2000 TL Maaşa Ne Kadar Kredi Çıkar?


52
505 Paylaşım, 52 points

Bankalardan çekilen krediler, kişilerin kazançları göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bir kişinin kazancına orantılı olarak alacağı kredi miktarı da artış gösterecektir. Bu durumu göz önünde bulundurarak bu yazımızda 2 bin TL maaşı olan bir kişinin ne kadar kredi çekebileceği hakkında bilgi vereceğiz.

KREDİ LİMİTİ NASIL HESAPLANIR?

Kredi limiti hesaplarken bazı ayrıntılar göz önünde bulundurulmaktadır. Bir kişinin kredi başvurusunda ilk dikkat edilen detay, gelir olacaktır. Banka kredileri yasal mevzuatı gereği bir kişinin toplam gelirinin %70’inden fazla kredi taksiti ayarlanması mümkün değildir. Bunun için birçok banka, kendilerine başvuran kişilerin sahip oldukları kazancın %50’si arasında kredi taksit ödemesi belirlemektedir.

Örneğin; 2 bin TL aylık kazanca sahip olan bir kişiye en fazla aylık 1000 TL ödeme yapabileceği şekilde kredi çıkacaktır. Kredi çeşitleri ve vade oranlarının oldukça fazla olması göz önünde bulundurulduğu zaman, 2 bin TL maaşı olan kişilere oldukça yüksek kredi seçenekleri sunulacağı söylenebilmektedir.2 BİN TL MAAŞLA NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKEBİLİRİM?

2 bin TL maaşı olan bir kişi, aylık olarak en fazla 1000 TL kredi taksiti ödeyecek kadar kredi çekebilmektedir. 2 bin TL maaşa verilecek tüketici kredi tutarları şu şekilde sıralanabilir;

 • 2 bin TL’ye 12 ay vadeli 12 bin TL tüketici kredisi
 • 2 bin TL’ye 24 ay vadeli 24 bin TL tüketici kredisi
 • 2 bin TL’ye 36 ay vadeli 36 bin TL tüketici kredisi
 • 2 bin TL’ye 48 ay vadeli 48 bin TL tüketici kredisi

Söz konusu tutarlar anapara ve faiz oranı hesaplanarak toplamda bankaya ödenecek miktarlar olarak verilmektedir. Daha yüksek oranda kredi çekebilmek için teminat göstermek gerekmektedir.

2 BİN TL MAAŞLA NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKEBİLİRİM?

Taşıt kredisi kullanırken bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. Taşıt kredilerinde 50 bin TL tutara kadar taşıt bedelinin %70’i oranında, 50 bin TL üzerindeki krediler için taşıt bedelinin %50’si tutarında kredi almak mümkün olacaktır. 2 bin TL maaşa verilecek taşıt kredi tutarları şu şekilde sıralanabilir;

 • 2 bin TL’ye 12 ay vadeli 12 bin TL taşıt kredisi
 • 2 bin TL’ye 24 ay vadeli 24 bin TL taşıt kredisi
 • 2 bin TL’ye 36 ay vadeli 36 bin TL taşıt kredisi
 • 2 bin TL’ye 48 ay vadeli 48 bin TL taşıt kredisi

2 BİN TL MAAŞLA NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKEBİLİRİM?

Konut kredilerinde vadelendirme sistemi, diğer kredilerden farklı şekilde işlemektedir. Konut kredisi kullanımında çok daha uzun vade yapmak mümkündür. En uzun konut kredisi vadesi 120 ay olarak bilinmektedir. 2 bin TL maaşa verilecek konut kredi tutarları şu şekildedir;

 • 2 bin TL’ye 24 ay vadeli 24 bin TL konut kredisi
 • 2 bin TL’ye 48 ay vadeli 48 bin TL konut kredisi
 • 2 bin TL’ye 72 ay vadeli 72 bin TL konut kredisi
 • 2 bin TL’ye 108 ay vadeli 108 bin TL konut kredisi
 • 2 bin TL’ye 120 ay vadeli 120 bin TL konut kredisi

2 BİN TL MAAŞLA KREDİ LİMİTİNİ NASIL ARTIRABİLİRİM?

2 bin TL maaşa verilecek kredi tutarları bu şekildedir. Bunun dışında daha yüksek kredi çekebilmek için bazı yöntemler bulunmaktadır. 2 bin TL maaşlı olan bir kişinin gelirinden daha yüksek kredi çekebilmesi için öncelikle teminat vermesi gerekmektedir. Taşınır ya da taşınmaz malları teminat olarak gösteren bir kişiye çok daha yüksek oranda kredi çıkacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
505 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
100
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
122
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
62
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir