100 Bin TL Faizsiz Hayvan Kredisi Şartları Nelerdir?


69
671 Paylaşım, 69 points

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası ortaklığı ile üreticinin yüzünü güldürecek yeni bir proje hayata geçirildi. Yeni proje kapsamında hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenlerde 100 Bin TL kredi verilecek. 100 Bin TL Hayvan Kredisi ile ilgili aklınıza gelebilecek olan tüm soruların cevaplarını sizin için hazırladık.

100 Bin TL Faizsiz Hayvan Kredisi, hayvan yetiştiriciliği ve çiftçilikle uğraşanların yüzünü güldürecek. Arıcılıktan sığır ye4tiştiriciliğine kadar her türlü hayvan için verilecek olan bu kredi, süs bitkileri ve su ürünleri yetiştiriciliği yapan çiftçiler için de geçerli olacak.

100 Bin TL Faizsiz Hayvan Kredisi Nedir?

Bakanlık desteği ile hazırlanmış olan bu kredi projesi kapsamında hayvan yetiştiricilerine ve çiftçilere 100 Bin TL faizsiz kredi imkânı sunulacak. Büyük şehirlerden kırsala tekrar dönüşü desteklemek adına hazırlanmış olan bu proje ile hem hayvancılığın hem de kırsal yaşamın yeniden hareketlenmesi amaçlanıyor.Yetiştiricinin seçeceği hayvan hiç fark etmiyor. İster koyun, keçi, sığır ister manda, inek yetiştirsin her koşulda kredi alma hakkına sahip oluyor. Bununla birlikte et ve süt üretimi yapan çiftçiler de krediden yararlanma hakkına sahip oluyor.

100 Bin TL Faizsiz Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yetiştiriciliğin geliştirilmesi adına hazırlanmış olan bu krediden yararlananları Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası belirliyor. Kredi kullanmak isteyenler öncelikle internet üzerinden hazırlanmış olan başvuru formunu doldurarak ilk adımı atmalı. Bunun ardından başvuru incelemeye alınıyor ve uygunluk derecesine bakılıyor. Başvuru inceleme süreci biraz uzayabilir. Bu durum bankanın işleyiş durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Faizsiz hayvan kredisi kullanmak için aranan şartlar ise şunlardır;

  • Başvuru sonucunda herhangi bir olumsuz sonuç elde edilmemiş olması
  • Kişinin daha önce bu tarz bir kredi başvurusunda bulunmamış olması
  • Kredi başvurusu yapan kişinin kredi sicilinin iyi olması
  • Kredi notunun yüksek olması

Bu şartlara uyan yetiştiricilerin yapacağı başvuru sırasında şu belgelerin hazır olması gereklidir;

  • Nüfus cüzdanı
  • İşletmenin son 3 yıllık bilançosu
  • ÇKS belgesi
  • Gerekli görülürse ipotek
  • Taşınmaz malların tapuları
  • Gerekli görülürse bir kefil

Gerekli evrakların hazırlanmasının ardından ilk başvuru şahsen yapılmalıdır. Başvurusu olumlu değerlendirilen kişilere 100 Bin TL faizsiz kredi verilecektir. Genç çiftçilerin yapacağı başvurularda 30 bin TL hibe verilir. Bu hibeyi öz sermaye olarak kabul edecek olan genç çiftçiler, alacakları kredi ile istedikleri üretimi kolaylıkla yapabilir.

100 Bin TL Faizsiz Hayvan Kredisi alanlar için geri ödeme planı ise Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası tarafından yapılacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
671 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
27
Şaşkın
Başarısız Başarısız
114
Başarısız
Komik Komik
99
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir