1000 TL Pandemi Yardımı 3. Faz Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?


83
797 Paylaşım, 83 points

Corona virüsün ülkemizde etkili olmasının ardından maddi sıkıntı yaşayan vatandaşların bu süreci daha rahat atlatabilmesi için 1000 TL ödeme yapılmaya başladı. 3 faz olarak yapılan bu ödemelerde ilk iki fazın ardından 3. Faz ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu yazımızda 1000 TL Pandemi Yardımı 3. Faz Başvuruları Ne Zaman Yapılacak sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs dünya genelinde etkili olmaya devam ediyor. Ülkemizde de etkili olan virüs salgını nedeniyle hayat bir süreliğine durma npktasına geldi. Yaşanan bu kısıtlama sürecinde birçok sektörde iş durdurulurken çalışanlar maddi sıkıntı içerisine girdi.1000 TL PANDEMİ YARDIMI NEDİR?

Devlet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte hazırladığı ihtiyaç sahiplerine pandemi desteği kapsamında maddi durumu iyi olmayan ailelere yönelik olarak 1000 TL karşılıksız devlet desteği sunmaya başladı.

Salgından kısa bir süre sonra başlatılan bu destek ödemesi sayesinde ihtiyaç sahiplerinin süreci çok daha kolay atlatabilmesi amaçlandı. 3 faz şeklinde hazırlanan pandemi yardımında 3. Faz ödeme dönemine gelindi.

3.FAZ PANDEMİ YARDIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Devlet desteği ile verilen pandemi yardımı kapsamında 1. Ve 2. Faz ödemelerinin tamamlanmasının ardından 3. Faz başvuruları başladı. Maddi sıkıntısı olan aileler, e – devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunarak devletin verdiği 1000 TL yardım ödemesini talep edebilecek.

Yapılan inceleme sonucunda yardım alabilecek şartları taşıyan ailelere PTT şubeleri üzerinden 1000 TL pandemi yardımı ödemesi yapılacak. Pandemi yardımı alma hakkı kazanmış olan kişilere ödemeleri evlerine elden teslimat şeklinde gerçekleştirilecek.

3.FAZ PANDEMİ YARDIMI ÖDEMESİ NE KADAR SÜRECEK?

Devlet tarafından başlatılan pandemi yardımı 3 faz olarak belirlenmişti. İlk fazın belirli bir sürede tamamlanmasının ardından ikinci faz başvuruları değerlendirmeye alınıp ödemeler gerçekleştirildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3. Faz pandemi ödemelerinin dinamik bir üsreç olacağını ve başlayıp bitme gibi bir durumunun bulunmadığını ifade etti.

Bakan Selçuk’ un açıklamasının ardından 3. Faz pandemi ödemelerinin uzun bir süre devam edeceği öğrenilmiş oldu. Devlet tarafından bakanlık aracılığı ile sunulacak olan 1000 TL pandemi yardımı başvuruları devam ettiği sürece devlet bu yardım ödemesine devam edecek.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK YARDIMLARINDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Pandemi sosyal destek yardımlarından faydalanacak kişiler şu şekilde sıralanır;

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Pandemi Sosyal Destek Programı Başvuru Açıklaması;
 • AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır.
 • Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir.
 • Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır.
 • Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir.
 • Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
797 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
122
Şaşkın
Başarısız Başarısız
90
Başarısız
Komik Komik
74
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir