1343 Memur Ataması Müjdesi Geldi


47
465 Paylaşım, 47 points

Devlet koruması altında olan gençlerin bir meslek sahibi olabilmesi için atama sürecini başlattı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu kapsamda 1343 gence memur olma şansı verilecek. Bu yazımızda 1343 Memur Ataması Müjdesi Geldi başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet koruması altındaki gençlere yönelik bir önemli bir adım attı. Devlet korumasında bulunan gençlere memur olma fırsatı sunulacak. Bakanlık, bu kapsamda 1343 gence devlet memuru olma şansı verecek.1343 MEMUR ATAMASI MÜJDESİ GELDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 1 Haziran itibari ile devlet korumasında bulunan gençlere memur olma şansı verileceğini açıkladı. Çalışma Bakanlığı’ na bağlı olan kuruluşlarda istihdam edilecek olan gençler, memur olarak görev yapmaya başlayacak.

Devlet korumasındaki gençlere yönelik sunulan bu istihdam kapsamında 1343 genç devlet memuru olarak görevine başlayacak. Gençlerin memur olması için atama tercih kılavuzları yayımlanacak. Kılavuz üzerinden tercih yapan gençler, belirlenen kadrolarda devlet memuru olma hakkı kazanacak.

1343 MEMUR ATAMA İŞLEMLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devlet korumasında bulunan gençlere yönelik hazırlanan istihdam hakkında açıklamada bulundu. Selçuk; “Devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1.343 kadroya yerleştirme yapılacak. Gençlerimiz, 1 Haziran itibariyle kamu kurumlarına yerleşebilmek için tercih işlemleri yapabilecek” dedi.

Gençlere yönelik sunulan istihdam kapsamında memur olarak yerleştirme işlemleri tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte başlayacak. 1343 memur atama işlemleri ne zaman başlıyor sorusuna Haziran ayını göstererek cevap vermek mümkün. Memur olmak isteyen adaylar, Aile ve Çalışma Bakanlığı resmi internet sitesi ve e – devlet üzerinden tercih kılavuzlarını görüntüleme şansına sahip olacak.

BUGÜNE KADAR 54.144 GENÇ KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA YERLEŞTİRİLDİ

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, gençlere yönelik sağlanan istihdam kapsamında bu güne kadar 54,144 gence kamu kurum ve kuruluşuna yerleşme imkanı sunulduğunu açıkladı. 1343 gence daha istihdam sağlanacağını açıklayan Selçuk; “Bakanlık olarak, gençlerin korunması ve hayata en iyi şekilde hazırlanması için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Devlet korumasındaki çocukları, eğitimlerinin her aşamasında destekleyerek, gelecek kaygısı yaşamamaları için istihdamda olmalarını önemsiyoruz. Gençlerimizin iş hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine katkı sağlaması son derece mutluluk verici. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek ailemizi büyütmeye ve onları desteklemeye devam edeceğiz.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-05-24 12:54:29Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ENGELLİ MEMUR ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

EKPSS atamaları ÖSYM takvimi de belli oldu. Engelli kadrosunda memur olarak görev yapmak isteyen gençlere yönelik hazırlanan istihdam süreci kapsamında 13 – 26 Ekim tarihleri arasında başvurular gerçekleştirilecek.

Memur olmak isteyen engelli gençler, farklı eğitim düzeylerinde genel yetenek ve genel kültür testlerine girecekler. Testlerde yöneltilecek olan 60 soruya 60 dakika süre verilecek. Bu sürede soruları cevaplayan engelli gençler, en yüksek puan alan adaydan başlayarak memur olarak işe girme hakkı kazanacaklar. Kura başvurularının ardından adaylar kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak işe girecekler.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

47
465 Paylaşım, 47 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
73
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir