY BRAVE EXVİUS OYUNU NASIL OYNANIR?

Final Fantasy Brave Exvius oyunu, Final Fantasy serisinin bir parçasıdır. Mobil cihazlardan oynamaya daha uyumlu olan bu oyunda serinin başlangıçtan günümüze kadar ulaşan konsepti ile devam edilir. Oldukça etkili bir aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkmaktadır.

DUKE NUKEN OYUNU NASIL OYNANIR?

Duke Nukem oyunu, vazgeçilmez klasiklerden birisidir. Efsanevi oyunda sürprizlerle dolu bir ilerleyiş yaşanır. Oyuncunun her an karşısına bir düşmanın çıkması mümkündür. oyuncu şehrin puslu sokaklarında, apartman tepelerinde gezerek düşmanlarını yok eder.

RECONTACT: LONDON OYUNU NASIL OYNANIR?

Recontact: London oyunu, ödüllü serinin üçüncü oyunudur. Türk yapımcılara ait olan bu oyunda Türkiye dışında bu sefer Londra sokaklarındaki suçluları yakalamak için mücadele verilir. Ücretsiz olan bu oyun oldukça eğlenceli ve heyecan verici bir atmosfere sahiptir.

SCARY HORROR – ESCAPE THE ROOM OYUNU NASIL OYNANIR?

Scary Horror – Escape The Room oyunu, korku sevenler için vazgeçilmez oyunlardan birisidir. Aranlık ve ürpertici bir atmosferde oynanan bu oyunda terk edilmiş bir yer altı evindeki mekanları gezerek bulmacaları çözmek ve bu evden kurtulmak için mücadele etmek gerekir.

HERO OF SPARTA OYUNU NASIL OYNANIR?

Hero of Sparta oyunu, Yunan efsanesi Sparta’ nın savaşçı yönü işlenir. Oyuncu, Sparta savaşçı rolü ile tüm düşmanları ile mücadele eder. Oyunun bitmesi için tüm düşmanların yok edilmesi gerekir. Oldukça zorlayıcı bölümlere sahip olan bu oyun, heyecan verici oyunlar arasındadır.

MASS EFFECT INFİLTRATOR OYUNU NASIL OYNANIR?

Mass Effect Infiltrator oyunu, kendi sınıfında oynanabilen en iyi 3. Şahıs shooter oyunlarından birisidir. Başkasının gözünden oynanabilen bu oyunda tüm düşmanları yok etmek için mücadele verilir. Bu oyunda başarılı olabilmek için hızlı reflekslere sahip olmak gerekir.

METAL GEAR SOLİD TOUCH OYUNU NASIL OYNANIR?

Metal Gear Solid Touch oyunu, ikonik Metal Gear oyunlarından birisidir. Akıllı telefonlardan da rahatlıkla oynanabilen bu oyunda istenilen silah kullanılarak düşmanlara karşı mücadele verilebilir. Oyunun amacı, oyuncunun etrafını saran düşmanlarından kurtulmasıdır.

MARVEL CONTEST OF CHAMPİONS OYUNU NASIL OYNANIR?

Marvel Contest of Champions oyunu, Marvel dünyasının yeni oyunlarından birisidir. Süper kahramanları içeren bu oyunda aksiyon dolu çok fazla sahne bulunur. Oyuncu, oyun içerisinde karşısına çıkan rakiplerini süper güçlerini kullanarak yok etmek zorundadır.

VAİNGLORY OYUNU NASIL OYNANIR?

Vainglory oyunu, çevrim içi bir savaş oyunudur. PUBG tarzı enteresan bir oyun olarak bilinir. Oyuncu oyun içerisinde operasyonlara katılarak suçluları yok etmek için mücadele eder. Bu amaçla 3 – 3 savaşlar gerçekleştirilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
515 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir