1 Yıl Geri Ödemesiz 500 bin TL Kredi Garanti Fonu (KGF)


71
694 Paylaşım, 71 points

Kredi Garanti Fonu (KGF) KOBİ’lere özel bir destek paketi hazırladı. Oldukça heyecan verici olan bu paket sayesinde KOBİ’lere 1 Yıl geri ödemesiz olarak 500 bin TL tutarında kredi verilecek. Kredi Garanti Fonu tarafından hazırlanmış olan bu kredi paketi hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

KOBİ’ler için hazırlanmış olan projelere bir yenisi daha eklendi. Kredi Garanti Fonu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler için yeni bir proje hazırlandığını duyurdu. Yeni proje kapsamında KOBİ’lere destek kredisi verilecek. 500 bin TL tutarında verilecek olan bu kredi için 12 ay geri ödeme ise talep edilmeyecek.

KGF Destek Kredisi Nedir?Kredi Garanti Fonu tarafından hazırlanmış olan KGF Kredi Fonu sayesinde KOBİ’lere kredi verilecek. Söz konusu kredinin 500 bin TL tutarında olması bekleniyor. Geri ödeme için de KOBİ’leri sıkıştırmayacak olan Kredi Garanti Fonu, 12 ay geri ödemesiz vereceği kredi ile oldukça büyük bir destek sağlamayı planlıyor.

Avrupa Yatırım Fonu tarafından sağlanan hibe fonu sayesinde hayata geçirilmiş olan bu kredi proje programına yoğun ilgi olması bekleniyor. KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı kapsamında hem küçük ölçekli şirketlerin büyümesi hem de rekabet ortamının hissedilir oranda artması bekleniyor.

KGF Destek Kredisi ile Anlaşmalı Bankalar Hangileri?

Kredi Garanti Fonu, hazırlanan 12 ay geri ödemesiz 500 bin TL kredi projesi kapsamında hali hazırda 14 farklı banka ile anlaşma sağlamış durumda. Anlaşma yapılan bankalar ise şu şekilde;

 1. Akbank
 2. Garanti Bankası
 3. Türkiye İş Bankası
 4. Türk Ekonomi Bankası
 5. Vakıf Katılım Bankası
 6. Alternatif Bank
 7. Halkbank
 8. QNB Finansbank
 9. Vakıfbank
 10. Deniz Bank
 11. Şekerbank
 12. Ziraat Bankası
 13. Yapı Kredi Bankası
 14. Ziraat Katılım Bankası

KOBİ’ler söz konusu 14 bankadan istediğine başvuruda bulunarak sağlanacak krediden yararlanabilir. 500 bin TL tutarındaki kredi için Kredi Garanti Fonu kefaleti kullanılabilir. Bu kefaletten %80 oranda yararlanmak için 500 bin TL kredinin tamamını almak gerekiyor.

KOBİ’lerin kullanacakları bu kredi, 12 aya kadar geri ödemesiz olmakla birlikte en az 36 aylık en fazla ise 60 aylık vadeler ile kullanılabilir. Kredi Garanti Fonu tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere sağlanan bu kredi projesinin kısa zamanda büyük ilgi gördüğü biliniyor. Projenin büyük ilgi görmesi, hem reel sektörün hem de bankaların projenin devam ettirilmesi açısından talepte bulunmasını sağlıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
102
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir