20 Yıl 240 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar


54
559 Paylaşım, 54 points

Ev almak, herkesin hayallerini süsleyen en güzel detaylardan birisidir. Kira ödemekten bıkan tüketiciler, kendine ait bir ev sahibi olmak için var güçleriyle çabalarlar. Ancak günümüz koşullarında bir ev almak hiç de sanıldığı kadar kolay değildir. Tüketicilerin kolay şekilde bir ev sahibi olmalarına yardımcı olmak adına bankalar çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalardan en dikkat çekici olan ise 20 yıllık konut kredisidir. Bu yazımızda 20 Yıl 240 Ay Konut Kredisi veren bankalar ile ilgili merak edeceğiniz her bilgiyi sizin için hazırladık.

20 Yıl Vade ile Konut Kredisi

Ev almanın hayalini kuran tüketicilere müjdeli haberi veren Emlak Konut GYO oldu. 20 yıl vadeli konut kredisi için bankalarla anlaşma yapan Emlak Konut GYO, herkesin bir ev sahibi olması için kolları sıvamış durumda. Müteahhitler ile yapılan görüşmelerin sonucunda 240 ay vadeli olarak tüketicilere konut kredisi verilmesi ve böylelikle çok uygun taksitler ile herkesin bir ev sahibi olması amaçlanıyor.Konut kredisi kampanyası 240 aylık uzun taksit döneminin yanı sıra tüketicilere en düşük faiz oranını da sunuyor. %0,70 ‘in altında faiz oranları ile sunulan 2 yıl 240 ay konut kredisi, ev almak isteyenlerin fazla faiz ödemesinin de önüne geçmek için düşünülmüş.

20 Yıl 240 Ay Konut Kredisine Nasıl Başvurulur?

Hem emlak piyasasını canlandırmak hem de herkesi ev sahibi yapmak için hazırlanmış olan 20 yıl vadeli konut kredisine başvurmak isteyen tüketicilerin öncelikle bankalar ile görüşmesi gerekiyor. Bunun için kredi kampanyasına dâhil olmuş bankalardan birisini seçmek gerekiyor.

Anlaşmalı banka ile yapılan görüşmede detaylı bilgiyi alan tüketici, kendisinden istenilen belgeleri hazırlayarak konut kredisi başvurusunu gerçekleştirebiliyor. Konut kredisi başvurusu sırasında, başvuru yapan kişiye ait gelir belgesi, kimlik fotokopisi ve diğer evrakların hazırlanması gerekiyor.

20 Yıl Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Emlak Konut GYO tarafından başlatılan ve tüketicilerin zorlanmadan ev sahibi olmasını amaçlayan bu kredi kampanyasına birçok bankadan destek verildi. Kampanyaya dâhil olan bankalar şu şekilde;

  • Garanti Bankası
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Türkiye İş Bankası

Garanti Bankası: banka müşterilerine %1,14 faiz oranı ile 20 yıl vadeli konut kredisi sunuyor. Bununla birlikte müşterilerden tahsis ücreti, Ekspertiz ücreti, ipotek ücreti gibi bazı ücretler de talep ediliyor.

Şekerbank: banka müşterilerine %1,19 faiz oranı ile 30 yıla varan vadeli konut kredisi imkânı sunuyor. Şekerbank, diğer ücretlere ek olarak konut ve DASK sigortası için de ücret talep ediyor.

Denizbank: banka müşterilerine %1,19 faiz oranı ile 25 yıla kadar vadeli konut kredi imkânı sunuyor. Aynı ek ücretler burada da geçerli oluyor.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Türkiye İş Bankası: Bu bankalar müşterilerine %0,98 faiz oranı ile konut kredisi imkânı sunuyor

2o Yıl Konut Kredisi Veren Bankaların Kredi Aralıkları

20 Yıl yani 240 ay vadeli konut kredisi alacak kişiler %0,99 ile %2,45 arasında değişen faiz oranlarından yararlanabiliyorlar. 2+1, 3+1 ve 4+1 evler için ayrı ayrı oluşturulan bu kredi paketlerinde, faiz oranları da verilen kredi paketlerine göre farklılıklar göstermektedir. Konut kredisi çekmek isteyen kişiler için bizim naçizane önerimiz biraz daha beklenilmesi yönünde olacaktır. Şu an konut kredisi faiz oranı yüksek olmasından ötürü çekilecek olan kredi oranları ne kadar yüksek olursa doğal olarak geri ödemesi de o kadar yüksek olacaktır. Bu sebeple 240 Ay konut kredisi için bankaların kampanya yapmasını beklemek gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
559 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
110
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
40
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu konu ile ilgili bankayı aradım emlak konutu aradım bılgılerı olmadıgını soyledıler ama konu ile ilgili bilgi alabilirmiyim ?

    1. Selamlar UK Bazı bankalar 20 yıl yani 240 ay konut kredisi verebilmektedir. Bu sebeple bankaların reklamlarını ve kampanyalarını takip etmek gerekir. Şu dönem kredi oranları yüksek olduğundan kredi çekmek çok da iyi fikir olmayabilir. O sebeple kredi oranlarının düşmesini beklemek gerekir.