2019 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?


51
484 Paylaşım, 51 points

Kurban bayramına sayılı günler kala, kurban kesecek olan vatandaşları büyük bir telaş sarmaya başladı. Kurulan pazarları tek tek gezen vatandaşlar, en iyi kurbanı en uygun fiyatla almanın gayreti içerisinde. Bu yazımızda 2019 yılı kurbanlık fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ülkemizde kutlanan dini bayramların ikincisi Kurban Bayramı olarak bilinmektedir. Bu bayramda vatandaşlar gücü yettiğince kurban alarak keser ve etini ihtiyaç sahiplerine dağıtır. Kurban dinimizde ‘Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan şey’ olarak bilinmektedir. Bu nedenle Kurban Bayramı geldiği zaman birçok kişi dini görevini yerine getirerek kurban kesmeye çalışmaktadır.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Kurban Bayramı bu sene 11 Ağustos Pazar – 14 Ağustos Çarşamba tarihleri arasında kutlanacak. Bayram öncesinde gerekli hazırlıkları yapma telaşına düşen vatandaşlar, kurbanlık almak için Türkiye’nin dört bir yanında kurulan Kurban pazarlarını gezmeye başladı.Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Kurban fiyatlarında her sene olduğu gibi bu sene de fiyat artışı yaşandı. Yapılan incelemeler sonucunda bu yıl kurban fiyatlarına %10 – %15 oranında zam geldiği belirlendi. Buna göre;

  • Büyükbaş kurban fiyatları kilogram başına 22 -23 TL’den 26 TL’ye yükseldi
  • Küçükbaş kurban fiyatları kilogram başına 23 – 24 TL’den 25 TL’ye yükseldi

Yapılan bu zamla birlikte 2019 Kurban Bayramı kurbanlık fiyatları şu fiyat aralıkları ile alıcı buluyor;

  • Geçen yıl 1.250 TL olan koç bu sene 1.500 TL
  • Büyükbaş kurbanlık 8 bin – 15 bin TL arasında

Vekâlet Yolu ile Kurban Kesim Bedeli Ne Kadar?

Kurban Bayramı öncesi birçok insan ise vekâlet ile kurban kesmeyi tercih ediyor. 2019 yılı vekâlet ile kurban kesme ücreti de belli oldu. Vekâlet oylu ile kurban kesim fiyatları şu şekilde;

  • Yurt içinde vekâlet ile kurban kesimi: 890 TL
  • Yurt dışında vekâlet ile kurban kesimi: 725 TL

Vekâlet ile Nasıl Kurban Kesilir?

Bazı insanlar kurban kesme işleminde bulunamayacağı için bir başkasına vekâlet vererek kestirme yoluna gidebilir. Bu yöntemle birçok vatandaş kurbanlarını özellikle vakıflara bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Ülkemizde bu amaçla hizmet veren çok sayıda vakıf bulunmaktadır. Bu vakıflar, kişilerden alacakları vekâlet ile bu kişiler adına kesecekleri kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktadır.

Bu Sene Kurbanlık Sayısı Yeterli mi?

Kurban Bayramı öncesinde yapılan açıklamalarda, bu sene Türkiye genelinde yeterli sayıda kurbanlık bulunduğu belirtildi. Kurbanlık için belediyelerin belirledikleri sayıda kurbanlık taleplerini ilettikleri ve bu taleplerin tamamının karşılanmasına yetecek kadar kurbanlığın bulunduğu ifade edildi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
484 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir