152 Huzurevine Binlerce Memur Alımı Yapılacak


63
608 Paylaşım, 63 points

Huzurevlerinde yaşanan personel eksikliğini gidermek adına yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilan kapsamında huzur evlerinde görevlendirilmek üzere toplamda 152 huzurevine personel alınacak. Bu yazımızda 152 Huzurevine Binlerce Memur Alımı Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sıklıkla iş arayan vatandaşlara yönelik personel alım haberleri paylaşıyor. İŞKUR ile ortaklaşa yapılan bu iş ilanlarından birisi de huzurevleri için yayımlandı. İlan kapsamında Türkiye genelinde 152huzurevinde görevlendirilecek çok sayıda personel alınacağı açıklandı.152 HUZUREVİNE BİNLERCE MEMUR ALIMI YAPILACAK

Huzurevleri yaşlıların konaklama ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için özel ve kamu bünyesinde açılan kurumlardır. Bu kurumlarda yaşlıların bakımları ile ilgilenecek çok sayıda personel görev alır. Huzurevlerinde son dönemde ortaya çıkan personel açığının giderilmesi için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir personel alım ilanı yayımlandı.

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilan kapsamında Türkiye genelinde kamu ve özel olmak üzere toplamda 152 huzurevine personel alımı yapılacağı açıklandı. İşe alınacak olan personel adaylarının farklı kadrolarda görevlendirileceği belirtildi.

152 HUZUREVİNE BİNLERCE MEMUR ALIMI KADROLARI NELERDİR?

İŞKUR üzerinden Türkiye genelinde 152 huzurevine alınacak olan personelin farklı kadrolarda görevlendirileceği açıklandı. 152 Huzurevine Binlerce Memur Alımı kadroları şu şekilde sıralanıyor;

 • Temizlik Görevlisi
 • Sosyal Hizmet Uzmanı
 • Hemşire
 • Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı
 • Ebe
 • Sağlık personeli
 • Doktor
 • Beden işçisi

152 HUZUREVİNE BİNLERCE MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye genelinde 152 huzurevinde personel olarak görev yapmak isteyen adayların başvuruda bulunması için öncelikle başvuru şartlarını bilmesi gerekir. 152 Huzurevine Binlerce Memur Alım başvuru şartları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • En az ilkokul mezunu olmak
 • Yaşlılarla iletişim kurabilmek
 • Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış ya da askerlik ile ilişiği bulunmamış olmak
 • Görev alacak personelin görevine engel olacak bir sağlık sorununa sahip olmaması
 • İŞKUR kayıtlı olmak

152 HUZUREVİNE BİNLERCE MEMUR ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan 152 huzurevine personel alım ilanı şartlarına uygun olan adayların başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Başvuruda bulunacak adayların öncelikle İŞKUR kaydının olması gerekir.

152 Huzurevine Binlerce Memur Alımı başvurusu için adayla, İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım formunu doldurmalıdır. Her adayın sadece uzman olduğu bölüm ile ilgili başvuruda bulunması gerekir. Birden fazla kadro için yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

152 Huzurevine Binlerce Memur Alımı başvurusunda bulunacak adaylar, İŞKUR üzerinden yayımlanan ilana geldikten sonra İşyeri Unvanı yazan kısma çalışmak istediği huzurevini yazdıktan sonra ilgili ilana giderek başvuru işlemini gerçekleştirecektir. Başvuruların ardından adayların şartlara uygun olup olmadığının incelenmesinin ardından uygun olan adayların işe alım işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanacaktır.

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
608 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir