2019 Eğitime Hazırlık Ödeneği Ne Zaman Yatacak, Ne Kadar Yatacak?


83
826 Paylaşım, 83 points

Her yıl eğitim öncesi belirlenmiş olan dönemde, öğretmenler için eğitime hazırlık ödeneği verilmektedir. Bu ödenek, kırtasiye parası olarak da bilinmektedir. Öğretmenler, eğitime hazırlık aşamasında ihtiyaç duyacakları tüm kaynakları bu ödeme ile alma şansına sahiptir. Bu yazımızda 2019 eğitime hazırlık ödeneği ne zaman yatacak, eğitime hazırlık ödeneği ne kadar yatacak gibi sorulara cevap vereceğiz.

2019 – 2020 eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala herkesi tatlı bir telaş sarmaya başladı. Her yıl belirli dönemlerde öğretmenlere özel olarak verilen eğitime hazırlık ödeneği için bu sene de düğmeye basıldı.

EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NEDİR? KİMLERE VERİLİR?

Halk arasında kırtasiye yardımı olarak da bilinen eğitime hazırlık ödeneği, öğretmenlere verilen bir paradır. Öğretmenlerin o sene içerisinde yapacakları şahsi eğitim materyallerinin ücretinin karşılanması amacı ile verilmektedir.2019 EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Öğretmenlere yılda bir defa olmak şartı ile her yıl eğitime hazırlık ödeneği verilmektedir. Bu ödenek sayesinde başlayacak eğitim yılı içerisinde gerekli olan kırtasiye malzemeleri kolaylıkla alınabilmektedir. Eğitime hazırlık için verilen bu ödenek her yıl okulların açılmasına kısa bir süre kala hazırlanmaktadır. Geçen yıl 17 Eylül tarihinde okulların açılmasından dolayı eğitime hazırlık ödeneği 10 Eylül’de öğretmenlere sunulmuştu. Bu sene okulların 9 Eylül tarihinde açılması göz önünde bulundurulduğu zaman öğretmenlere verilecek olan eğitime hazırlık ödeneğinin 9 Eylül’den sonraki hafta içerisinde yatırılması bekleniyor.

2019 EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NE KADAR YATACAK?

Öğretmenlerin eğitime hazırlık ödeneği için verilecek tutar belli oldu. Yapılan zamlarla birlikte 2019 yılında brüt olarak 1,180 TL tutarında ödenmesi beklenen kırtasiye yardımı, net olarak hesaplandığı zaman 1,171 TL olarak ödenecek. Bu rakamın düşmesinin başlıca nedeni, vergi dilimi kesintisi nedeniyle ödemeden 8 – 9 TL gibi bir rakam düşürülmektedir.

2019 EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ NEREYE YATAR?

Öğretmenler için verilen 2019 eğitime hazırlık ödeneği ücretleri banka üzerinden yatırılmaktadır. Ödenek listelerinin hazırlanmasının ardından ilgili müdürlükler üzerinden bankalara yatırılmaktadır. Ödeneğin yatırılma süresi bankaların hızına göre değişiklik göstermektedir. 2 – 3 hafta içerisinde banka üzerinden ödenek almak mümkün olacaktır.

2019 EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ HANGİ ÖĞRETMENLERE %50 ORANDA ÖDENECEK?

Eğitime hazırlık ödeneği, her öğretmene tam olarak verilmemektedir. Öğretmenlerin özellikleri ve göreve başlama süreleri göz önünde bulundurulduğu zaman bazı öğretmenlere ödeneğin %50’si oranında eğitime hazırlık ödemesi yapılmaktadır. Eğitime hazırlık ödeneği öğretmenlere ödeme oranları şu şekilde sıralanabilir;

  • İzin kullanan öğretmenlere ve ilk defa göreve başlayan öğretmenlere göreve başladıkları tarihe göre ödeme yapılacaktır
  • Birinci dönem ders yılı başlamadan göreve başlayan öğretmenlerde eğitim hazırlık ödeneğinin %75’i oranında ödeme yapılmaktadır
  • Birinci ders yılı bitiminde ya da ikinci dönem ders yılı başında göreve başlayan öğretmenlere eğitime hazırlık ödeneği %50 oranında ödeme yapılmaktadır

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
826 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
126
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir