1000 TL Corona Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?


67
656 Paylaşım, 67 points

Corona virüs ile mücadele kapsamında maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak devlet destekli olarak 1000 TL Corona desteği ödemesi yapılmaya başlandı. Corona desteği ödemesini almak için başvuruda bulunan ailelerin öncelikle belirlenmiş şartlara sahip olması gerekiyor. Bu yazımızda 1000 TL Korona Desteği Başvuru Şartları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs ile mücadelede neredeyse bir yıl geride kalacak. Bu süre boyunca özellikle ihtiyaç sahibi ailelerin, maddi olarak daha fazla sıkıntı yaşamaması adına Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 1000 TL Corona destek ödemesi yapılmaya başlandı.1000 TL CORONA DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının devlet destekli olarak sundukları 1000 TL Corona destek ödemesini almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin öncelikle başvuruda bulunması gerekiyor. 1000 TL Corona desteği başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

Corona virüs nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan 1000 TL devlet yardımı ödemesini almak için başvurular e – devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İhtiyaç sahibi aileler, e – devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama motoru kısmına “Pandemi Sosyal Yardım Desteği” yazarak başvuru ekranına kolayca ulaşabiliyor.

1000 TL CORONA DESTEĞİ BAŞVURU TARİHLERİ NELERDİR?

1000 TL Corona destek başvurusunda bulunmak için e – devlet üzerinde bir yoğunluk oluşmaması adına başvuru yapacak kişilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenmiş olan günde başvuru yapmalarına fırsat sunuluyor.

1000 TL Corona desteği başvuru tarihleri şu şekilde sıralanıyor;

 • T.C. Kimlik numarasının son hanesi 0 olanlar: Pazartesi
 • T.C. Kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar: Salı
 • T.C. Kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar: Çarşamba
 • T.C. Kimlik numarasının son hanesi 6 olanlar: Perşembe
 • T.C. Kimlik numarasının son hanesi 8 olanlar: Cuma
 • Cumartesi – Pazar günleri tüm başvurular sınırlama olmadan yapılabilmektedir.

1000 TL CORONA DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1000 TL Corona desteği başvurusunda bulunacak olan ihtiyaç sahiplerinin öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olmaları gerekiyor. Şartlara uygun olmayan başvurular, değerlendirme dışı bırakılarak destek ödemesi yapılmıyor.

1000 TL Corona Desteği Başvuru Şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmamış olmak
 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçisi olmamak
 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memur olmamak
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık almamak (emekliler)
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalanmamak
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanmamak

Tüm bu şartlara uygun olan ihtiyaç sahipleri, e- devlet üzerinden başvurularını yaparak 1000 TL Corona desteği ödemesini alma hakkına sahip olacaklar.

1000 TL CORONA DESTEĞİ SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

1000 TL Corona desteği başvurusunda bulunmuş olan ihtiyaç sahipleri, başvurularının ne aşamada olduğunu, onaylanıp onaylanmadığını görmek için e – devlet sitesi üzerinden sorgulama yapabilecekler.

1000 TL Corona desteği sorgulaması için başvuruda bulunan ihtiyaç sahipleri e – devlet sitesine T.C. kimlik numarası ile giriş yaptıktan sonra sitenin arama motoruna “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” yazarak arama yapmalıdır. Arama sonucunda ekranda başvuru yapan ihtiyaç sahibinin başvurusunun hangi aşamada olduğu kolaylıkla görüntülenebilir.

1000 TL CORONA DESTEK ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

1000 TL Corona desteği ödemesi alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahipleri, ödemelerini almaya gidebilirler. 1000 TL Corona destek ödemesi nasıl alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılıksız olarak verilen 1000 TL Corona desteği alma hakkı kazanmış olan kişiler, T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanları ile birlikte en yakın PTT şubesi üzerinden ödemelerini kolaylıkla alabileceklerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
656 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir